Sędzia odrzuca wniosek gubernatora Georgii Kemp o uchylenie wezwania w przesłuchaniu wyborczym, ale pozwala na opóźnienie

Sędzia z Georgii odrzucił wniosek gubernatora Georgii Briana Kempa o uchylenie nakazu sądowego za jego zeznania przed wielką ławą przysięgłych badającą możliwą ingerencję przestępczą w wybory w 2020 roku.

Prawnicy Kempa argumentował Jest poza wezwaniem do sądu, ponieważ gubernator powinien być chroniony przed suwerennością i wyraził zaniepokojenie terminem wezwania przed reelekcją Kempa tej jesieni. Po odwołaniu lipcowego wywiadu, 4 sierpnia Kemp otrzymał wezwanie do sądu.

Sędzia Sądu Najwyższego Hrabstwa Fulton, Robert McBurney, zgodził się odłożyć zeznania Kempa do wyborów 8 listopada.

„Po rozważeniu pism procesowych, argumentów ustnych i odpowiedniego orzecznictwa sąd stwierdza, że ​​nie ma jurysdykcji i wezwania nie należy uchylać; wniosek zostaje odrzucony” – powiedział McBurney w poniedziałek. Nakaz sądowy. „Jednak sąd opóźni pojawienie się gubernatora przed ławą przysięgłych specjalnego przeznaczenia do daty niedługo po wyborach powszechnych 8 listopada 2022 r.”

Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton Fannie Willis powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wielka ława przysięgłych jest „w 60%” ze świadkami, i dodała, że ​​do końca roku „mam nadzieję, że uda mi się wysłać ławę przysięgłych w drogę ”.
Willis odrzucił również pomysł, że śledztwo było „jakimś wyczynem politycznym”, który „wpłynie na wybory”. Wskazał, że nie wezwał pierwszych świadków, dopóki prawybory się nie skończyły, że „sędzia wie lepiej” i powiedział swojemu zespołowi, że nie podejmie kroków prawnych przed końcem kadencji.

Rzecznik gubernatora powiedział, że będą współpracować z władzami.

„Sędzia McBurney uznał potencjalny wpływ polityczny terminu tych postępowań i właściwie zawiesił udział gubernatora do czasu wyborów w listopadzie” – powiedział rzecznik. „Podobnie jak od kwietnia 2021 r., będziemy współpracować z biurem prokuratora okręgowego i sędzią, aby zapewnić, że specjalna ława przysięgłych otrzyma pełne sprawozdanie z ograniczonej roli gubernatora w badanych kwestiach”.

Gubernator Brian Kemp
Gubernator Georgii Brian Kemp przemawia na szkolnej imprezie w McDonough w stanie Georgia, 29 lipca 2022 r.

Dustin Chambers / Bloomberg przez Getty Images


Wielka ława przysięgłych bada, czy były prezydent Donald Trump i niektórzy z jego współpracowników próbowali wpłynąć na wyniki wyborów powszechnych w Gruzji w 2020 roku. Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton Fannie Willis rozpoczęła dochodzenie po objęciu urzędu w styczniu ubiegłego roku. informacje wskazujące na uzasadnione prawdopodobieństwo”, że wybory „podlegały możliwej ingerencji przestępczej”. Podczas przesłuchania cytowano również rozmowę telefoniczną ze stycznia 2021 r. między ówczesnym prezydentem Trumpem a sekretarzem stanu Gruzji Bradem Raffensbergerem, w której Trump powiedział: „Chcę znaleźć 11 780 głosów”. Trump przegrał wybory, ale odmówił zgody.

Inni słynni politycy, których wezwano w śledztwie, to prawnik Trumpa Rudy Giuliani i senator Lynsey Graham z Południowej Karoliny.

Kemp i Ruffensberger wywołali gniew Trumpa, który upierał się, że w wyborach prezydenckich w 2020 roku nie było masowych oszustw, i odmawiał poparcia próbom ówczesnego prezydenta, by wpłynąć na wyniki wyborów.

— Sophie Reardon przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *