Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy rajd na Wall Street ma odetchnąć po 5-dniowej zwycięskiej passie Dow

Kontrakty terminowe na akcje były w środę niższe, co przyniosło wzrost cen akcji od połowy czerwca i był gotowy na przerwę.

Kontrakty terminowe dla średniej przemysłowej Dow Jones spadły o 185 punktów, czyli 0,54%. Kontrakty na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,73% i 0,81%.

Dow odnotował we wtorek piąty z rzędu dzień wzrostów. Tymczasem S&P 500 zbliża się do piątego z rzędu pozytywnego tygodnia, ponieważ inwestorzy nadal oceniają siłę tego rajdu. Indeks szerszego rynku wzrósł o 18% od czerwcowego minimum.

„Ten rynek jest bardzo odporny”, powiedział Brian Talkington, partner zarządzający w Requisite Capital Management, w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. „Gdy zbliżamy się do przychodów, zwroty wyniosą średnio 7%”.

Rezerwa Federalna, choć daje jej „dużą przerwę” na tym rynku, i jej plany dalszego podnoszenia stóp procentowych i zmniejszania wielkości swojego bilansu. „Dochody są nadal wysokie, ale… bilans banku centralnego się nie zmienił” – powiedział.

Handlowcy nie mogli się doczekać publikacji w środę Dane o sprzedaży detalicznej w USA rano. Późnym popołudniem Rezerwa Federalna ma ogłosić protokół ze swojego ostatniego posiedzenia.

Ponadto Wall Street wierci zyski przedsiębiorstw z sektora detalicznego. Walmart i Home Depot podały we wtorek, podczas gdy Lowe’s i Target podały zarobki w środę rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *