Spacewalk przerwany przez problem ze skafandrem rosyjskiego kosmonauty

Astronauta Oleg Artemyev nigdy nie był zagrożony, powiedzieli przedstawiciele NASA podczas transmisji na żywo. Jednak problemy z akumulatorem zasilającym jego skafander wystarczyły, aby kontrolerzy lotu pilnie nakazali mu powrót na stację kosmiczną i podłączenie jego skafandra do zasilania ISS. Według komentarza Spacewalk problemy z akumulatorem spowodowały „wahania napięcia” w skafandrze Artemiewa. Transmisja na żywo.

Funkcjonariusze na ziemi wydali kilka ostrzeżeń Artemyevowi, aby wrócił na lotnisko.

„Rzuć wszystko i natychmiast zacznij wracać” – była ostatnią wiadomością z ziemi, zanim Artemiew potwierdził, że leci do śluzy. Chwilę później ponownie wchodzi na stację kosmiczną i udaje mu się podłączyć swój skafander do zasilania.

Kosmonauta Denis Matwiejew, który współpracował z Artemiewem przy misji kosmicznej, przebywał poza atmosferą stacji kosmicznej przez ponad godzinę, dopóki kontrolerzy lotów nie zdecydowali wcześniej zakończyć spacer kosmiczny z powodu problemów ze skafandrem kosmicznym Artemiewa.

W transmisji na żywo przez rosyjskiego tłumacza Artemyev żartował kontrolerom lotu, że „czuł się lepiej niż wtedy, gdy rozpoczął spacer kosmiczny” po powrocie na ISS.

Celem misji Mercury było zainstalowanie nowych kamer przez dwóch astronautów, Artemiewa i Matwiejewa. Europejskie ramię robotaJest montowany na zewnątrz stacji kosmicznej w kontrolowanej przez Rosjan części ISS.

Spacery kosmiczne to regularne wydarzenia na pokładzie ISS, ponieważ kosmonauci i kosmonauci – rosyjskie słowo oznaczające kosmonauta – muszą regularnie opuszczać stację kosmiczną w celu konserwacji, eksperymentów naukowych i innych zadań. Ponad 250 spacerów kosmicznych odbyło się poza orbitującym laboratorium, odkąd weszło do służby prawie dwie dekady temu, i zwykle idą bez problemu.

To siódmy spacer kosmiczny Artemiewa i trzeci Matwiejewa. Obaj mieli na sobie rosyjskie skafandry Orlan. Na ISS znajduje się również amerykański EMU, czyli Extravehicular Mobility Unit, skafander kosmiczny do spacerów kosmicznych.

Oba typy skafandrów zostały zaprojektowane tak, aby były całkowicie samowystarczalne, zapewniając jedyną barierę między astronautami a śmiercionośną próżnią kosmosu podczas spaceru kosmicznego. Zawierają sprzęt komunikacyjny, wentylację i wystarczającą ilość powietrza, aby astronauci mogli oddychać przez kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *