Kryzys humanitarny pogłębia się w Gazie w miarę szalejącej wojny między Izraelem a Hamasem: aktualizacje na żywo

16:56 ET, 27 grudnia 2023 r

Film wydaje się pokazywać palestyńskich mężczyzn i co najmniej dwójkę dzieci zabieranych i przetrzymywanych przez IDF w Strefie Gazy.

Od Abeera Salmana, Ibrahima Tahmana i Mitcha McCluskeya z CNNKadr z filmu ukazuje Palestyńczyków przetrzymywanych przez Izraelskie Siły Obronne (IDF) na polu w północnej Gazie.

Yosee Gamzoo Letova

Zmontowany film krążący w mediach społecznościowych pokazuje palestyńskich mężczyzn i co najmniej dwoje dzieci przetrzymywanych i zabieranych przez Izraelskie Siły Obronne (IDF) na polu w północnej Gazie.

CNN nie było w stanie zweryfikować, kiedy film został nakręcony. Z geolokalizacji CNN wynika, że ​​wideo zostało nakręcone na stadionie Yarmouk w mieście Gaza.

We wtorek wieczorem CNN skontaktowało się z IDF z prośbą o komentarz na temat nagrania wideo i zatrzymanych dzieci, ale nie otrzymało jeszcze odpowiedzi. W przeszłości IDF twierdziła, że ​​rozbierała więźniów, aby upewnić się, że nie mają przy sobie materiałów wybuchowych.

W ciągu ostatnich kilku tygodni siły izraelskie zatrzymały setki palestyńskich mężczyzn i chłopców.

Klipy na filmie pokazują dwóch chłopców na jednym zdjęciu, bez bielizny, idących i trzymających obie ręce w górze, podczas gdy IDF prowadzi ich przez stadion.

W innym klipie wygląda to tak samo Dwóch młodych chłopców zdejmuje ubrania i podnosi ręce nad głowy, stojąc gęsiego z innymi mężczyznami, którzy wyglądają na nastolatków i dorosłych.

W całym filmie widać mężczyzn rozbierających się do bielizny.

Na niektórych klipach siedzą na ziemi z rękami związanymi za plecami, inni z zamkniętymi oczami, stojąc w pojedynczych rzędach, a IDF ich obserwuje.

Na nagraniu widać przetrzymywane kobiety i inne dzieci. Za jednym razem trzy W pełni ubrane kobiety siedzą na trawie przed bramką piłkarską na stadionie, z rękami związanymi za plecami i zamkniętymi oczami.

Nad bramką piłkarską wisi flaga Izraela. Można zobaczyć rozebranych i zawiązanych oczu palestyńskich mężczyzn siedzących obok kobiet z rękami związanymi za plecami.

Na nagraniu widać pojazdy wojskowe i buldożery rozmieszczone po całym stadionie.

Oryginalny film przesłany 24 grudnia do YouTube’a Jak podaje jej profil na Facebooku, fotografka i artystka Yosee Gamzoo Letova.

Euro-Śródziemnomorska organizacja non-profit Human Rights Watch otrzymała doniesienia, że ​​armia izraelska przetrzymuje setki Palestyńczyków z dzielnicy Szejka Ratwanu. mieszkańców Gazy, w tym dziesiątki kobiet, zabrano na stadion Yarmouk.

„Palestyńscy mężczyźni, w tym dzieci w wieku do 10 lat i starcy powyżej 70. roku życia, byli zmuszeni rozebrać się do całego ubrania z wyjątkiem bielizny i stanąć w upokarzającej kolejce przed przetrzymywanymi kobietami na tym samym polu. ”, Organizacja Praw Człowieka – napisano w oświadczeniu.

Organizacja wzywa społeczność międzynarodową do zbadania materiału filmowego z zatrzymania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *