Lauren Boebert twierdzi, że w 2024 r. będzie kandydować w innym okręgu kongresowym

Republikańska kongresmenka Lauren Bobert, która reprezentuje większość zachodniego i południowego Kolorado, ogłosiła w środę, że planuje zmianę okręgu wyborczego w 2024 roku.

W nagraniu wideo na Facebooku Boebert oznajmił, że będzie kandydował w 4. okręgu kongresowym Kolorado, który obejmuje wschodnie równiny reprezentowane obecnie przez republikańskiego przedstawiciela USA Kena Bucka. Buck powiedział w zeszłym miesiącu W 2024 roku nie będzie się ubiegał o reelekcję, ze względu na poparcie Republikanów dla byłego prezydenta Donalda Trumpa i przyjęcie przez niego teorii spiskowych. Od 2015 roku reprezentuje powiat.

„Chcę, aby moi wyborcy i zwolennicy usłyszeli ode mnie bezpośrednio o moich planach na cykl wyborczy w 2024 r. oraz o tym, jak ważne dla Kolorado jest utrzymanie konserwatywnego głosu w Kongresie i utrzymanie większości republikańskiej” – napisał Bobert. Tytuł tego filmu na Facebooku.

„Słowa nie potrafią wyrazić, jak wdzięczny jestem wszystkim, którzy byli przy mnie przez ostatni rok i później” – kontynuował. „Dołożę wszelkich starań, aby reprezentować resztę 3. okręgu, pracując nad zdobyciem zaufania oddolnych, konserwatywnych wyborców w 4. okręgu w 2025 r.”.

Obejrzyj cały film Tutaj.

Rep. Lauren Bobert, pułkownik pułkownika, można spotkać na Kapitolu w czwartek, 7 grudnia 2023 r., po ostatnim z tygodniowych głosowań.

Tom Williams/CQ-Roll Call, Inc. za pośrednictwem Getty Images


Trzeci Okręg Kongresowy Kolorado, obecnie reprezentowany przez Boberta, obejmuje północno-zachodni róg stanu na południe, przez Grand Junction do południowo-wschodniego narożnika, na wschód do Pueblo i południowo-środkową część stanu. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci w okręgu uczestniczyli zarówno przedstawiciele Demokratów, jak i Republikanów.

4. Okręg Kongresowy obejmuje większość wschodniej części stanu, a także hrabstwa Douglas i Greeley. Z wyjątkiem Betsy Markey, która przez jedną kadencję sprawowała urząd Demokratki, która sprawowała tę funkcję w latach 2009–2011, w okręgu nie było przedstawiciela Demokratów od 1973 r.

Bobert wygrał starania o reelekcję w 2022 r. przeciwko pretendentowi Demokratów Adamowi Frischowi. Tylko 500 głosów Oddano 300 000 głosów. Wyścig był tak blisko, że został automatycznie przeliczony. Frisch powiedział, że tak Planuje ponownie startować w tym okręgu.

Nie jest jasne, ilu kandydatów będzie łącznie ubiegać się o to miejsce, ale Republikanie Russ Andrews, Jeff Hurt i Curtis McCrackin ogłosili, że w prawyborach 3. Okręgu Kongresowego będą rywalizować z Bobertem. Demokraci Anna Stout i Adam Withrow, Frisch i trzej kandydaci z trzeciej partii oświadczyli, że będą ubiegać się o to mandat.

W 2022 roku Buck wygrał reelekcję, zdobywając 60% głosów. Bobert w prawyborach stanie przed zatłoczoną publicznością, a kandydowaniem będzie zainteresowanych sześciu innych kandydatów Partii Republikańskiej. Zwycięzca tej oferty zmierzy się ze zwycięzcą prawyborów Demokratów; Trzej z nich ogłosiły zamiar ubiegania się o nominację Demokratów.

W oświadczeniu Boebert oświadczył, że będzie kontynuował swoje wysiłki na rzecz konserwatystów w Kolorado i Stanach Zjednoczonych, przeciwko „demokratycznym socjalistom i komunistom” oraz „elitom Hollywood i narodowym grupom postępowym”.

Bobert tam był Po raz pierwszy wybrany na to stanowisko w 2020 rUsunął urzędującego od 10 lat Scotta Tiptona, którego Trump w tym czasie popierał.

Boebert mieszka na zachodnim krańcu stanu, w hrabstwie Garfield, setki kilometrów od 4. Okręgu Kongresowego. Zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany do reprezentowania 3. Okręgu Kongresowego, przeniesie się do tego okręgu. Członkowie Kongresu nie mają obowiązku mieszkać w reprezentowanych przez siebie okręgach, jedynie w tym samym stanie.

Przewodniczący Partii Demokratycznej Kolorado, Shad Murib, w oświadczeniu nazwał Boberta „tchórzem”.

„Lauren Bobert potrafi uciekać, ale nie może się ukryć” – powiedziała Murib. „Dobrzy ludzie z zachodniego i południowego Kolorado nie czekali na wybory, aby pokonać Lauren Bobert — od razu ją wystraszyliśmy i wypędziliśmy z jej rodzinnej dzielnicy. Tym posunięciem Lauren Bobert pokazała wszystko, za co się podaje. Jest nie: typowy polityk z bagien, dzwoniący do domu w Waszyngtonie. Szukasz powodu, żeby zadzwonić. Jest przegrany w CD3 i będzie przegrany w CD4.

Trent Leisy, który ubiega się o miejsce, o które ubiega się obecnie Boebert, skrytykował to posunięcie ze strategicznego punktu widzenia.

„Lauren Bobert oficjalnie oddała swój mandat w Kongresie Demokratom, zmieniając okręgi, w których mógłby startować w moim wyścigu” – napisała w środę na Twitterze. „To posunięcie zapewni Demokratom kontrolę nad Izbą. Lauren musi być wojowniczką i utrzymać swoją dzielnicę w kolorze czerwonym! W Kongresie nie będę głosować za rozszerzeniem FISA i będę startować w okręgu, w którym faktycznie mieszkam”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *