Najwyżsi urzędnicy administracji Bidena spotykają się z prezydentem Meksyku na przejściu dla zarejestrowanych imigrantów

Prezydent Biden wysłał w tym tygodniu najwyższych urzędników do Meksyku Imigranci przekraczają granicę USA W numerach rejestracyjnych i Kongres nie był dostępny Konsensus w sprawie finansowania bezpieczeństwa granic.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken, sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas i p. Liz Sherwood-Randall, doradca Bidena ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, udała się w środę do Meksyku, aby spotkać się z prezydentem Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem.

Spotkanie trwało ponad dwie godziny, podali w środę późnym wieczorem wyżsi urzędnicy administracji Bidena. Starszy urzędnik administracji powiedział, że Meksyk „chce podzielić się z nami planem, w jaki sposób zamierzają wykorzystać pracę, którą już wykonują”, aby powstrzymać napływ migrantów przez granicę.

„W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy znaczne zmniejszenie liczby przekraczanych granic” – powiedział urzędnik. „Więc powtarzam, nie jest to coś, czym Stany Zjednoczone i Meksyk mogą same zająć się tą sprawą lub którą mogą powstrzymać. Powiedziałbym zatem, że znaczna część naszej rozmowy tak naprawdę skupiała się na pracy, którą wspólnie wykonujemy w regionie”.

Wyżsi urzędnicy administracji powiedzieli, że Meksyk uznaje potrzebę ograniczenia handlu ludźmi.

grudzień Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador (w środku) podczas spotkania z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem, sekretarzem bezpieczeństwa wewnętrznego USA Alejandro Mayorkasem i innymi urzędnikami ds. kontroli migracji, w mieście Meksyk, 27 maja 2023 r.

RODRIGO OROPEZA/AFP za pośrednictwem Getty Images


Powiedzieli także, że Blinken i López Obrador omawiali „legalne ścieżki” migracji, które jeden z urzędników określił jako „jeden z najsilniej przecinających się interesów prezydenta Bidena i prezydenta Lópeza Obradora”.

Do spotkania doszło po tym, jak burmistrzowie Nowego Jorku, Chicago i Denver oświadczyli w środę, że nie poradzą sobie z napływem imigrantów, ponieważ gubernator Teksasu Greg Abbott w dalszym ciągu wysyła migrantów do tych miast.

– powiedział w środę burmistrz Chicago Brandon Johnson Te trzy miasta „osiągnęły punkt, w którym brakuje nam miejsc lub prawie ich nie ma”.

„Bez znaczącej interwencji rządu federalnego ta misja nie będzie trwała” – powiedział Johnson.

– oświadczył w zeszłym tygodniu Biały Dom Pan. Biden rozmawiał z Lopezem Obradorem W sprawie „Trwałych wysiłków na rzecz zarządzania przepływami migracyjnymi na półkuli zachodniej”. Biały Dom stwierdził, że obaj przywódcy „zgodzili się, że pilnie potrzebne są dodatkowe działania w zakresie egzekwowania prawa, aby można było ponownie otworzyć kluczowe porty wejścia wzdłuż naszej wspólnej granicy”.

Wizyta następuje po tym, jak agenci Straży Granicznej rozpatrzyli w zeszłym tygodniu prawie 50 000 imigrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Stanów Zjednoczonych w ciągu pięciu dni. W listopadzie agenci Straży Granicznej zatrzymali ponad 191 000 migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę USA-Meksyk. W tym miesiącu na południowej granicy zatrzymywano codziennie 10 000 migrantów.

W zeszłym tygodniu prezydent Meksyku oświadczył, że jest skłonny pomóc w rozwiązaniu problemu, ale chce, aby Stany Zjednoczone zapewniły większą pomoc dla regionu i złagodziły sankcje nałożone na Kubę i Wenezuelę.

„Zawsze rozmawialiśmy o wyeliminowaniu przyczyn [of migration]. „Najlepszą rzeczą jest pomaganie biednym krajom” – powiedział López Obrador. Według Associated Press.

W USA Kongres spędził tygodnie debatując nad zmianami w polityce granicznej jako częścią większego pakietu, obejmującego pomoc dla Ukrainy i Izraela. Demokraci rozważają zaostrzenie limitów azylu i deportacji, aby wesprzeć Republikanów – którzy chcą zaostrzonych środków bezpieczeństwa granic – w uzyskaniu większej pomocy zagranicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *