Laureaci nagrody Tony 2023: pełna lista

Gospodarzem 76. ceremonii rozdania nagród Tony była nagrodzona Oscarem aktorka Ariana DeBose w niedzielę wieczorem w United Palace w dzielnicy Washington Heights na Manhattanie. Ceremonia wręczenia nagród, która honoruje sztuki teatralne i musicale, które miały premierę na Broadwayu między 29 kwietnia 2022 a 27 kwietnia 2023, była emitowana na antenie CBS i usługi przesyłania strumieniowego Paramount +. Transmitowano specjalny odcinek, prowadzony przez Julianne Hough i Skyler Austin Telewizja Pluton Przed główną ceremonią ogłoszono kilka nagród, w tym uznanie za całokształt twórczości i najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród, która została prawie zatrzymana z powodu strajku Writers Guild of America, została zaoferowana bez scenariusza w ramach porozumienia osiągniętego ze związkiem. (Kiedy strajk scenarzystów zagroził audycji w zeszłym miesiącu, dramatopisarze połączyli siły, aby uratować audycję.) Ceremonia odbyła się również bez spersonalizowanego numeru otwierającego, a scenarzystów zachęcano do wcześniejszego nagrywania przemówień akceptacyjnych.

„Kimberly Akimbo” zdobyła nagrodę dla najlepszego musicalu, a „Leopoldstadt” dla najlepszego dramatu. J. Harrison Nye i Alex Newell zostali pierwszymi niebinarnymi aktorami, którzy wygrali w swoich kategoriach, najlepszy aktor pierwszoplanowy w musicalu i najlepszy aktor w musicalu. Jodie Comer, znana z roli zabójczyni w serialu telewizyjnym „Killing Eve”, zabrała do domu Tony za swoją pierwszą profesjonalną rolę teatralną w jednoosobowym programie „Prima Face”.

Brandon Ouranowitz, „Leopoldstadt”

Miriam Silverman, „Napis w oknie Sidneya Presteina”

Beowulf Borritt, „Nowy Jork, Nowy Jork”

Brigitte Riefenstwell, „Leopoldstadt”

Greg Barnes, „Niektórzy lubią to gorąco”

Caroline Downing, „Życie Pi”

Nevin Steinberg, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”

Tim Ludkin, „Życie Pi”

Natasha Katz, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”

Joela Graya i Johna Kandera

Jerry’ego Mitchella

Dom zabaw w Pasadenie

Jason Zembuch Young

Lisa Dawn Cave, Victoria Bailey i Robert Fried

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *