Łódź z migrantami tonie na Kanale La Manche, 6 osób nie żyje

Pascal Rossignol/Reuters

12 sierpnia 2023 r. Łódź ratunkowa SNSM „Notre Dame du Risban” wpłynęła do portu w Calais po wywróceniu się łodzi migrantów próbującej przepłynąć kanał La Manche z Francji. REUTERS/Pascal RossignolCNN

Łódź przewożąca migrantów wywróciła się na Kanale La Manche, zabijając sześć osób i pozostawiając dwie osoby zaginione, twierdzą urzędnicy.

Według zeznań ocalałych na pokładzie tonącej łodzi znajdowało się 65 lub 66 osób, według lokalnych władz francuskich. Dodali, że władze brytyjskie przewiozły do ​​Dover ponad 20 osób.

Miejscowy major Frank Derzin Tweetowane Zdjęcie niektórych uratowanych migrantów w łodzi ratunkowej przykrytej złotymi aluminiowymi kocami.

„Oto kolejna katastrofa z wieloma utoniętymi migrantami u wybrzeży Calais/Visant. Pewnego dnia musimy przestać po prostu rejestrować liczbę zabitych w Kanale La Manche i na Morzu Śródziemnym” – napisał na X, wcześniej znanym jako Twitter.

Beimana Asad, lokalny radny w londyńskiej dzielnicy Harrow, powiedział, że cała szóstka utopionych to Afgańczycy.

„Afgańczycy uciekają z Afganistanu z powodu talibów. Płyną małymi łódkami, ponieważ rząd Wielkiej Brytanii nie otwiera bezpiecznego i legalnego przejścia dla Afgańczyków, jak to robi dla Ukraińców. Już nawet nie wiem, co powiedzieć” – napisał na X, znanym wcześniej jako Twitter.

Kanał La Manche jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg wodnych na świecie, a przeprawa przez niego małymi łódkami jest niezwykle niebezpieczna.

Handlarze ludźmi zwykle przeciążają statki, a ofiary na wzburzonym morzu są powszechne.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak – którego rządzący konserwatyści walczą w referendum – uczynił zatrzymanie promów jednym ze swoich priorytetów w związku z niebezpieczną przeprawą przez kanał La Manche.

Pascal Rossignol/Reuters

Pomimo wysiłków rządu Wielkiej Brytanii coraz więcej osób próbuje przekroczyć niebezpieczną przeprawę.

Ale w czwartek okazało się, że 755 migrantów przekroczyło kanał La Manche do Wielkiej Brytanii, jak pokazują dane rządowe. To najwyższa liczba zarejestrowana w ciągu jednego dnia w tym roku.

Dane pokazują, że od tego tygodnia 100 000 migrantów przekroczyło kanał La Manche od 2018 r., w tym prawie 16 000 w tym roku.

W piątek usunięto 39 osób ubiegających się o azyl Kontrowersyjna łódź Setki ludzi ewakuowano po tym, jak w wodzie znaleziono bakterie Legionella.

Władze francuskie zintensyfikowały patrole i inne środki zapobiegawcze Wielka Brytania zgodziła się w marcu na wysyłanie do Paryża setek milionów euro rocznie.

Premier Francji Elżbieta Bourne A Ćwierkać „Myślami jesteśmy z ofiarami” przewróconej łodzi z migrantami.

„Szanuję poświęcenie zespołów ratowniczych (francuskiej marynarki wojennej), które uratowały około pięćdziesięciu rozbitków” – napisał na X, wcześniej znanym jako Twitter, a francuski minister spraw zagranicznych Hervé Perville powiedział. Idzie na miejsce zdarzenia.

oraz brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman TweetowanePiszę: „Moje myśli i modlitwy są z osobami dotkniętymi tragiczną utratą życia w kanale La Manche”.

„Rozmawiałem dziś rano z naszymi zespołami Straży Granicznej, które wspierają władze francuskie w odpowiedzi na ten incydent” – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *