Małżeństwo na wakacjach z szóstką dzieci utonęło w Prądzie Rozrywającym Florydy

Biuro szeryfa hrabstwa Martin

Urzędnicy podali, że w czwartek małżeństwo zginęło w wyniku powodzi na wyspie Hutchinson na Florydzie.CNN

Małżeństwo z Pensylwanii utonęło w czwartek po tym, jak zostało porwane przez prąd rozrywający u wybrzeży wyspy Hutchinson na Florydzie. Biuro szeryfa hrabstwa Martin – poinformował w poście na Facebooku.

Władze podały, że para poszła pływać z dwójką nastolatków w czwartkowe popołudnie, kiedy w wodzie wpadły w kłopoty.

Biuro szeryfa zidentyfikowało ofiary jako 51-letni Brian Warder i jego partnerka Erica Wishart (48 lat). Biuro szeryfa podało, że podróżowali z trójką dzieci i należeli do ośmioosobowej rodziny spędzającej wakacje na Florydzie. WPEC stowarzyszony z CNN.

„Według naszych świadków od razu wpadli w szał i natychmiast zostali porwani przez siłę morza” – powiedział zastępca naczelny Jan Pudeńczyk. WPBF, filia CNN.

Nastolatkom udało się wyrwać z prądu i próbowały pomóc dorosłym, ale gdy zrobiło się zbyt niebezpiecznie, zmuszono je do dopłynięcia do brzegu – podało biuro szeryfa w komunikacie.

„Są nastolatkami. Nie mają jeszcze nawet 20 lat. Przeżyli kilka dramatycznych scen” – powiedział Budencik WPEC.

Pomimo wysiłków ratowników Martin County Ocean Rescue, ratowników medycznych i lekarzy ze szpitala Cleveland Clinic Martin North Hospital, pary nie udało się uratować.

Dzieci przebywały pod opieką Zespołu Interwencji Kryzysowej szeryfa hrabstwa Martin i czekały na przybycie innych członków rodziny na Florydę.

„Są na plaży, widzieli, jak (rodzice) tonęli. Widzieli akcję ratowniczą na plaży. Oglądali niektóre akcje reanimacyjne w szpitalu, więc są bardzo zszokowani” – dodał Budeńczyk, według relacji WPEC.

Prądy rozrywające są prądami zlokalizowanymi Krajowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna.

The Stowarzyszenie Ratujące Życie Stanów Zjednoczonych Prądy rozrywające powstają zwykle na łachach oraz w przestrzeniach w pobliżu budynków, takich jak pomosty i pomosty, i są przyczyną ponad 80% akcji ratowniczych prowadzonych przez ratowników plażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *