Mieszane rynki azjatyckie po osiągnięciu przez USA porozumienia w sprawie limitu zadłużenia; Akcje japońskie osiągnęły najwyższy poziom od lipca 1990 r

9 minut temu

Lira turecka znacznie się osłabiła od czasu objęcia urzędu przez Erdogana

Lira turecka osłabiła się w stosunku do dolara amerykańskiego, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zapewnił sobie zwycięstwo w wyborach prezydenckich w 2023 r., przedłużając swoje panowanie do trzeciej dekady u władzy.

O 4 rano czasu londyńskiego w poniedziałek moneta była wyceniana na 19,97.

„Mamy dość pesymistyczne spojrzenie na lirę turecką w wyniku zachowania urzędu przez Erdogana po wyborach” – powiedział Brendan McKenna, ekonomista rynków wschodzących i strateg walutowy w Wells Fargo, w rozmowie z „Squawk Box Asia” CNBC.

„To bardzo ponure perspektywy gospodarcze i rynkowe dla Turcji” – dodał McKenna, który przewidywał, że lira osiągnie nowy rekord 23 w stosunku do dolara do końca drugiego kwartału.

– Lee Ying Shan

34 minuty temu

SMBC twierdzi, że indeks dolara amerykańskiego wzmocni się w tym tygodniu dzięki danym ekonomicznym

Indeks dolara może umocnić się do 105 w krótkim okresie dzięki raportowi o zatrudnieniu w USA, który ma się ukazać jeszcze w tym tygodniu i głosowaniu w sprawie porozumienia w sprawie limitu zadłużenia, powiedział SMBC w notatce w poniedziałek.

„Oczekuje się osłabienia walut azjatyckich, ale oczekuje się nastawienia do ryzyka po wstrzymaniu podwyżek stóp przez Fed, ponieważ więcej uczestników rynku szuka możliwości dla walut azjatyckich” – napisał Ryota Abe, ekonomista regionu Azji i Pacyfiku w Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC).

Indeks dolara spadł nieznacznie do 104,164 podczas azjatyckiej sesji porannej. Jen japoński umocnił się nieznacznie do 140,52 w stosunku do dolara amerykańskiego, podczas gdy chiński juan za granicą osłabił się do 7,0791 w stosunku do dolara.

„Dane gospodarcze z USA opublikowane w zeszłym tygodniu potwierdzają niedźwiedzie stanowisko w sprawie podwyżek stóp” – napisał Abe w notatce. „W połączeniu z CPI opublikowanym na początku tego miesiąca, dane pokazują silniejszą niż oczekiwano presję inflacyjną, ponownie rozpalając obawy inflacyjne w USA” – napisał.

– Jihye Lee

5 minut temu

Siegel z Wharton jest zaniepokojony wpływem zaostrzonych amerykańskich kredytów na MŚP

Profesor Wharton School, Jeremy Siegel, wyraził zaniepokojenie, że surowsze standardy udzielania pożyczek mogą zostać połączone z „dużo większym zaostrzeniem” przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych, co wpłynie na małe i średnie firmy jeszcze w tym roku.

„Myślę, że inteligentne pieniądze faktycznie będą miały umowę (pułap zadłużenia), więc usuwa to trochę niepewności, ale istnieje wiele obaw związanych z ogromną ilością zaostrzeń, które dokonała Rezerwa Federalna” – powiedział Siegel. CNBC poniedziałek.

„Problemy bankowe, które nie prowadzą do kryzysu depozytów bankowych, będą zaostrzać kryteria kredytowe, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw” – dodał. „Martwię się o drugą połowę roku, być może to, co teraz zobaczymy, skupi się na tych kwestiach”.

Klemens Don

53 minuty temu

Nikkei 225 był liderem w handlu spółkami i akcjami technologicznymi

Akcje japońskich spółek handlowych, dostawczych i technologicznych odnotowały największe wzrosty w japońskim indeksie Nikkei 225 w poniedziałek, przy czym indeks wzrósł o 2% na otwarciu io 1,32% w późnych godzinach handlu.

Firma optyczna i obrazowania Nikon awansowała o 4,51%, zajmując pierwsze miejsce w indeksie, podczas gdy producent sprzętu półprzewodnikowego Advantest był drugim co do wielkości zyskiem, o 4,18%.

Inne nazwiska na liście największych zdobywców to konglomeraty handlowe Sumitomo Corporation i Mitsubishi Corporation oraz SoftBank Group.

Godzinę temu

Chiny widzą argument za obniżką stóp procentowych, mówi ekonomista Deloitte

Niedawny spadek zysków przemysłu w Chinach daje chińskiemu bankowi centralnemu argument do obniżenia stóp procentowych, powiedział Deloitte China w rozmowie z CNBC.

„W Chinach nie ma inflacji, więc potrzebna jest luźna polityka pieniężna” – powiedział Chitao Xu, główny ekonomista Deloitte China, w rozmowie z „Squawk Box Asia” CNBC.

Zwrócił uwagę, że dzienny kurs referencyjny USD/CNY Ludowego Banku Chin, czyli punkt środkowy, działa jak obniżka stóp.

„Jeśli spojrzysz na ostatnią zmianę kursu walutowego, ma to taki sam wpływ jak obniżenie stóp procentowych” – powiedział CNBC.

LBCh w poniedziałek ustalił kurs juana na poziomie 7,0575 w stosunku do dolara amerykańskiego, w porównaniu z kursem 7,0760 z poprzedniej sesji.

– Jihye Lee

2 godziny temu

CNBC Pro: Ile sztucznej inteligencji to tylko szum? Byk i niedźwiedź dzielą się wskazówkami, jak inwestować

Sztuczna inteligencja podbiła świat inwestycji od początku roku — w dużej mierze dzięki pojawieniu się ChatGPT, który wywołał falę kupowania akcji związanych z AI.

Tutaj zostać, czy tylko dla dreszczyku emocji?

„Street Science Asia” CNBC to starcie byka i niedźwiedzia, które mówi inwestorom, jak mogą poradzić sobie z dylematem, a także które akcje mają grać w trend.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

2 godziny temu

CNBC Pro: TSMC czy Samsung? Producent chipów to lepsza gra w AI, geopolityce i dochodach, mówi analityk

3 godziny wcześniej

Singapurski Temasek tnie wynagrodzenia kierownictwu wyższego szczebla i grupie inwestorów zaangażowanych w FTX

Singapurski inwestor państwowy Temasek obniżył wynagrodzenie kierownictwu wyższego szczebla i swojemu zespołowi inwestycyjnemu odpowiedzialnemu za rekomendowanie inwestycji w nieudaną giełdę kryptowalut FTX.

„Chociaż nie było winy w osiągnięciu rekomendacji inwestycyjnej komitetu inwestycyjnego, komitet inwestycyjny i kierownictwo wyższego szczebla, ostatecznie odpowiedzialni za podjęte decyzje inwestycyjne, wzięli na siebie wspólną odpowiedzialność, a odszkodowanie zostało zmniejszone”. prezes Lim Boon Heng powiedział w oświadczeniu.

Posunięcie Temasek następuje po rozpoczęciu wewnętrznego przeglądu w celu rozważenia jego inwestycji w FTX, co spowodowało odpis w wysokości 275 milionów dolarów.

Lim powiedział, że FTX był „celowo ukrywany przed inwestorami, w tym Temasek”. W raporcie nie określono, ilu pracowników zostało to dotkniętych ani dotkliwości cięć płac.

– Lim Hui Jee

piątek, 26 maja 2023 r., 11:38 EDT

Loretta Mester z Fed spodziewa się wzrostu stóp procentowych

Prezes Rezerwy Federalnej Cleveland, Loretta Mester, powiedziała w piątek CNBC, że spodziewa się dalszych podwyżek stóp procentowych, ponieważ inflacja nadal rośnie.

„Kiedy patrzę na dane i na to, co dzieje się z liczbami inflacji, myślę, że musimy być trochę bardziej napięci” – powiedział Mester w „Squawk on the Street”. „Poczyniliśmy postępy. Teraz jest to ćwiczenie kalibracyjne i to jest najtrudniejsza część”.

Meister jest w tym roku członkiem bez prawa głosu w ustalającym stopy procentowe Federalnym Komitecie Otwartego Rynku.

– Jeffa Coxa

piątek, 26 maja 2023 r., godzina 8:39 EDT

Preferowana stopa inflacji banku centralnego jest wyższa niż oczekiwano

Główny wskaźnik wydatków na konsumpcję indywidualną, preferowana miara inflacji banku centralnego, wzrósł w kwietniu o 0,4%. To więcej niż spodziewał się Dow Jones i ekonomiści. W ujęciu rok do roku podstawowy PCE wzrósł o 4,7%, czyli więcej niż oczekiwano.

— Fred Imbert

piątek, 26 maja 2023 r., godzina 9:19 EDT

Rynki oczekują teraz podwyżki stóp procentowych przez Fed w czerwcu

Rynki podniosły swoje zakłady na czerwcową podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej po lepszych niż oczekiwano danych o inflacji w piątek rano.

Według danych CME Group szanse na wzrost o ćwierć punktu procentowego wzrosły do ​​56%. Nastąpiło to po opublikowaniu raportu pokazującego, że ceny wydatków na konsumpcję indywidualną wzrosły w kwietniu o 0,4% io 4,7% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Szanse na wzrost wynosiły zaledwie 17% tydzień temu. Prawdopodobieństwo podwyżki wzrasta do 75% po lipcu.

– Jeffa Coxa

piątek, 26 maja 2023 r. 11:13 EDT

Nastroje konsumentów nieznacznie przewyższyły oczekiwania

Ostateczny odczyt majowych nastrojów konsumentów okazał się nieco powyżej oczekiwań. Uniwersytet Michigan Indeks Nastrojów Konsumentów wyniósł 59,2, podczas gdy ekonomiści ankietowani przez Dow Jones prognozowali 57,7.

Oczywiście poziom ten jest poniżej kwietniowego poziomu 63,5.

„Nastroje konsumentów spadły o 7% w związku z obawami o rozwój gospodarki, niwelując prawie połowę zysków osiągniętych od rekordowego spadku w czerwcu ubiegłego roku. Spadek odzwierciedla kryzys pułapu zadłużenia z 2011 r.” – napisał Jon Hsu, dyrektor ds. konsumentów.

— Fred Imbert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *