State Farm przestaje sprzedawać ubezpieczenia domów w Kalifornii, powołując się na ryzyko pożaru


Nowy Jork
CNN

State Farm wstrzymuje sprzedaż nowego ubezpieczenia domu w Kalifornii, powołując się na ryzyko pożaru i rosnące koszty budowy. zdeklarowany Piątek.

Firma ubezpieczeniowa 27 maja przestała przyjmować wnioski o wszystkie ubezpieczenia majątkowe i wypadkowe w Kalifornii. Jednak decyzja PGR nie wpłynie na istniejące ubezpieczenie auto.

„Ogólne Towarzystwo Ubezpieczeń Państwowego Gospodarstwa Rolnego podjęło tę decyzję ze względu na historyczny wzrost kosztów budowy, który przewyższa inflację, szybko rosnącą ekspozycję na katastrofy i wymagający rynek reasekuracji” – podała firma w oświadczeniu.

Kalifornia znalazła średnią Każdego roku dochodzi do ponad 7000 pożarów lasówWedług danych urzędu gubernatora w ciągu ostatnich pięciu lat wykorzystywano średnio ponad 2 miliony akrów. Naukowcy i urzędnicy z Kalifornii obwiniają kryzys klimatyczny za intensywność sezonów pożarów.

„Podczas gdy firmy ubezpieczeniowe traktują priorytetowo swoje krótkoterminowe cele finansowe, długoterminowym celem branży ubezpieczeniowej jest ochrona konsumentów”, powiedział rzecznik Departamentu Ubezpieczeń Kalifornii, Michael Soler.

Soler dodał, że czynniki stojące za działaniem State Farm były poza kontrolą agencji.

„Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma to wpływu na obecnych klientów State Farm i żadne odnowienie nie jest oferowane w wyniku tego ogłoszenia” – powiedział Soller.

State Farm, która wraz ze swoimi spółkami zależnymi jest największym dostawcą ubezpieczeń samochodowych i mieszkaniowych w Stanach Zjednoczonych, powiedziała, że ​​nadal współpracuje z Kalifornijskim Departamentem Ubezpieczeń i ustawodawcami, aby zbudować potencjał rynkowy w tym stanie.

„Konieczne jest jednak podjęcie tych działań w celu poprawy siły finansowej firmy” – powiedział State Farm, dodając, że kurs zostanie ponownie oceniony zgodnie z warunkami rynkowymi.

Grupa ubezpieczeniowa z siedzibą w Illinois poinformowała, że ​​jej agenci będą nadal współpracować z obecnymi klientami.

W zeszłym roku American Insurance Group poinformowało, że wycofuje polisy na wielomilionowe domy w Kalifornii z powodu ryzyka pożarów, donosi Wall Street Journal. zgłoszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *