Mieszkańcy ewakuowali się, powszechne powodzie zgłaszane jako masowe burze nękają nadmorskie miasta Alaski

Największa, rekordowa burza spowodowała w sobotę rano rozległe powodzie i zniszczenia nadmorskich miast na Alasce, zmuszając niektórych mieszkańców do ewakuacji. Gubernator Mike Dunleavy powiedział, że „ustnie ogłosił” burzę katastrofą dla społeczności dotkniętych przez burzę.

Gubernator poinformował na Twitterze, że kontuzji nie było. „Będziemy nadal monitorować burzę i aktualizować Alaskan tak bardzo, jak to możliwe” – powiedział Tweeted.

alaska-powódź-heidi-varga-3.png
Powódź w Kolowinie na Alasce w sobotę 17 września 2022 r.

Heidi Varga


Według National Weather Service, miasto Colovin zgłosiło poważne powodzie wczesnym rankiem w sobotę, a prognostycy ostrzegali, że może się pogorszyć. Pod koniec dnia miasto mogło zobaczyć dodatkowe 1 do 2 stóp wody.

„Wokół szkoły jest woda, domy i konstrukcje są zalane, co najmniej dwa domy unoszą się z fundamentów, a niektóre stare zbiorniki paliwa są przewrócone” – powiedziało biuro usług meteorologicznych w Fairbanks. Tweeted.

Zdjęcia Serwis pogodowy Pokazywał tam wysoki poziom wody.

Inne miasto, Shaktulik, poinformowało, że powodzie na wybrzeżu „wchodziły do ​​społeczności i zbliżały się do niektórych domów”. Serwis pogodowy. Mieszkańców ewakuowano do szkół i szpitali. Oczekiwano również, że Shaktulik zobaczy najgorszą burzę później tego dnia.

Jak tam stwierdzono NWSPoziom wody w Nome wzrósł w sobotę o ponad 10 stóp i oczekuje się, że będzie nadal rósł.

The Serwis pogodowy Udostępnił również materiał z kamery internetowej w Unalakleet, porównując przeciętny dzień w mieście ze sceną z sobotniego poranka.

Od sobotniego ranka duże części zachodniego wybrzeża stanu znajdowały się pod wpływem powodzi i ostrzeżeń o silnym wietrze. The Serwis pogodowy Oczekuje się, że ostrzeżenia o powodzi będą obowiązywać do niedzieli wieczorem, a ostrzeżenia o wietrze wygasną w sobotę wieczorem.

Inne części stanu są objęte ostrzeżeniami przed burzami i tornadami, według serwisu pogodowego.

The Serwis pogodowy Od 8 rano czasu lokalnego najwyższe szczytowe porywy – odnotowane na przylądku Romanshoep – osiągnęły maksymalną prędkość 91 mil na godzinę. W kilku miastach, w tym w Colowine, zgłoszono porywy wiatru dochodzące do 60 mil na godzinę.

Centrum burzy znajdowało się w sobotę rano na południe od Cieśniny Beringa, podała National Weather Service.

Burza to pozostałości po Cyklonie Merbok i Prognozy przewidują ten tydzień Może to spowodować „potencjalnie historyczne” powodzie, a niektóre obszary przybrzeżne będą miały poziom wody do 11 stóp powyżej normalnego przypływu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *