Mitch McConnell: przywódca Senatu GOP na odwyku po wykryciu złamania żebra

(CNN) Lider mniejszości w Senacie Mitch McConnell został wypisany ze szpitala ze wstrząsem mózgu i złamanymi żebrami – poinformowało w poniedziałek jego biuro.

Republikanin z Kentucky został jego dyrektorem ds. Komunikacji podczas kolacji w środę wieczorem powiedział w zeszłym tygodniu. Według ówczesnych raportów McConnell był hospitalizowany i leczony z powodu wstrząsu mózgu. Miał pozostać w szpitalu „kilka dni obserwacji i leczenia”.

Doznał złamania żebra, zgodnie z oświadczeniem jego dyrektora ds. Komunikacji w poniedziałek, i przed powrotem do domu odwiedzi ośrodek rehabilitacyjny.

„Rekonwalescencja prezydenta McConnella po wstrząśnieniu mózgu postępuje dobrze, a prezydent został dziś wypisany ze szpitala. Zgodnie z radą swojego lekarza, następnym krokiem będzie fizjoterapia w szpitalnym ośrodku rehabilitacyjnym, zanim wróci do domu” – powiedział David Popp. Raport.

Bob dodał: „Podczas leczenia w ten weekend zespół medyczny lidera odkrył w środę, że doznał małego złamania żebra, z którego również jest leczony”.

Doradca McConnell powiedział, że długość pobytu lidera GOP w ośrodku odwykowym będzie zależała od jego postępów.

„Ta decyzja zostanie podjęta przez lekarzy i terapeutów komendanta. Powszechne jest stosowanie fizjoterapii w celu przywrócenia sił po pobycie w szpitalu, które może trwać od tygodnia do dwóch tygodni”.

Według źródła zaznajomionego ze sprawą, opad miał miejsce w hotelu Waldorf Astoria w Waszyngtonie, dawniej Trump International Hotel.

81-letni McConnell jest jedną z najważniejszych postaci w Partii Republikańskiej i na Kapitolu. Pełnił zarówno funkcje przywódcy większości, jak i mniejszości w Senacie, a przez lata pracował nad realizacją priorytetów republikańskich o dużym wpływie, w tym potwierdzaniem konserwatywnych sędziów w ławie federalnej.

CNN poinformowało w piątek, że McConnell zachowuje się normalnie i nie może się doczekać wypisu ze szpitala. Osoba zaznajomiona ze sprawą powiedziała CNN, że upadek nie odniósł żadnych obrażeń.

Ustawodawcy z obu stron nawy publicznie życzyli McConnellowi powodzenia i wyrazili nadzieję na szybkie wyzdrowienie.

W 2019 roku McConnell złamał ramię podczas upadku w swoim domu w Kentucky.

McConnell nie jest jedynym senatorem, który w ostatnich dniach opuścił izbę parlamentu z powodów zdrowotnych. Demokratyczny Sens. John Fetterman z Pensylwanii i Dianne Feinstein z Kalifornii również byli hospitalizowani w ostatnich tygodniach, przy czym Fetterman leczył się na depresję, a Feinstein na półpasiec.

Obie strony nawy są dotknięte nieobecnością obu stron w sali, która jest podzielona przez 51 Demokratów na 49 Republikanów. Przy tak wąskim marginesie każdy senator może zmienić terminy głosowań nad ustawami partyjnymi lub zatwierdzeniami. Kandydaci do władzy wykonawczej prezydenta Joe Bidena

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.

CNN Morgan Rimmer przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *