Największa śnieżyca w sezonie, która uderzyła w góry Kalifornii

  • Madeline Halbert
  • BBC News, Nowy Jork

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Bardziej surowa prognoza pogody dla wyższych wysokości

Wiele ośrodków narciarskich w Kalifornii zostało zamkniętych w piątek, ponieważ stan przygotowywał się na potężną burzę śnieżną, która nawiedzi region Sierra Nevada w weekend.

Urzędnicy z Kalifornii zamknęli drogi w tym stanie i sąsiedniej Nevadzie po tym, jak spadło do 3 metrów śniegu.

W górach Sierra Nevada możliwe są porywy wiatru dochodzące do 225 km/h.

W regionie spadło już około dwóch stóp śniegu.

Ekstremalne warunki pogodowe – w tym obfite opady śniegu i silny wiatr – spodziewane są na większych wysokościach w regionie górskim.

Burza zbliżyła się do regionu w czwartek i oczekuje się, że nasili się po północy w piątek. W piątek i sobotę na godzinę będzie spadać od trzech do pięciu cali (7,6–12,7 cm) śniegu.

Centrum prognoz pogody ostrzegło, że burza „spowoduje zwiększone ryzyko znaczących, długoterminowych zakłóceń w codziennym życiu na dużych wysokościach w Sierra Nevada od piątku do soboty”.

Służba pogodowa dodała, że ​​warunki podróżowania w regionie Sierra Nevada będą wahać się od „wyjątkowo niebezpiecznych po niemożliwe”. Niewykluczone są także lawiny – dodał.

W rezultacie urzędnicy zamknęli duże odcinki autostrady I-80 w Sierra Nevada.

Park Narodowy Yosemite został zamknięty na weekend, a kilkanaście ośrodków narciarskich wokół jeziora Tahoe również zawiesiło działalność.

Chociaż nie ma jeszcze doniesień o poważnych obrażeniach, urzędnicy z Kalifornii odpowiedzieli na doniesienia amerykańskich mediów o wypadkach samochodowych, a także o wypadnięciach pojazdów z drogi lub utknięciu na autostradzie I-80.

Silne i niebezpieczne wiatry spodziewane są także w niektórych częściach Utah i Arizony.

Burza nadchodzi po powolnym rozpoczęciu sezonu śniegowego w regionie. Pokrywa śnieżna w górach zazwyczaj zapewnia znaczną część zaopatrzenia w wodę Kalifornii.

Oczekuje się, że warunki ulegną poprawie w poniedziałek, chociaż w połowie przyszłego tygodnia może spaść więcej śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *