Nakazy ewakuacji wydane podczas szalejących pożarów w Kalifornii

Według Cal Fire, pożar młyna w hrabstwie Siskiyou podwoił swoją wielkość od piątku i płonął w sobotę na powierzchni 4254 akrów, przy 25-procentowym powstrzymywaniu. oswobodzenie.

Pożar zniszczył 50 budynków i zmusił do ewakuacji 1000 osób, poinformowali urzędnicy.

Przyczyna całodziennego pożaru pozostaje w trakcie dochodzenia i wydano rozkazy ewakuacji dla Weed, Lake Chastina i Edgewood.

„Ten incydent szybko ewoluuje, a nasi pracownicy i partnerzy robią wszystko, co w ich mocy, aby wszyscy byli bezpieczni” – powiedział biuro szeryfa hrabstwa Siskiyou.

Urzędnicy w hrabstwie Siskiyou również walczą z pożarem górskim, który rozrósł się do 4812 akrów z 5 procentami powstrzymywania.

Według Cal Fire, pożar płonął na stromym terenie i rozprzestrzeniał się, co spowodowało ewakuację ponad 300 osób.

„Ogień nadal płonie przez drzewa. Ogień był bardzo aktywny w nocy. Ogień przesuwa się na północ” – powiedziała dywizja Cal Fire Siskiyou.

Przyczyna pożaru w górach jest nadal badana i zarządzono ewakuację.

Cztery ofiary pożaru McKinney zostały pozytywnie zidentyfikowane poprzez analizę DNA i zębów

Tymczasem w południowej Kalifornii, w 87% pożar Root Fire w hrabstwie Los Angeles został opanowany na powierzchni 5208 akrów w sobotni wieczór, zgodnie z aktualizacją straży pożarnej hrabstwa Los Angeles.

Dwie struktury zostały zniszczone, a setki innych były zagrożone, poinformowała straż pożarna.

Jak czytamy w aktualizacji, operacje gaśnicze kontynuowano w nocy, koncentrując się na usuwaniu gorących miejsc i dalszym budowaniu linii zabezpieczających.

„Dzisiejsze zasoby podziemne koncentrują się na usuwaniu gorących punktów. Wysoka temperatura, niska wilgotność i stromy teren nadal stanowią największe wyzwania dla strażaków” – powiedziała straż pożarna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *