Władze Missisipi twierdzą, że mężczyzna, który groził rozbiciem skradzionego samolotu na Walmart, nie ma licencji pilota.

Pilot, który groził rozbiciem samolotu na północ od Mississippi, który groził rozbiciem się w sklepie Walmart, wylądował bezpiecznie w sobotę, poinformowali urzędnicy.

Gubernator Tate Reeves ogłoszone na Twitterze „Sytuacja została rozwiązana i nikt nie został ranny”. Podziękował organom ścigania, które pomogły zestrzelić samolot.

Pilot, zidentyfikowany jako 29-letni Corey Wayne Patterson, został aresztowany i oskarżony o wielką kradzież i groźby terrorystyczne, powiedział szef policji Tupelo, John Quaga, na konferencji prasowej w sobotę po południu.

Patterson, który pracuje na lotnisku w Tupelo, rzekomo ukradł Beechcraft KingAir C90A wkrótce po 5 rano — pozostawiając bezzałogową wieżę kontroli lotów. Nie ma licencji pilota ani doświadczenia w lądowaniu na samolotach, ale ma pewne szkolenie w locie, powiedział Quacka. Jego praca na lotnisku polega na tankowaniu samolotów.

Walmart w mieście został ewakuowany tuż po 5:20 po tym, jak Patterson zadzwonił pod 911 i powiedział, że zamierza przylecieć samolotem do sklepu, powiedział Quacka. Zamknięto także główne ulice Tupelo.

Według Quacka negocjatorzy skontaktowali się później z Pattersonem i byli w stanie przekonać go, by nie latał samolotem w Walmarcie.

Beechcraft był w powietrzu przez ponad pięć godzin, krążąc nad Tupelo i inną pobliską społecznością. Usługa śledzenia lotów online pokazała, że ​​samolot przez kilka godzin wił się po niebie.

Funkcjonariusze organów ścigania powiedzieli Northeast Mississippi Daily Journal krótko po 8 rano, że samolot opuścił przestrzeń powietrzną wokół Tupelo i leciał w pobliżu fabryki Toyoty w pobliskim Blue Springs.

Tuż po 9:30 czasu lokalnego Patterson pisał z samolotu na Facebooku. Na końcu posta napisał „do widzenia”, powiedział Kwaka. Samolot miał mało paliwa. Ale dzięki instrukcjom prywatnego pilota Patterson był w stanie wylądować samolotem po około 30 minutach.

Samolot doznał minimalnych uszkodzeń podczas lądowania, powiedział Kwaka. Federalna Administracja Lotnictwa poinformowała, że ​​samolot wylądował kilka mil na północny zachód od lotniska Ripley w Ripley w stanie Mississippi.

Nikt nie został ranny w incydencie.

Jednostka stowarzyszona CBS WCBI-TV Opublikował wideo z samolotu lecącego w okolicy.

Śledzimy rozwijającą się historię. Pilot grozi rozbiciem swojego samolotu w West Main Wal-Mart w Tupelo.

Wysłane przez Wiadomości WCBI W tym dniu Sobota, 3 września 2022

Leslie Criss, redaktor magazynu mieszkająca w Tupelo, wstała wcześnie rano, oglądając sytuację w telewizji i mediach społecznościowych. Wielu jej przyjaciół było na zewnątrz, obserwując krążący w górze samolot.

„Nigdy nie widziałem czegoś takiego w tym mieście” – powiedział Chris The Associated Press. „To okropny sposób na pobudkę w sobotni poranek”.

Były reprezentant stanu Steve Holland, który jest dyrektorem zakładu pogrzebowego w Tupelo, powiedział, że otrzymał telefony od rodzin zaniepokojonych samolotem.

„Ktoś zadzwonił i powiedział: „O mój Boże, czy musimy odwołać pogrzeb matki?”. – powiedział Holland. – Powiedziałem im: „Nie, życie toczy się dalej”.

Quacka powiedział, że Patterson również może zostać postawiony w stan oskarżenia federalnego.

W śledztwo było zaangażowanych kilka agencji federalnych, w tym Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i FAA. Nadal pracują nad znalezieniem motywu.

Dramat lotu ujawnił się, gdy dziesiątki tysięcy fanów futbolu uniwersyteckiego wyruszyło do północnej Mississippi na sobotnie mecze piłkarskie na Uniwersytecie Mississippi w Oksfordzie i Uniwersytecie Stanowym Mississippi w Starkville. Tupelo leży pomiędzy tymi dwoma miastami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *