Niebezpieczne siły pożaru w Teksasie ewakuują i niszczą 50 domów

Co najmniej jedna osoba zginęła, 50 domów zostało zniszczonych, a prawie 500 osób ewakuowano po pożarach na ponad 45 000 akrów w środkowym Teksasie w czwartek i piątek.

Ten pożar, zbiór kilku płomieni, znany jako pożar kompleksu Eastland, rozpoczął się w czwartek wieczorem.

Władze twierdzą, że Barbara Fenley, zastępca oficera w biurze szeryfa hrabstwa Eastland, zginęła w pożarze, pomagając innym.

W piątek wieczorem Greg Abbott podpisał zawiadomienie o katastrofie, które umożliwiłoby państwu lepszą pomoc dla 11 dzielnic dotkniętych pożarem. Powiedział, że można dodać więcej dzielnic.

Powiedział, że pożar był niebezpieczny ze względu na „wiecznie zmieniające się wiatry” i suchy ląd. – powiedział Abbott.

„Jednym z obszarów, z którymi walczymy, jest ogień” – powiedział. „Jednym z obszarów, z którymi borykamy się, jest pogoda i wiatr”.

W piątek po południu około 10 procent pożaru było pod kontrolą. Texas A&M Forest Service powiedział na Twitterze.

„Jest to zdecydowanie coś, na czym należy się skupić” – powiedziała Madison Gordon, meteorolog z National Weather Service.

Pani Gordon powiedziała, że ​​prognostycy wydali kilka ostrzeżeń przewidujących rozmiar pożaru. W czwartek National Weather Service opublikowała prognozy wiatru dla środkowej i północnej części stanu.

ten Usługi leśne Texas A&M W całym stanie zareagowano na 10 pożarów. Według służby pożar spalił około 52 700 akrów, powodując silne wiatry i suchą trawę.

Pożar kompleksu Eastland ma cztery pożary. Największy z nich, pożar Kit, spowodował spalenie 30 000 akrów.

Według InciWeb, straży pożarnej, wszystkie cztery pożary ogarnęły części hrabstw Comanche i Eastland.

Około 475 domów zostało eksmitowanych z dotkniętych społeczności, w tym z Gorman; Carbon, autostrada zamknięta; I Jezioro Lyon. Gorman leży 100 mil na zachód od Fort Worth. Schroniska dla wysiedlonych zostały otwarte na obszarach, w tym lokalnych kościołach i szkołach.

Mieszkańcy współdzieleni Wyświetlenia Pożar został zgłoszony w mediach społecznościowych, w tym na nagraniach zniszczonych domów. National Weather Service poinformowała, że ​​dym z pożaru rozprzestrzenił się na inne części stanu, w tym Houston, oddalone o ponad 300 mil.

Departament zdrowia w Houston powiedział mieszkańcom, zwłaszcza osobom z problemami z oddychaniem, aby pozostali w domu w piątek.

Według Agencji Ochrony Środowiska dym z pożarów może prowadzić do problemów zdrowotnych, w tym oparzeń oczu oraz przewlekłej choroby serca i płuc.

Vimal Patel Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *