Normandia, Biden, Macron, Zełenski i książę William na obchodach 80. rocznicy D-Day

12:43 ET, 6 czerwca 2024 r

Weteran II wojny światowej zmarł podczas wizyty we Francji z okazji rocznicy D-Day

Od Dakina Andone z CNNUS Navy SEAL Bob Persicity uczestniczy w 74. Zjeździe Honorowym w Iwo Do w Japonii, 23 marca 2019 r.

Sierżant Mark Gibson / Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych

Robert Persiciti (102 lata), weteran II wojny światowej amerykańskiej marynarki wojennej, zmarł w zeszłym tygodniu podczas wizyty we Francji na nabożeństwie żałobnym. 80. rocznica D-DayWedług Honor Flight Rochester, organizacji weteranów.

Persicity był „cudownym, słodkim i skromnym facetem”, z którym „łatwo się rozmawiało” – powiedział Richard Stewart, prezes i dyrektor generalny Honor Flight Rochester, który powiedział CNN, że dowiedział się o śmierci swojego przyjaciela w zeszły piątek.

„Tęsknimy za nim” – powiedział Stewart.

Kiedy Bersichetti udał się do Normandii – siły alianckie Wylądował 6 czerwca 1944 r, położył podwaliny pod klęskę nazistowskich Niemiec — służył na Pacyfiku jako radiotelefon na pokładzie USS Eldorado, powiedział Stewart. Według Stewarta jego służba obejmowała Iwo Jimę, Okinawę i Guam Galeria sław weteranów Senatu stanu Nowy JorkW którym Persicity został wchłonięty w 2020 roku.

Przyjaciel Al DiCarlo, który podróżował z Persichettim, powiedział, że Persichetti zachorował w zeszłym tygodniu podczas postoju w drodze do Normandii w Niemczech. WHAM, partner CNN. DiCarlo powiedział, że Persichetti został przetransportowany samolotem do szpitala i wkrótce potem zmarł.

„Był z nim lekarz. Nie był sam, czuł się zrelaksowany i czuł się komfortowo” – powiedział DiCarlo. „Połączył swojego ulubionego piosenkarza, Franka Sinatrę, i zostawił nas w spokoju”.

Persicity miał w przeszłości problemy z sercem, „ale jak na 102 lata powiedziałbym, że cieszy się doskonałym zdrowiem” – Stewart powiedział CNN.

Persichetti urodził się w górniczym miasteczku niedaleko Pittsburgha, a Stewart opisał „skromne, trudne początki” swojego przyjaciela. Według Veterans Hall of Fame, po wojnie Persichetti pracował jako nauczyciel stolarki w Rochester w stanie Nowy Jork, a w 1972 roku ukończył SUNY Buffalo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *