Nowy automat do gier Pac-Man składający się z 2650 elementów LEGO ma mechaniczną korbę

W zeszłym roku Lego wypuściło zestaw na konsolę Atari 2600 wydaną w latach 70., a teraz składa hołd. The Ostateczna gra zręcznościowa z lat 80. 2650 sztuk Ikony logo Kolekcja Pac-Mana Odtwarza klasyczną szafkę zręcznościową Pac-Mana, wraz z podświetlanym gniazdem na monety, joystickiem i mechaniczną korbą, która pozwala mechanicznie poruszać postaciami po labiryncie (choć tak naprawdę nie grać w tę grę).

Istnieją wersje Pac-Mana z klocków, a także duchy Blinky i Clyde, które można obracać w piwnicy lub wystawiać na szafce. „Gdy to zrobisz, możesz oświetlić miejsce na monety, a tam jest mała winieta kobiecej figurki grającej w Pac-Mana w arkadzie, ukrytej w szafce” – zauważa Lego. Informacja prasowa.

klocki Lego

Zauważając, że pierwszy test ostrości dla Pac-Mana przeprowadzono 43 lata temu, 22 maja 1980 r., Lego opowiedziało część historii Pac-Mana. Gra została wydana w Japonii 29 czerwca 1980 roku i wkrótce potem wydana na całym świecie. Pac-Man stał się najpopularniejszą grą zręcznościową wszechczasów, z 293 822 egzemplarzami zainstalowanymi na całym świecie siedem lat po jej pierwotnym wydaniu.

Według twórcy gry, Toru Iwataniego, kolor głównego bohatera został zainspirowany „kultowym żółtym kolorem klocka Lego”. „Pac-Man Yellow został stworzony przez Grupę LEGO, ponieważ był inspirowany kolorem żółtym [collaboration] Bardziej naturalne” — powiedział Adil Dayoka z Bandai Namco.

Zestaw Lego Icons Pac-Man Arcade kosztuje 270 USD (230 GBP) i będzie dostępny dla członków Lego VIP od 1 czerwca, a następnie udostępniony ogółowi społeczeństwa 4 czerwca. Jest kontynuacją wspomnianej konsoli Atari 2600 z zeszłego roku oraz zestawu konsoli Lego NES wydanego w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *