Obawy Fed przed podwyżkami, nacisk na Jackson Hole

Giełda Papierów Wartościowych w Londynie

Toby Melville | Reuters

Paneuropejski Stoxx 600 Spadek o 0,8% wczesnym popołudniem, samochody spadły o 3% i poniosły straty, ponieważ większość sektorów i głównych giełd notowała ujemne wartości. Akcje ropy i gazu przeciwstawiły się trendowi, dodając 0,8%.

Nastrój związany z ryzykiem został złagodzony przez jastrzębie sygnały ze strony decydentów EBC, a prezes Bundesbanku Joachim Nagel powiedział niemieckiej gazecie, że EBC powinien kontynuować podnoszenie stóp procentowych, nawet gdy w Niemczech wzrosło ryzyko recesji.

Minutes z ostatniego posiedzenia EBC zostaną opublikowane w czwartek, a inwestorzy skupią uwagę na wstępnych indeksach PMI dla strefy euro we wtorek.

Akcje Azji i Pacyfiku Poniedziałek był mieszany, ponieważ panowała ostrożność, chociaż rynki chińskie później wzrosły Chiński bank centralny obniżył swoje kluczowe stopy oprocentowania kredytów.

kontrakty terminowe na akcje w USA Następnie spadł we wczesnym handlu rynkowym S&P 500 Wall Street zanotowała w piątek czterotygodniową zwycięską passę, patrząc w przyszłość na komentarze prezesa Fed Jerome’a ​​Powella na temat inflacji na dorocznym sympozjum ekonomicznym banku centralnego w Jackson Hole.

„Spodziewamy się, że rynek zbliży się do posiedzenia Rezerwy Federalnej w Jackson Hole, obawiając się jastrzębiego komunikatu, który może usunąć ostre ryzyko. Uważamy jednak, że wiadomości będą bardziej zniuansowane i optymistyczne” – powiedział prezes Steve Englander. FX Research i North America Macro Strategy w Standard Chartered.

„Dla Fedu obniżenie inflacji do celów nie podlega negocjacjom. Przewodniczący Powell powie, ile czasu zajmie Fedowi obniżenie inflacji i na jak długo”.

W poniedziałek nie było żadnych istotnych wyników spółek ani publikacji danych ekonomicznych z Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *