Obozy na kampusach: Protestujący z USC stosują się do nakazu opuszczenia obozu

Studenci walczą Wojna w Gazie Działalność Northeastern University rozpoczęła się spokojnie w bostońskim Fenway Park, kiedy w niedzielę rano opuścili swój obóz na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, otoczeni przez policję i zagrożeni aresztowaniem.

Po kilku aresztowaniach w zeszłym miesiącu uważnie obserwowano rozwój sytuacji w obu miejscach: 94 w USC w Los Angeles i około 100 na północny wschód w Bostonie.

Funkcjonariusze Departamentu Policji Los Angeles przybyli do USC około 4 rano, aby pomóc funkcjonariuszom bezpieczeństwa kampusu. Uniwersytet ostrzegał o aresztowaniach w mediach społecznościowych i osobiście. Na nagraniu widać, jak niektórzy protestujący pakują się i wychodzą, podczas gdy funkcjonariusze ustawiają się w kolejki, aby odepchnąć innych w miarę opróżniania obozu. Uniwersytet podał, że nie ma doniesień o żadnych aresztowaniach.

Prezydent USC Carol Folt powiedziała, że ​​nadszedł czas, aby wyznaczyć granicę, ponieważ „okupacja zmierza w niebezpiecznym kierunku”, części kampusu są zablokowane, a ludzie są nękani.

„Operacja przebiegła spokojnie” – napisał Folt w aktualizacji. „Kampus się otwiera, studenci wracają, aby przygotować się do finałów, a system rozpoczynania studiów działa pełną parą”.

Dawniej USC Odwołał główną ceremonię wręczenia dyplomów jednocześnie pozwalając na kontynuację innych działań inicjacyjnych.

Podczas niedzielnego rozpoczęcia zajęć Northeastern niektórzy uczniowie machali małymi flagami palestyńskimi i izraelskimi, ale liczba uczniów machających flagami Indii i Stanów Zjednoczonych była większa. Mówczyni studentek studiów licencjackich Rebecca Bamidele zebrała krótkie wiwaty, wzywając do pokoju w Gazie.

Na podstawie raportów Associated Press oraz raportów uniwersytetów i organów ścigania od 18 kwietnia aresztowano około 2500 osób na około 50 kampusach.

W weekend trwały aresztowania. Na Uniwersytecie Wirginii w sobotę aresztowano 25 osób za wtargnięcie po starciach policji z protestującymi, którzy odmówili usunięcia namiotów. W sobotę kilka godzin po utworzeniu propalestyńskiego obozu na terenie kampusu Art Institute of Chicago policja aresztowała 68 osób i oświadczyła, że ​​zostaną im postawione zarzuty wtargnięcia na teren kraju.

Aresztowania w Wirginii

We wtorek w Charlottesville w Wirginii studenci rozpoczęli protest na trawniku przed szkolną kaplicą. Na nagraniu z soboty widać policję kontrolującą zamieszki, trzymającą tarcze i maszerującą przez teren, podczas gdy protestujący skandowali „Wolna Palestyna”.

Gdy policja wkroczyła na miejsce, studentów powaliono na ziemię, ciągnięto za ramiona i spryskano chemicznymi środkami drażniącymi, powiedziała „The Washington Post”, adiunkt Laura Goldblatt, która pomaga protestującym. Uniwersytet stwierdził, że namioty są zakazane zgodnie z polityką szkoły, a protestującym nakazano je usunąć.

Mężczyzna protestuje przed funkcjonariuszem policji po przybyciu policji na kampus Uniwersytetu Południowej Kalifornii w celu oczyszczenia obozu utworzonego przez propalestyńskich demonstrantów, niedziela, 5 maja 2024 r. w Los Angeles. (AP Photo/Ryan Sun)

Prokurator generalny Wirginii, Jason Miares, powiedział w niedzielę Fox News, że reakcja policji była uzasadniona, ponieważ wielokrotnie ostrzegała ona uczniów, aby opuścili szkołę, naruszała kodeks postępowania szkoły, a osoby z zewnątrz niebędące uczniami wręczały protestującym przedmioty, takie jak drewniane patyczki.

„Widzieliśmy osoby niebędące studentami, które przybyły w strojach bojowych z rogami byka, aby wskazać protestującym, jak flankować naszych funkcjonariuszy” – powiedział Miares.

Powiedział, że niektórzy wlali spray na niedźwiedzie do butelek z wodą i rzucali nim w funkcjonariuszy.

Było to ostatnie starcie od tygodni protestów i napięć w amerykańskich szkołach wyższych i na uniwersytetach.

Obozy namiotowe Protestujący domagający się uniwersytetów Przestań robić interesy z Izraelem Lub firmy ubiegają się o wsparcie Wojna w Gazie rozpowszechnił się w ruchu studenckim Inaczej niż cokolwiek innego w tym stuleciu. Niektóre szkoły Osiągnięto porozumienia z protestującymi, aby zakończyć demonstracje i zminimalizować możliwość zakłócenia egzaminów końcowych i rozpoczęcia zajęć.

Demonstracje wśród inicjacji

Jedną z uczelni przygotowujących się do protestów jest Uniwersytet Michigan Podczas inicjacji W ten weekend Indiana University, Ohio State University i Northeastern. Uroczystości zaplanowano za kilka tygodni.

W Ann Arbor doszło do protestu na początku wydarzenia na stadionie Michigan. Około 75 osób, wiele z nich miało na sobie tradycyjne arabskie kaffiyeh i czapki dyplomowe, przeszło głównym przejściem w stronę sceny.

Skandowali: „O królowie, władcy, nie możecie się ukryć! Finansujecie ludobójstwo!” Trzymając tabliczki z napisem „W Gazie nie ma uniwersytetów”.

Powyżej samoloty holowały banery z konkurencyjnymi hasłami. „Wynoś się natychmiast z Izraela! Wolność dla Palestyny!” oraz „Stoimy po stronie Izraela. Życie Żydów ma znaczenie.”

Władze stwierdziły, że nie dokonano żadnych aresztowań, a demonstracja nie została poważnie zakłócona przez mniej więcej dwugodzinne wydarzenie, w którym wzięło udział dziesiątki tysięcy ludzi, z których część machała izraelskimi flagami.

Ludzie stoją na straży przed obozem założonym przez propalestyńskich demonstrantów na kampusie Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles, sobota, 4 maja 2024 r.  (AP Photo/Ryan Sun)

Ludzie stoją na straży przed obozem założonym przez propalestyńskich demonstrantów na kampusie Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles, sobota, 4 maja 2024 r. (AP Photo/Ryan Sun)

Inne zmagania trwają

Podczas przemówienia wygłoszonego w sobotni wieczór na Uniwersytecie Indiana przez dyrektorkę szkoły Pamelę Whitten protestujący wezwali zwolenników do nalania kawy i wyjścia. Kampus Bloomington wyznaczył strefę protestów przed Memorial Hall, gdzie odbyła się ceremonia.

Na Uniwersytecie Princeton w New Jersey 18 studentów Rozpoczął strajk głodowy Spróbuj nakłonić uniwersytet do wycofania się z instytucji powiązanych z Izraelem. Studenci innych uczelni, w tym Brown i Yale, rozpoczęli w tym roku podobne strajki głodowe, jeszcze przed ostatnią falą protestów.

Protesty wynikają z konfliktu, który rozpoczął się 7 października, gdy bojownicy Hamasu zaatakowali południowy Izrael, zabijając około 1200 osób, głównie cywilów, i biorąc około 250 zakładników. Przysięgając zniszczenie Hamasu, Izrael rozpoczął ofensywę w Gazie, w wyniku której zginęło 34 500 Palestyńczyków, w tym dwie trzecie kobiet i dzieci, według Ministerstwa Zdrowia na terytorium rządzonym przez Hamas. Izraelskie ataki zdewastowały enklawę i wysiedliły większość jej ludności.

___

Perry donosi z Nowego Jorku w postaci Meredith, New Hampshire i Marcelo. Reporterzy Associated Press, Christopher Weber z Los Angeles, również wnieśli swój wkład; Denise Lavoie w Richmond w Wirginii; Ed White w Detroit i Adrian Sines w Memphis w stanie Tennessee.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *