PlayStation Reverses Course dla Helldivers 2 Wymagania dotyczące konta PSN

Helldiverse 2 na PlayStation zmieniło kurs w sprawie wymagań dotyczących konta PSN, odwracając niepopularną politykę po weekendowych reakcjach, które obejmowały dziesiątki tysięcy negatywnych recenzji, z których część rozprzestrzeniła się na inne gry Sony na Steam.

„Fani Helldivers – poprosiliśmy o opinię na temat aktualizacji łączenia kont w Helldivers 2. Aktualizacja z 6 maja wymagała połączenia kont Steam i PlayStation Network dla nowych i istniejących graczy od 30 maja i to nie będzie kontynuowane” – napisało PlayStation na swoim oficjalnym koncie.

„Wciąż uczymy się, co jest najlepsze dla graczy na PC, a wasze opinie są cenne. Jeszcze raz dziękujemy za ciągłe wsparcie dla Helldiverse 2 i będziemy na bieżąco informować o planach na przyszłość”.

Decyzja PlayStation oznacza, że ​​gracze Helldiverse 2 na platformie Steam nie będą musieli podłączać konta PSN, aby zagrać. Na początku tego tygodnia niesławna polityka zmuszania nowych graczy do logowania Helldiverse 2 była notowana w 177 krajach. W pewnym momencie dyrektor generalny Arrowhead, Johan Pilestedt, wyraźnie sfrustrowany kontrowersjami, napisał: „Wczorajsze słońce zostało zastąpione nudną mżawką i drżącym wiatrem, co skłoniło mnie do zastanowienia się nad tym, jak spędziłem te kilka rzadkich chwil, kiedy wszystko było w porządku”.

Pilestedt powiedział w niedzielę, że Arrowhead „rozmawiał o rozwiązaniach” z PlayStation, co najwyraźniej doprowadziło do decyzji o niezastosowaniu się do tej polityki. Pilestedt rzucił więcej światła na zakulisowy proces decyzyjny, przyznając, że to jego decyzja o początkowym wyłączeniu łączenia kont, aby gracze mogli grać w grę.

„Nie jestem pewien, czy gracze są świadomi tego wymogu i za mało o tym mówimy” – napisał, dodając, że „nie jest niewinny” wobec opozycji. „Około 6 miesięcy przed premierą wiedzieliśmy, że będzie to obowiązkowe w przypadku tytułów PS dostępnych online”.

Podobnie jak przez cały czas premiery Helldivers 2, Pilestedt był obecny w mediach społecznościowych, w różnych momentach przepraszając fanów i mówiąc, że „chce po prostu stworzyć dobrą grę”. Najnowsze recenzje gry Helldiverse 2 na Steamie są obecnie „w przeważającej mierze negatywne”, co powoduje, że gra jest ogólnie mieszana po fali gwałtownych recenzji, która obejmowała ponad 200 000 negatywnych recenzji.

Po ogłoszeniu PlayStation fani wyrazili nadzieję, że przyszłe gry nie będą potrzebne. Inni namawiali graczy, aby nie dawali upustu swojej złości na Arrowhead.

„Skończyli z tego powodu na celowniku. To nie w porządku wobec nich, ponieważ robią to, do czego są zobowiązani na mocy umowy” – napisał jeden z fanów.

Decyzja PlayStation oznacza, że ​​uwaga zacznie ponownie skupiać się na samej grze, która dzięki wyjątkowej narracji na żywo stała się jedną z najpopularniejszych gier 2024 roku. Jego przełomowy sukces doprowadził do sprzedaży na poziomie 8 milionów sztuk w marcu 2024 roku.

Kate Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Masz wskazówkę? Napisz do niej na @the_katbot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *