Oczekuje się, że administracja Trumpa osiągnie porozumienie z Weiselbergiem

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Oczekuje się, że Alan Weiselberg, długoletni dyrektor finansowy firmy byłego prezydenta Donalda Trumpa, osiągnie ugodę w sprawie karnej przeciwko niemu, powiedziały dwie osoby zaznajomione z tą sprawą. Weiselberg został w zeszłym roku oskarżony o oszustwa podatkowe.

Konkretne warunki jakiejkolwiek ugody nie były od razu jasne. Jedna z osób zaznajomionych z tą sprawą, która wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedziała w poniedziałek, że Weiselberg ma zostać skazany na pięć miesięcy więzienia. Osoba ta powiedziała również, że Weiselberg nie miał pomagać w śledztwie w sprawie Trumpa czeka dochodzenie prawne z wielu kierunków.

Weiselberg został oskarżony w zeszłym roku o kilkanaście przestępstw, w tym poważną kradzież i oszustwa podatkowe. Przed aktem oskarżenia osoba zaznajomiona ze śledztwem w sprawie finansów Trumpa powiedziała, że ​​prokuratorzy liczą na to, że Weiselberg zeznaje przeciwko byłemu prezydentowi w ramach porozumienia mającego na celu zmniejszenie jego własnego ryzyka prawnego.

Stan głównych śledztw dotyczących Donalda Trumpa

Adwokaci Weiselberga odmówili komentarza na temat stanu sprawy w poniedziałek, podobnie jak biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie. Po raz pierwszy zgłoszono oczekiwaną umowę zarzutu New York Times. Rozprawa w sprawie zaplanowana jest na czwartek.

Weiselberg i Trump Organization zostali oskarżeni w zeszłym roku o spisek w celu ukrycia wynagrodzeń kadry kierowniczej i uniknięcia podatków. Prokuratorzy nazwali to „rozległym i zuchwałym nielegalnym schematem płatności”, podczas gdy Trump i jego prawnicy zaatakowali sprawę jako motywowaną politycznie. Weisselberg i firma nie przyznali się do winy.

W jego sprawie pojawiła się wiadomość o możliwym ugodzie Dalsze dochodzenia Trump nadal dominował na pierwszych stronach gazet. Tydzień temu z Trumpem w Nowym Jorku Przygotowanie do zwolnienia W cywilnym śledztwie dotyczącym jego firmy agenci FBI Szukałem swojego klubu z Południowej Florydy Do dokumentów rządowych i przyniesionych Prawie kilkanaście kolekcji Materiały niejawne lub ściśle tajne.

Tajemnice Trumpa: kontrowersje związane z rekordami skłaniają FBI do przeszukania Mar-a-Lago

Dochodzenie karne Departamentu Sprawiedliwości w sprawie prób obalenia wyborów w 2020 r. Bada jego działania W ramach tego wysiłku. A w Gruzji prokuratorami, którzy prowadzą kryminalne śledztwo w celu obalenia wyborów, jest były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani, który służył jako prawnik Trumpa. Cel tego dochodzeniajego adwokat powiedział w poniedziałek.

Na Manhattanie jest prokurator okręgowy Alvin Bragg Wytrzymał presję nad długotrwałym śledztwem jego biura w sprawie Trumpa.

Dwóch głównych prawników zaangażowanych w sprawę Zrezygnował nagle w lutymNie pozwolono im wnieść aktu oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi, podczas gdy uważano, że wielka ława przysięgłych zebrała się, aby wysłuchać przeciwko niemu dowodów. Wygasły W młodości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *