Ogłoszono zwycięzców Festiwalu Filmowego w Cannes – ostateczny termin

76. Festiwal Filmowy w Cannes kończy się tego wieczoru, a jury pod przewodnictwem Rubena Ostlunda ma wręczyć najważniejsze nagrody, w tym Złotą Palmę, w Palais. Przewiń w dół, aby zobaczyć listę zwycięzców, która będzie aktualizowana w miarę ogłaszania nagród.

To było pracowite kilka tygodni na Riwierze, zaczynając od Johnny’ego Deppa w roli głównej. Jeana du Barry’ego I kontynuuje gwiezdne światowe premiery Indiana Jones i tarcza przeznaczenia i Martina Scorsese Zabójcy Kwiecistego Księżyca, wszystko poza konkurencją. W głównym wyścigu bierze udział 21 filmów, w tym tytuły znanych twórców filmowych, takich jak Wes Anderson (Miasto asteroid) i Todd Haynes (maj grudzień) oraz poprzedni zdobywcy Złotej Palmy Nouri Bilge Celan (O suszonych ziołach), Nanni Moretti (Przyszłe słońce), Kena Loacha (Stary dąb), Wima Wendersa (Idealne dni) i Hirokazu Kore-Eda (potwór)

Niektóre z najlepszych ogłoszeń obejmują The Strefa zainteresowaniaAlice Rohrwacher La Chimera i Aki Kaurismaki Opadłe liście razem z Idealne dni I maj grudzień.

Jednak wszystko to zostało uchwycone, ponieważ jury w Cannes nie jest przewidywalne. W tegorocznej obsadzie znajdują się dwukrotny zdobywca Złotej Palmy Ostlund i reżyser Mariam Tousani, aktor Denis Menochet, scenarzysta/reżyser Rungano Nyoni, aktorka/reżyser Brie Larson, aktor/reżyser Paul Dano, scenarzysta Atik Rahimi, reżyser Damien Saffron i reżyser. Julia Ducornau.

Wkrótce dowiemy się więcej, więc zaglądaj tu, gdy aktualizujemy listę zwycięzców poniżej:

Złota Palma
Anatomia upadkuReżyser: Justin Tritt

Świetny prezent
Strefa zainteresowaniaReżyser: Jonathan Glazer

Najlepszy reżyser
obraz Hunga, Pot-O-Few

Nagroda jury
Opadłe liścieReżyser: Aki Kaurismaki

Świetny scenariusz
Yuji Sakamoto, potwór

Najlepsza aktorka
Merv Distar, O suszonych ziołach

Najlepszy aktor
Koji Yakusho, Idealne dni

Złota Kamera
Wewnątrz żółtej skorupy kokonuReżyseria: Thien An Bam

Film krótkometrażowy Złota Palma
27Reżyseria: Flora Anna Buda

Specjalna notatka:
DotychczasReżyseria: Gunnar Martinstottir Skluter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *