Oto, co warto wiedzieć o fali upałów w tym tygodniu – od ostrzeżeń o upałach po datę jej zakończenia

Jedna z najdłuższych i najsilniejszych czerwcowych fal upałów od lat powraca na Środkowy Zachód, Środkowy Atlantyk i Północny Wschód.

Od czwartku intensywniejsze upały skupią się nad Wielkimi Jeziorami, Doliną Ohio i Nową Anglią, a pod koniec tygodnia przeniosą się do środkowego Atlantyku.

„Możliwe są szerokie dzienne rejestry upałów w ciągu dnia, możliwe są także pewne rejestry miesięczne” – napisano w swoim raporcie National Weather Service Najnowsze wiadomości O upale. „Wczesne nadejście upałów, przedłużające się okresy upałów i słaby wiatr mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia tego upału w stopniu większym niż wskazują dokładne wartości temperatury”.

Nowy rząd centralny Perspektywy ryzyka cieplnego – podkreśla ryzyko dla zdrowia publicznego – wskazuje na szeroki potencjał poważnych i poważnych konsekwencji. Poziom 4 z 4 lub zagrożenie ekstremalnymi upałami dotyka części kilkunastu stanów. Znacznie większa część spodziewana jest na poziomie 3 lub w obszarach o większym ryzyku upału.

Prognozuje się, że miasta od Chicago po Cincinnati na Środkowym Zachodzie i od Filadelfii po Atlantę na wschodzie w pewnym momencie w następnym tygodniu osiągną poziom 4.

„Rzadkie i/lub długotrwałe ekstremalne upały tej wielkości dotykają każdego, kto nie potrzebuje skutecznego chłodzenia i/lub odpowiedniego nawodnienia, a ulga w nocy jest niewielka lub nie występuje wcale” – napisano w serwisie pogodowym.

Na jakich obszarach wydawane są ostrzeżenia o upale?

Zalecenia i ostrzeżenia dotyczące ciepła Rozciąga się od dolnych Wielkich Jezior i Doliny Ohio, poprzez północny Środkowy Atlantyk i Nową Anglię, w tym większość stanu Maine. Ostrzeżenie dotyczące upałów dotyczy około 70 milionów ludzi.

Detroit i Flint Inn MichiganFort Wayne i Marion Inn Indiana i Defiance w Ohio Ostrzeżenia dotyczące ekstremalnych upałów obowiązują do piątku. Prognozuje się, że temperatury wzrosną od 95 do 100, a wskaźniki ciepła – biorąc pod uwagę wilgotność – mogą wzrosnąć do około 105.

W większości miast w Ohio, Pensylwanii, Nowym Jorku, Vermont, Massachusetts, Connecticut i New Jersey obowiązują ostrzeżenia dotyczące upałów.

Zegarki na ekstremalne temperatury obejmują również części tego samego obszaru, w tym Hartford w stanie Kansas; Filadelfia; i części bostońskiego metra na północ do południowo-wschodniego stanu Maine.

Gdzie będzie ciepło?

Na wschód od rzeki Mississippi cieplejsze warunki będą początkowo dotyczyć doliny Ohio i zachodniej Pensylwanii. We wtorek temperatury będą oscylować w okolicach 90 stopni, a w piątek i sobotę wzrosną do 100 stopni.

W regionie od północnego Kentucky, przez środkowy Atlantyk i południe, można zaobserwować utrzymujące się upały, z najwyższym poziomem w latach 90. i wzrostem w okolicach 100 w weekend.

Gdzie upały są najbardziej niezwykłe?

Do czwartku w obszarach od Wielkich Jezior po Pensylwanię i Nową Anglię będzie niezwykle cieplej niż zwykle. Do końca tygodnia obszar ten prawdopodobnie przesunie się na południe, obejmując Środkowy Zachód i Środkowy Atlantyk.

Prognozuje się, że w środę popołudniowe temperatury w Maine wyniosą od 20 do 25 stopni powyżej normy.

Biuro obsługi pogody obsługuje obszar wokół Portland w stanie Maine. Powiedział, że przewidywał upał Między Marsem a Jowiszem będzie bardzo intensywna od lipca 2011 roku. Tymczasem biuro meteorologiczne w Burlington w stanie Vt. poinformowało, że widać Montpelier Środa była najgorętszym dniem od 30 lat.

Jakie rekordy można ustanowić

Rekordowo ciepłe popołudniowe temperatury w latach 90. do prawie 100 stopni i wysokie temperatury w nocy w latach 70. do prawie 80 stopni mogą być zagrożone codziennie przez cały weekend.

Niektóre z wielu wpisów z dni kalendarzowych, które mogą pojawić się w weekend:

 • Syracuse, Nowy Jork, wtorek: Przy prognozie 96, możliwy jest drugi rekord z rzędu.
 • Millinocket, Maine, środa: Prognoza na poziomie 97 przebije rekord wynoszący 95.
 • Manchester, NH, w czwartek: Prognoza na poziomie 99 przebije rekord wynoszący 98.
 • Filadelfia w piątek: Temperatury około 100 stopni mogą sięgać 99 lub maksymalnie.
 • CHARLESTON, Wirginia, sobota: Prognozowana najwyższa wartość wynosząca 97 jest bliska rekordowej wartości 98.
 • WASZYNGTON Niedziela: Prognoza dla stolicy wynosi 97, czyli blisko rekordowego poziomu 98 na ten dzień.

Do miejsc o mniej ekstremalnych upałach, ale możliwych jest wiele dziennych rekordów, należą Pittsburgh; Hartforda; Bangor, Maine; Obszary wokół Bostonu i części Appalachów.

Jak gorąco było już?

W poniedziałek fala upałów była w początkowej fazie, ale nadal można było zaobserwować imponujące liczby. W Ohio liczba ta wzrosła do 99 w Toledo. W całym regionie pobito kilka rekordowych poziomów w ciągu kilku dni kalendarzowych.

Niektóre godne uwagi zapisy obejmują:

 • Toledo Najwyższy wynik wyniósł 99, pokonując 97 w latach 1957 i 1994.
 • Chicago Najwyższy wyniósł 97, pokonując 96 w 1887 i 1957.
 • Cleveland Z najwyższą liczbą 96 w porównaniu z 94 w 2018 r.
 • Syrakuzy Najwyższy wyniósł 94, pokonując 93 w 1952 i 1994 r.
 • Milwaukee Najwyższy wynik wyniósł 94, w 1994 r. wynoszący 94.

W poniedziałek na tych samych obszarach odnotowano także kilka rekordowo ocieplających się minimów.

Północne obszary, które w połowie tygodnia doświadczą intensywnych upałów, odczują w ten weekend pewną ulgę, gdy na początku przyszłego tygodnia przejdzie front chłodny. Przerwa może oznaczać kilka dni bliższych średniej niż utrzymujące się zimno.

Na południu upał może nieco osłabnąć na początku przyszłego tygodnia, a temperatury będą zbliżone do normalnego poziomu z początku lata.

Wraz z końcem czerwca i początkiem lipca najbardziej wiarygodne komputerowe modele pogody prognozują, że w całym kraju panują cieplejsze niż zwykle warunki.

Czy zmiany klimatyczne pogarszają tę sytuację?

Zarówno z powodu systemu klimatycznego El Niño, jak i ocieplenia klimatu spowodowanego działalnością człowieka, globalne temperatury utrzymują się od roku na rekordowo wysokim poziomie. Wraz z zanikaniem El Nino i nadejściem La Niny, w nadchodzących miesiącach globalne ocieplenie powinno nieco osłabnąć.

The Indeks zmian klimatycznych Climate Central, organizacja zajmująca się komunikacją naukową z siedzibą w Princeton w stanie New Jersey, wskazuje, że spowodowane przez człowieka zmiany klimatyczne zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia rekordowego ciepła testowego w tym tygodniu co najmniej 1,5 do 2 razy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *