Play-offy NBA: Jamal Murray zdobywa kolejnego zwycięzcę meczu, pokonuje Nuggets nad Lakers w piątym meczu, zamyka serię

Jamaal Murray znów to zrobił.

Gwiazda Denver Nuggets, po swoim dzikim uderzeniu w drugim meczu serii, w poniedziałkowy wieczór uderzył innego zwycięzcę meczu, oficjalnie zamykając serię play-offów pierwszej rundy play-off nad Los Angeles Lakers.

Murray, po remisie w ostatnich sekundach meczu, po mistrzowsku uderzył skoczka nad Austinem Reavesem z linii rzutów wolnych, zapewniając Lakers zwycięstwo 108-106. Jego strzał padł na cztery sekundy przed końcem, przez co Lakers nie mieli wystarczająco dużo czasu na reakcję, ponieważ zabrakło im czasu.

Oficjalnie wygrał serię 4: 1 z Lakersami i wysłał ich do półfinału Konferencji Zachodniej. Zmierzą się z Minnesota Timberwolves, którzy w pierwszej rundzie pokonali Phoenix Suns.

Murray, który w poniedziałkowy wieczór budził wątpliwości ze względu na obolałą łydkę, w drugim meczu wypadł z boiska podczas wypadania z boiska, co dało drużynie Nuggets prowadzenie 2:0.

„Brak mi słów. To spełnienie marzeń” – powiedział Murray w TNT. „Mać wokół siebie tych wszystkich fanów, którzy robią to w ten sposób, nie wiem. Nie wiem, co powiedzieć. Cieszę się z nas”.

Lakers, pokonani w zeszłym sezonie przez Nuggets w finale Konferencji Zachodniej, w ciągu ostatnich czterech sezonów dwukrotnie przegrywali w pierwszej rundzie play-offów.

Po objęciu lekkiego prowadzenia do przerwy Lakers prawie stracili Davisa do przerwy, aby odzyskać siły po wczesnym dołku dzięki serii 12:0 w drugiej kwarcie.

Davis zderzył się z Michaelem Porterem Jr. w pierwszych minutach drugiej połowy i oddał strzał w lewe ramię. Obaj uderzyli na środku linii, a Davis natychmiast mocno upadł na kort. Leżał kilka minut, wyraźnie odczuwając silny ból, zanim w końcu wstał i podszedł do ławki.

Żaden ze strzałów nie wyglądał ostro, ale trafił Davisa we właściwe miejsce. Pozostał w grze po przerwie, ale widziano go, jak trzymał się za szyję, a jego ramię zwisało kilka razy podczas kilku kolejnych posiadania. W tym odcinku zdobył 16 punktów i dziewięć zbiórek. Skończył z 17 punktami i 15 zbiórkami.

Pomimo kontuzji Lakers w połowie kwarty zdobyli dziewięć punktów po mocnym rzucie za trzy punkty przez LeBrona Jamesa. Od tamtej pory Davies był w dużej mierze nieskuteczny w ofensywie. Kiedy złapał swoje 10. odbicie tego wieczoru, natychmiast chwycił się z bólu za ramię.

Dziewięciopunktowa przewaga Lakersów szybko zniknęła. Nuggets podjęli 19-5 minut później serię, po której Porter strzelił za trzy punkty, po czym wylądował na boisku.

Davis wrócił do szatni późno, ale wrócił na kort, aby rozpocząć czwartą. Chociaż Lakers objęli prowadzenie w połowie ostatniej tercji, Murray szybko zdobył cztery punkty i wykonał potężny wsad nad Jamesem, natychmiast pochylając się nad nim pod obręczą.

W ostatnich minutach zespoły kłóciły się, ale Murray trafił ogromną trójkę i na minutę przed końcem Nuggets odzyskali dwa punkty przewagi. James trafił dwa rzuty wolne z drugiej strony boiska i wyrównał wynik 106-106 i zapewnił Murrayowi zwycięstwo.

Jamesowi zabrakło tylko triple-double dla Lakers. W przegranym meczu zdobył 30 punktów, 11 asyst i 9 zbiórek, trafiając 11 z 21 z gry. Reaves dodał 19 punktów.

Murray prowadził Nuggets z 32 punktami i siedmioma asystami, a także trafił 5 na 10 zza łuku. Porter dodał 26 punktów, a Nikola Jokic zakończył mecz z 25 punktami, 20 zbiórkami i dziewięcioma asystami.

Nuggets zmierzą się teraz z Timberwolves w półfinale Konferencji Zachodniej, który rozpocznie się w sobotę w Denver. W niedzielny wieczór Minnesota zmierzyła się z Phoenix Suns, co było ich pierwszą serią play-offów od dwóch dekad.