Po niepowodzeniu rachunków w play-off NFL zmieniło sezonową zasadę dotyczącą nadgodzin

PLAŻA Z PALMA, FL. – 32 kluby w NFL wprowadziły we wtorek zmianę zasad, która pozwoli obu drużynom przynajmniej raz utrzymać piłkę w dogrywce w meczach posezonowych. Przeprowadzka przychodzi kilka miesięcy później Kansas City wygrało mecz play-off rundy dywizji z Buffalo PillsNie ma szansy na zdobycie gola w dogrywce.

Zmiana w ligowych zasadach dotyczących dogrywek jest ich pierwszą zmianą od 2010 roku, kiedy kluby głosowały, aby umożliwić drużynom zdobycie jednego przyłożenia na początku dogrywki w meczu play-off. (Wcześniej drużyna, która strzeliła pierwszego gola w dogrywce, wygrała w jakikolwiek sposób). Zasada, która była z natury korzystna dla drużyny, która wygrała dogrywkę, została rozszerzona na sezon zasadniczy w 2012 roku.

Od 2010 roku odbyło się 12 meczów po sezonie, a drużyna, która wygrała rzut monetą przed meczem, wygrała 10 z tych 12 meczów. Siedem z tych 10 zwycięstw pochodziło z Drive Touch Town.

Mecz pomiędzy Kansas City a Buffalo w styczniu mógł być najbardziej dramatycznym ze wszystkich takich meczów. W ostatnich dwóch minutach regulaminowych występów obu drużyn udało się uzyskać łącznie cztery przyłożenia, a Kansas City wygrało 42-36.

Następnie komentatorzy, kibice i menedżerowie futbolowi ubolewali, że widzowie nie mogą zobaczyć rachunków, a rozgrywający Josh Allen próbował strzelić gola w dogrywce, co skłoniło ligę do zaakceptowania nowej zasady.

„Musi być niedawny przykład zmiany i to jest ostatnia kropla. „To właściwa rzecz do gry”.

Obie drużyny będą teraz miały zagwarantowane przynajmniej jedno posiadanie piłki niezależnie od zegarka. Jeśli obie drużyny przyziemią w swoich początkowych akcjach, drużyna, która zdobędzie kolejną bramkę, wygrywa.

Oryginalna propozycja zmiany zasad, złożona przez pracowników Indianapolis Golds i Philadelphia Eagles, obejmie zarówno sezon zasadniczy 2022, jak i okres posezonowy. McDermott powiedział, że istnieje silne poparcie dla wprowadzenia zmian tylko w okresie posezonowym, wyjaśniając, że „od tego zaczniemy”.

Jednak zmiana zasad przedłuży gry. Niektórzy trenerzy, w tym John Harbaugh z Baltimore Ravens, mają powód, by ograniczać to w dalszej części sezonu, kiedy drużyny są w kolejce, co zostało oznaczone jako problem bezpieczeństwa graczy.

Kansas City zaproponowało zmiany w godzinach nadliczbowych po sezonie 2018, co dałoby obu drużynom prawo do zdobycia bramki w pierwszym przyłożeniu jazdy po przegranej meczu o mistrzostwo AFC z New England Patriots.

McDermott powiedział, że rachunki przeciwko Kansas City były cytowane kilka razy podczas spotkania w fazie playoff, gdy zespoły dyskutowały o zmianie zasad.

Rich McKay, przewodniczący Atlanta Falcons i przewodniczący drużyny turniejowej NFL, powiedział: „To najlepszy 20-30 minutowy futbol, ​​jaki kiedykolwiek widziałem.