Stany Zjednoczone uważają, że wycofanie się Rosji pod Kijowem to „relokacja”, a nie „wycofanie się”

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało we wtorek, że drastycznie ograniczy operacje wojskowe w pobliżu ukraińskiej stolicy Kijowa i północnego miasta Czernihów, „zwiększając wzajemne zaufanie” do możliwego porozumienia pokojowego z Ukrainą – postęp w obu miastach już utknął w martwym punkcie.

Ostatni: Urzędnicy amerykańscy i brytyjscy byli sceptycznie nastawieni do roszczeń. Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone widziały „niewielką liczbę” rosyjskich żołnierzy wycofanych z Kijowa, ale powiedział, że jest „za wcześnie”, by stwierdzić, czy odwrót będzie znaczący. Rosyjskie jednostki są restrukturyzowane i odbudowywane z powodu ogromnych strat w Rosji i na Białorusi. Aktualizacja inteligencji Środa.

Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii/Twitter

Co oni mówią: „Uważamy, że jest to relokacja, a nie prawdziwe wycofanie się, i wszyscy musimy być przygotowani na poważną ofensywę przeciwko innym częściom Ukrainy” – powiedział Kirby, wskazując na wzmożone działania Rosji, zwłaszcza we wschodnim regionie Donbasu.

 • „Rosja nie zdołała zdobyć Kijowa. Nie podbiła Ukrainy, ale wciąż może narzucić krajowi masową brutalność” – dodał.

Dlaczego jest to ważne: Oświadczenie Rosji nastąpiło po kilkugodzinnych rozmowach pokojowych w Stambule, które zarówno rosyjscy, jak i ukraińscy negocjatorzy uznali za konstruktywne.

Stan gry: Starszy oficer obrony USA Powiedziano dziennikarzom W poniedziałek Rosja nie poczyniła żadnych postępów w atakach na Kijów i Czernihów i ustanowiła „pozycje obronne” w niektórych obszarach, gdy siły ukraińskie rozpoczęły kontrataki.

 • Czołowi rosyjscy urzędnicy wojskowi powiedzieli w zeszłym tygodniu, że operacja Moskwy wkracza w „nową fazę” „wyzwolenia” regionu Danbasu we wschodniej Ukrainie, gdzie wspierani przez Rosję separatyści od ośmiu lat prowadzą rebelię na niskim szczeblu.
 • Niektórzy eksperci wojskowi ostrzegają, że Rosja może wykorzystać zawieszenie broni jako okazję do repatriacji swoich wojsk i że może zrestrukturyzować swoją strategię po nieosiągnięciu wielu celów wojskowych w pierwszym miesiącu wojny.

Duży obraz: Minister spraw zagranicznych Turcji, który pomógł w mediacji rozmów, powiedział we wtorek, że osiągnięto największe dotychczasowe postępy.

 • Podczas konferencji prasowej we wtorek po południu prezydent Biden mówił o rozwoju sytuacji: „Nic nie czytałem, dopóki nie zobaczyłem ich działań. Zobaczymy, czy postępują zgodnie z zaleceniami”.
 • „W międzyczasie nadal będziemy mieć silne przeszkody” – powiedział Biden. „Będziemy nadal zapewniać ukraińskiemu wojsku zdolność do samoobrony. I nadal będziemy monitorować, co się dzieje”.
 • Tymczasem brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że zawieszenie broni nie wystarczy do zniesienia sankcji wobec Rosji. Według BBC. To może być główny punkt sporny dla Kremla.

Czego szukać: Delegacja Ukrainy nie poczyniła postępów w sprawie zawieszenia broni w Stambule ani regionalnych konfliktów na Krymie i Donbasie, ale zaproponowała przyszłe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które teraz zostaną przeanalizowane przez Kreml.

 • Główny negocjator Ukrainy powiedział, że obie strony spotkają się ponownie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
 • Czołowi rosyjscy negocjatorzy są gotowi do przyspieszenia rozmów między prezydentem Rosji Władimirem Putinem a prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim.
 • Zełenski domagał się takiego spotkania od kilku tygodni, ale Putin jeszcze się na to nie zgodził, ani nie poparł publicznie żadnych planów pokojowych.

Notatka: Strona ukraińska stwierdziła, że ​​jej proponowane gwarancje bezpieczeństwa będą oparte na zasadzie wzajemnej obrony NATO w przypadku ponownego ataku na Ukrainę.

 • Kraje, w tym Stany Zjednoczone, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Izrael, Turcja i Wielka Brytania, rozpoczną natychmiastowe konsultacje dyplomatyczne, a w przypadku niepowodzenia podejmą kroki, takie jak dostarczenie broni i utrzymanie strefy zakazu lotów.
 • Mychajło Podolak, wiodący negocjator na Ukrainie, powiedział, że Ukraina otrzymała już „pozytywne odpowiedzi” od niektórych krajów.

Między wierszami: Kraje, w tym Stany Zjednoczone, będą nieufne wobec otwartego przyznania się do interwencji wojskowej w celu ochrony Ukrainy.

Uwaga redaktora: Ta historia i tytuł zostały zaktualizowane o dodatkowe komentarze ze strony władz USA i Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *