Podczas poszukiwań zaginionego partnera w pobliżu wraku Titanica usłyszano podwodny hałas

  • Kathryn Armstrong i Gareth Evans
  • wiadomości BBC

Tytuł Filmu,

OBEJRZYJ: Carl Nassman z BBC opowiada o tym, co wiemy o zaginionym koledze

Poszukiwania zaginionej łodzi podwodnej w pobliżu wraku Titanica zostały przerwane po usłyszeniu odgłosów w okolicy.

Kanadyjski samolot P-3 – korzystając z boi sonarowych – wykrył dźwięki pod wodą, które obecnie badają eksperci US Navy.

Załogi badały źródło środowego hałasu w odległym rejonie północnego Atlantyku.

Ilość tlenu na jeden dzień jest ograniczona, jeśli naczynie pozostaje nienaruszone.

US Coast Guard nie podała dalszych szczegółów na temat hałasu. Według wewnętrznej notatki rządu USA, którą widziało wiele mediów, grzmoty słychać było we wtorek co 30 minut.

Urzędnicy powiedzieli, że dodatkowy sonar został rozmieszczony cztery godziny po pierwszym wykryciu dźwięków, a hałas nadal jest słyszalny.

W rejon wysłano zdalnie sterowane pojazdy (ROV), ale nic więcej nie znaleziono.

CNN I Toczący się kamień Pierwsza zgłoszona możliwość rozwoju. Jednak według tych dwóch memorandum rządowe nie mówi dokładnie, kiedy doszło do wtorkowej kolizji.

Eksperci głębinowi powiedzieli BBC, że trudno jest określić, jakie mogą być odgłosy bez patrzenia na dane – a dowódca prowadzący poszukiwania potwierdził, że źródło jest nieznane.

Chris Brown, śledczy i przyjaciel jednego z członków grupy, powiedział, że wierzy, że zgłoszone odgłosy grzmotu mogą być nimi.

„Jeśli nadal będziesz hałasować, nie będzie słychać, ale robienie tego co 30 minut jest pouczające dla ludzi” – powiedział BBC. „Jestem pewien, że wszyscy oszczędzają tlen i energię, ponieważ jest tam zimno i ciemno”.

Więcej o Titanic Sub

Na pokładzie znajdowało się pięć osób, gdy w niedzielę utracono łączność na godzinę i 45 minut. W tym czasie znajdował się prawdopodobnie więcej niż w połowie drogi do wraku Titanica, czyli około 1900 m (6233 stóp) pod powierzchnią.

Urzędnicy zajmujący się poszukiwaniami szacują, że zapasy wyczerpią się około godziny 10:00 GMT (06:00 EDT) w czwartek, co oznacza, że ​​na statku może znajdować się mniej tlenu niż na jeden dzień, jeśli pozostanie nienaruszony.

Pięć osób na pokładzie to brytyjski biznesmen Hamish Harding (58 lat), brytyjsko-pakistański biznesmen Shahjata Dawood (48 lat) i jego syn Suleman (18 lat), francuski odkrywca Paul-Henri Narcolet (77 lat) i Stockton Rush (61 lat).

Pan Rush jest dyrektorem naczelnym firmy Oceangate, która jest właścicielem Titanica i organizuje wycieczki po wraku Titanica.

Zespół został zamknięty wewnątrz łodzi podwodnej za pomocą zewnętrznych śrub, co oznacza, że ​​nie mogli z niej uciec, nawet gdyby wynurzyli się na powierzchnię.

Operacja poszukiwawcza nie znalazła jeszcze śladu, ale rozszerza się o dodatkowe zasoby i wiedzę ratowniczą z prywatnych agencji.

Misja jest skomplikowana – nie ma komunikacji z towarzyszem OceanGate Titan, a światło nie może przeniknąć tak daleko, więc widoczność pod powierzchnią wody szybko się traci.

W okolicy utrzymywała się zła pogoda, chociaż amerykańska straż przybrzeżna poinformowała, że ​​poprawiła się we wtorek.

Z powierzchnią 7600 mil kwadratowych (19 683 km2) jest większy niż amerykański stan Connecticut.

„Nasze załogi pracują przez całą dobę, aby upewnić się, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zlokalizować Tytana i pięciu członków załogi” – powiedział wcześniej kapitan straży przybrzeżnej Jamie Frederick.

Amerykańskie i kanadyjskie agencje, marynarki wojenne i komercyjne firmy głębinowe pomagają w operacji, która jest prowadzona z Bostonu w stanie Massachusetts. Obejmuje to wykorzystanie wojskowych samolotów i łodzi podwodnych, a także boi sonarowych zrzucanych z samolotów lub statków na powierzchnię oceanu do podwodnych badań akustycznych.

Podczas swojego dziewiczego rejsu z Southampton do Nowego Jorku w 1912 roku Titanic zderzył się z górą lodową. Ponad 1500 z 2200 pasażerów i załogi na pokładzie zginęło.

Jego ruiny były szeroko badane od czasu ich odkrycia w 1985 roku.

OceanGate Expeditions pobiera od gości 250 000 $ (195 270 £) za obejrzenie słynnego wraku podczas ośmiodniowego rejsu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *