Podwyżki Fed, Bank Japonii, stopy procentowe, waluty

Ropa rośnie po podwyżce stóp Fed, obawy o popyt utrzymują się

Ceny ropy wzrosły po trzeciej z rzędu podwyżce stóp przez bank centralny.

Nawet Reuters Chińskie rafinerie powiedziały Kraj spodziewa się uwolnić kontyngent eksportowy o wartości 15 milionów ton produktów naftowych na pozostałą część roku, powołując się na ludzi znających tę sprawę.

Kontrakty terminowe na ropę Brent Wzrosła o 0,45% do 90,24 USD za baryłkę Amerykański Zachodni Teksas Średniozaawansowany Wzrosła o 0,45% do 83,3 USD za baryłkę.

– Lee Ying Shan

Podwyżka Fed może utrzymać ryzykowne aktywa azjatyckie pod presją, mówi JP Morgan

Według Tai Hui, głównego stratega rynku APAC w JPMorgan Asset Management, ryzykowne aktywa azjatyckie, zwłaszcza firmy zorientowane na eksport, pozostaną pod presją w krótkim okresie po podwyżce stóp przez bank centralny.

Tai dodał, że silny dolar prawdopodobnie się utrzyma, ale zacieśnianie polityki pieniężnej w większości azjatyckich banków centralnych – z wyjątkiem Chin i Japonii – pomoże ograniczyć skalę deprecjacji waluty azjatyckiej.

The Indeks dolara amerykańskiegoPodążając za dolarem w porównaniu z koszykiem rówieśników, umocnił się gwałtownie i ostatnio notowany był na poziomie 111,697.

– Off Abigail

Bank Japonii stabilnie, krzywa dochodowości utrzymuje się zgodnie z polityką powstrzymywania – jen przekracza 145

Bank Japonii utrzymał stopy procentowe bez zmian – spełniając oczekiwania – zgodnie z komunikatem na swojej stronie internetowej Ekonomiści w sondażu Reuters.

Japoński jen osłabił się do 145 wobec dolara krótko po decyzji.

„Chociaż pod wpływem czynników takich jak rosnące ceny towarów, podczas gdy zdrowie publiczne jest chronione przed Covid-19, gospodarka Japonii ożywiła się wraz ze wznowieniem działalności gospodarczej” – podał bank centralny w oświadczeniu.

Jihye Lee

CNBC Pro: Ten zarządzający funduszem bije rynek. Oto, przeciwko czemu on stawia

Giełdy spadły, ale fundusze zarządzane przez Patricka Armstronga w Plurimi Wealth nadal przynoszą dodatnie zwroty. Zarządzający funduszem ma wiele krótkich pozycji, aby grać na zmienności rynku.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javier Ong

Waluty azjatyckie osłabiły się po trzeciej z rzędu dużej podwyżce banku centralnego

Waluty Azji i Pacyfiku uległy dalszemu osłabieniu po podwyżce Rezerwy Federalnej USA o 75 punktów bazowych trzeci raz z rzędu.

Wybrzeże Chin Yuan Osłabł powyżej 7,09 za dolara, zbliżając się do poziomów niewidzianych od czerwca 2020 r.

Japonka Jen Koreańczyk osłabiony do 144,51 wygrał 1,409 wobec dolara – najsłabiej od marca 2009.

Dolar australijski spadł do 0,6589 USD.

– Jihye Lee

Amerykańskie 2-letnie Ministerstwo Skarbu zbliżało się do szczytu w 2007 r.

Funt brytyjski spadł dalej do 37-letniego minimum

The funt brytyjski W porannym handlu w Azji spadł on dalej, osiągając 1,1217 USD – najniższy poziom od 1985 r.

Waluta traciła w tym roku w stosunku do dolara amerykańskiego wraz z rosnącymi obawami gospodarczymi.

Analitycy są podzieleni Czy bank centralny Wielkiej Brytanii podniesie dziś stopy o 50 lub 75 punktów bazowych?

Funt szterling ostatnio handlowano po 1,1223 USD.

– Off Abigail

CNBC Pro: Mike Wilson z Morgana Stanleya wymienia kluczowe atrybuty, które lubi w akcjach

Mike Wilson z Morgan Stanley pozostaje w defensywie wobec ciągłej zmienności rynku w tym roku. Wymienia kluczowe atrybuty, których szuka w zapasach.

Według Wilsona, akcje z tą cechą zostały „nagrodzone” w tym roku i trend będzie trwał do momentu dalszego ożywienia rynku.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javier Ong

Bank Japonii prawdopodobnie utrzyma kontrolę nad krzywą dochodowości do 2022 r.: DBS

Istotne zmiany w polityce Banku Japonii są prawdopodobne dopiero po zmianie kierownictwa banku centralnego w połowie 2023 r., poinformował we wtorek TBS Group Research.

Ale BOJ może rozważyć pewne „dostrojenie polityki”, takie jak poszerzenie pasma docelowego o 10 punktów bazowych w odpowiedzi na presję rynkową, napisali analitycy.

To „niezależnie od interwencji” – dodał dolar-jen 147,66, ostatnio widziany w sierpniu 1998 r., może zostać przetestowany i nie wyklucza to wzrostu kursu USD/JPY powyżej 150 „bez twardego lądowania, które wywołałoby cięcia przez Fed w USA”.

– Off Abigail

Kontrakty terminowe na akcje otwierają się niżej

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje spadły w środę wieczorem po niestabilnej sesji w głównych średnich, gdy handlowcy zważyli kolejną dużą podwyżkę stóp ze strony Rezerwy Federalnej.

Średnie kontrakty terminowe na kontrakty terminowe Dow Jones spadły o 16 punktów, czyli 0,05%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,19% i 0,31%.

– Sarah Min

Dow spada o 522 punkty w niestabilnej sesji giełdowej, gdy akcje spadają

Akcje były mieszane w środę, ale zakończyły sesję na minusie po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła kolejną podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych.

Średnia przemysłowa Dow Jones zamknęła się o 522,45 punktu, czyli 1,7%, do poziomu 30 183,78. S&P 500 spadł o 1,71% do 3789,93, a Nasdaq Composite o 1,79% do 11 220,19.

– Samantha Subin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *