Ponad 900 000 przerw w dostawie prądu zgłoszonych podczas burz zimowych w całym kraju, z nadchodzącymi opadami śniegu, lodu i zamieci

(CNN) Spodziewane są brutalne zimowe burze Śnieg, zamieć śnieżna lub oblodzenie W ramach wielodniowego wydarzenia drogi zostały już zamknięte, aw czwartek zgłoszono wiele przerw w dostawie prądu w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych, od Kalifornii po północny wschód – nawet na południowym wschodzie. Nienormalnie wysokie temperatury.

Ponad 60 milionów ludzi było objętych ostrzeżeniami dotyczącymi zimowej pogody w czwartek rano z zachodu na Północne Równiny, region Wielkich Jezior oraz Nowy Jork i Nową Anglię. To część burzy, która już przeszła Ponad 900 000 Częściowo ucierpiały domy i firmy bez prądu, głównie w stanie Michigan Marznący deszcz i śnieg Jest uszkodzony Linie uzbrojenia i drzewa — i inne części Środkowego Zachodu, według tropiciela PowerOutage.us.

Ciężki śnieg nawiedził już niektóre z tych obszarów w ciągu ostatnich dwóch dni – do wczesnego czwartku w niektórych częściach południowego Wyoming było ponad 40 cali; do 32 cali w północno-zachodniej Montanie; i ogólnie 3-6 cali w poprzek Nebraski i Dakoty.

W środę wieczorem w kilku hrabstwach Wyoming trwały akcje poszukiwawczo-ratownicze, aby uratować kierowców, którzy utknęli w gęstym śniegu, poinformował State Highway Patrol. powiedział.

W Minnesocie, gdzie w czwartek rano spadło 3-7 cali deszczu, zgłoszono ponad 160 wypadków samochodowych, a dziesiątki samochodów zjechało z jezdni w środę, powiedział rzecznik Minnesota State Patrol. Porucznik Gordon Shank Powiedział w serii tweetów.Luis Cabrera i Carlos Toro, czwartek, 2 lutego. 23 października 2023, od lewej do prawej, czysty śnieg na chodniku przed Butcher’s Dale w Minneapolis, Minnesota.

W Wisconsin – śnieg od wtorku na północy i marznący deszcz w środę na południu – gubernator Tony Evers ogłosił w środę awarię zasilania w całym stanie, która, jak powiedział, „pozwoli na szybkie i skuteczne przywrócenie jakiejkolwiek przerwy w dostawie prądu”. w całym stanie” – poinformowało jego biuro w komunikacie prasowym.

Oczekuje się, że w czwartek w wielu z tych obszarów utrzymają się niebezpieczne warunki podróży. Opady śniegu od 1 do 2 cali na godzinę mogą nawiedzić części Zachodu, Północnych Równin i Wielkich Jezior, a wiatry osiągają prędkość od 40 do 50 mil na godzinę, podała National Weather Service. Połączenie może mieć „znaczący wpływ, w tym poważne zakłócenia w podróżowaniu, infrastrukturze, inwentarzu żywym i rekreacji”. powiedział.

Części górnego środkowego zachodu i północnego wschodu mogą zobaczyć dodatkowe 6 do 12 cali śniegu do czwartku, z lokalnie dużymi usługami. powiedział.

i Ostrzeżenie przed zamiecią Czwartkowy poranek rozciągał się od środkowej Iowa do linii Wisconsin-Illinois i przez południowe Michigan – z marznącymi deszczami grożącymi nagromadzeniem śniegu, które sprawią, że poranna podróż będzie „prawie niemożliwa” w niektórych miejscach. powiedział.Policja i ratownicy próbują uwolnić pojazdy ze śniegu na Mountain View Parkway w Lehigh, Utah, 22 lutego 2023 r.

Na zachodzie, w niezwykle rzadkim przypadku, hrabstwa Los Angeles i Ventura w Kalifornii pozostaną objęte ostrzeżeniem o zamieci śnieżnej od piątku rano do soboty po południu, podał serwis pogodowy. To pierwsze ostrzeżenie przed zamiecią wydane przez biuro Weather Service w Los Angeles od 1989 roku.

Według Daniela Swaina, klimatologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, „prawie cała populacja (Kalifornii) może zobaczyć śnieg z niektórych miejsc jeszcze w tym tygodniu, jeśli spojrzy się we właściwym kierunku”.

Tymczasem na południowym wschodzie zobaczymy niezwykle wysokie temperatury w czwartek – od 30 do 40 stopni powyżej normy – po Dzienny rekord ponad 30 W środę zarejestrowano tam Appalachy i część dolnego Środkowego Zachodu. W czwartek można było pobić ponad 80 takich rekordów.

Walcząca zimowa burza i południowa fala upałów spowodowały 100-stopniową różnicę temperatur między północnymi i południowymi Górami Skalistymi. Wcześniej w tym tygodniu.

Burze przybrzeżne powodują zakłócenia

Zdradzieckie burze zimowe w dużych częściach zachodnich i północnych Stanów Zjednoczonych spowodowały poważne zakłócenia w życiu codziennym na niektórych obszarach, co skłoniło władze lokalne do wydania ostrzeżeń przed wjechaniem na drogi.

Według serwisu monitorującego w czwartek odwołano ponad 680 regularnych lotów do, do lub ze Stanów Zjednoczonych. Świadomość lotu. Wynika to z odwołania ponad 1600 lotów w środę.

Suma opadów śniegu osiągnęła dziesiątki cali w niektórych miastach od czasu rozpoczęcia burzy w poniedziałek wieczorem, w tym 48 cali w Battle Lake w Wyoming, 32 cale w Dupuis w stanie Montana i 29 cali w Park City w stanie Utah.

Na obszarach Kalifornii, gdzie śnieg rzadko występuje, od czwartku mogą wystąpić znaczne opady śniegu, ponieważ w niektórych częściach stanu zaczną pojawiać się ulewne deszcze i śnieg w górach – poinformował serwis pogodowy. powiedział. Dodatkowo wydano zegary przeciwpowodziowe dla nisko położonych obszarów, w tym Los Angeles.

Niebezpieczne warunki doprowadziły do ​​wprowadzenia środków ochronnych w kilku stanach.

• Lotnisko Wisconsin zamknięte wcześniej: Port lotniczy Green Bay odwołał pozostałe codzienne loty w środę wieczorem i większość lotów w czwartek rano.

• Zamknięcia dróg w kilku stanach: Niebezpieczne warunki spowodowały zamknięcie autostrad w środę w kilku stanach, w tym w Dakocie Południowej, Wyoming, Arizonie, Dakocie Północnej i Minnesocie.

• Główne urzędy państwowe zamknięte: Gubernator Janet Mills ogłosiła, że ​​urzędy stanowe będą zamknięte w czwartek, ponieważ burza „spodziewa się znacznych opadów śniegu w większości stanu”.Lot Southwest Airlines przed startem na mglistym międzynarodowym lotnisku w Salt Lake City w środę.

Wyjątkowo ciepło na południowym wschodzie

Po tym, jak środa przyniesie więcej niż zwykle zimowych wiatrów na południowym wschodzie, czwartek przyniesie trochę.

W czwartek spodziewane są dziesiątki rekordów od Ohio po Florydę. W niektórych częściach południowo-wschodniej, środkowoatlantyckiej i doliny Ohio temperatura maksymalna może wynosić 35 stopni powyżej normy.

Dziesiątki rekordowych dziennych maksimów osiągnięto lub zremisowano w środę, w tym 98 stopni w McAllen w Teksasie i 87 stopni w Neapolu na Florydzie. Atlanta w stanie Georgia ustanowiła rekord w lutym z 81 stopniami, co jest średnią najwyższą w mieście w połowie maja.

W weekend możliwych jest ponad 100 rekordów od Zatoki Meksykańskiej po Wielkie Jeziora.

Region doświadczył w środę silnych burz w dolinie rzeki Mississippi, przy czym w całym regionie odnotowano ponad 30 burz.

Korekta: we wcześniejszej wersji tej historii błędnie podano, które miasto osiągnęło 87 stopni w środę. To było w Neapolu na Florydzie.

Taylor Ward z CNN, Aya Elamrouzi i Eric Levenson przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *