Poważne pęknięcie w kolejce górskiej Carowinds powoduje jej zamknięcie w Północnej Karolinie

Kolejka górska w parku rozrywki w Charlotte w Karolinie Północnej została zamknięta w piątek po tym, jak gość zauważył duże pęknięcie w jednym z filarów kolejki.

Park rozrywki Carowinds poinformował, że zamknął kolejkę górską, znaną jako Fury 325.

Rzeczniczka parku, Courtney McCarry Weber, powiedziała, że ​​przejażdżka będzie zamknięta, ponieważ ekipy dokonują napraw. Rzeczniczka Departamentu Pracy Karoliny Północnej, Erin Wilson, powiedziała w niedzielę, że Biuro Windy i Sprzętu Rozrywkowego „przeprowadzi dochodzenie i planuje być w Carowinds w poniedziałek”.

Jeremy Wagner, który był w parku ze swoją córką, synem, synową i przyjacielem syna w piątek, sfilmował pęknięcie.

Nagrany przez niego materiał filmowy pokazuje, jak słupek na chwilę oddziela się od szczeliny, jak wagonik jadący po torze.

„Próbowałem nakręcić wideo, ale ręce mi się trzęsły, ponieważ wiedziałem, jak szybko skończy się to katastrofą” – powiedział. — powiedział Wagner.

Pan, który kupił swoim dzieciom karnety do parku. Wagner powiedział, że nagrał szkody z parkingu. Powiedziała, że ​​jej 14-letnia córka jeździła w piątek osiem razy.

Wysoki na 325 stóp Fury 325 jest jedną z głównych atrakcji Carowinds.

Może przewozić dziesiątki jeźdźców i beczkę z prędkością do 95 mil na godzinę podczas 3-minutowej jazdy. Według strony internetowej parku.

Carowinds otworzył przejażdżkę dla publiczności w marcu 2015 r., Twierdząc, że jest to „najdłuższa kolejka górska w Ameryce Północnej”. Kolejki górskie, które spadają z 300 stóp do 399 stóp, nazywane są gigantycznymi kolejkami górskimi.

Pan. Wagner powiedziała, że ​​przekazała swoje nagranie urzędnikom parku przed wyjazdem w piątek, ale nie dowiedziała się, że przejażdżka była zamknięta, dopóki nie wróciła do domu.

Jestem wdzięczny, że to zrobili – powiedział. „Nawet jeśli jest to ich atrakcja nr 1 w parku”.

Zgodnie ze stroną internetową parku, świętując 50. rocznicę, reszta Carowinds była otwarta w sobotę i niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *