Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński przemawia w środę w Kongresie USA – na żywo | Wiadomości amerykańskie

Witam, czytelnicy bloga na żywo. Wesołego poniedziałku.

Gdy zbliżamy się do 19. dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Kreml nie wykazuje oznak spowolnienia, z przesłaniem z Waszyngtonu: Wołodymyr ŻeleńskiPrzewodniczący UkrainaWygłosi przemówienie w Kongresie w środę.

Głośnik, Nancy PelosiI przewodniczący większości Senatu, Chuck SchumerPowiedział: „Kongres, nasz kraj i świat są zdumieni narodem Ukrainy, który wykazał się niezwykłą odwagą, determinacją i determinacją w obliczu niesprowokowanego zła i nielegalnej wojny Rosji.

„Podczas gdy na Ukrainie szaleje wojna, z wielkim szacunkiem i podziwem dla narodu ukraińskiego zapraszamy wszystkich członków Izby Reprezentantów i Senatu na wirtualne przemówienie w Kongresie USA. Wołodymyr Żeleński Środa, 16 marca o 9 rano na Ukrainie.

Demokraci powiedzieli, że przemówienie będzie otwarte tylko dla członków Kongresu.

Tymczasem Kongres nakłada duże obciążenie na administrację Bidena.

Książka do gier politycznych Zanotował Dziś rano, podczas gdy prawodawcy generalnie zezwalają Białemu Domowi na przejęcie spraw związanych z polityką zagraniczną, Republikanie i Demokraci połączyli siły, aby zakazać importu rosyjskiej ropy i zakończyć rosyjskie więzy handlowe.

Teraz Kongres naciska na samoloty bojowe w Polsce. Żeleński Wielokrotnie apelował do swoich globalnych partnerów o wysłanie pomocy w postaci samolotów bojowych. W Polsce są samoloty w stylu sowieckim, o których polscy urzędnicy powiedzieli w zeszłym tygodniu, kiedy byli gotowi do przeniesienia na Ukrainę.

Stany Zjednoczone blokują transfer z kilku powodów – będą one pochodzić z bazy lotniczej NATO, która w weekend ostrzegała, że ​​Rosja rozważy zwiększenie takich dostaw.

Jednak Roba PortmanaRepublikański senator z Ohio rozmawiał w niedzielę z CNN na granicy ukraińsko-polskiej. Władimir Putin Nazwał także sankcje „aktem wojennym”.

CNN
(@CNN)

„Nie rozumiem, dlaczego tego nie zrobiliśmy”. @senrobportman. Mówi AnaDanaBashCNN Popiera dostarczanie Ukraińców myśliwców przez Polskę i innych sojuszników z NATO, pomimo sprzeciwu administracji Bidena. #CNNSOTU @CNNsotu pic.twitter.com/aZ5xK1UKmL


13 marca 2022

Bądźcie czujni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *