Prezydent USA Biden nazywa okrucieństwa w Puczy „zbrodnią wojenną”.

Szokujące okrucieństwa na Ukrainie, rzekomo w rękach sił rosyjskich, doprowadziły do ​​wzmożonych wezwań prezydenta Rosji Władimira Putina do ścigania zbrodni wojennych.

Zdjęcia co najmniej 20 ciał są porozrzucane po całej ulicy W Puczy na Ukrainie pojawiła się ona w weekend po wycofaniu wojsk rosyjskich z regionu, co sprowokowało ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego. Wezwanie do położenia kresu rosyjskim „zbrodniom wojennym”. Rosji Bombardowanie szpitali I Teatr, w którym dzieci znajdują schronienie Amunicja kasetowa i tak zwane bomby próżniowe w gęsto zaludnionych obszarach również zostały opisane jako zbrodnie wojenne.

Oto kompleksowy przegląd zbrodni wojennych i międzynarodowego ruchu wymiaru sprawiedliwości.

Co to jest zbrodnia wojenna?

Międzynarodowy Trybunał Karny ma szczegółowe definicje zbrodni wojennych, z którymi możesz się zapoznać Niniejszy przewodnik został opublikowany przez ICC. W szczególności rosyjskie zbrodnie wojenne mogą obejmować atakowanie ludności cywilnej, naruszanie konwencji genewskich, atakowanie określonych osób i nie tylko.

Istnieje metoda zbierania dowodów z dowodów, zdjęć satelitarnych i innych miejsc.

Czym jest Międzynarodowy Trybunał Karny?

Z siedzibą w Hadze w Holandii i stworzony przez a Tak zwany traktat rzymski Międzynarodowy Trybunał Karny, pierwotnie postawiony przed ONZ, działa niezależnie. Większość krajów jest stronami tej umowy, ale istnieją ogromne i znaczące wyjątki, w tym Rosja i Stany Zjednoczone. I w tym przypadku Ukraina.

Kogo może przesłuchać sąd?

Sąd bada ludzi, a nie narody, i skupia się na tych, na których spoczywa większa odpowiedzialność: przywódcach i urzędnikach. Chociaż Ukraina nie jest członkiem Trybunału, to już wcześniej zaakceptowała swoją jurysdykcję. W związku z tym Putin mógłby teoretycznie zostać oskarżony przez sąd o wcześniejsze zarządzenie zbrodni wojennych na Krymie.

Jednak MTK Nie przeprowadzaj testów pod nieobecność, więc musi zostać wydany przez Rosję lub aresztowany poza granicami Rosji. Wydaje się to niemożliwe.

Jak podejmuje działania MTK?

Postępowanie sądowe może być wszczęte na dwa sposoby: przez rząd krajowy lub przez ONZ. Rada Bezpieczeństwa może rekomendować przypadki.

Rosja, stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, ma prawo weta wobec Rady. Żądania 39 rządów krajowych, w większości europejskich, skłoniły do ​​tego aktualne dochodzenie.

Jak długo potrwają te dochodzenia?

Jeśli sprawiedliwość w ogóle działa powoli, sprawiedliwość międzynarodowa rzadko będzie działać. Dochodzenia MTK mają już kilka lat. Do tej pory padło tylko kilka rzutów karnych.

Jak sprawa MTK wpłynie na konflikt?

Według Ryana Goodmana, profesora prawa na Uniwersytecie Nowojorskim i współredaktora forum internetowego Just Security, „na dobre lub na złe, dochodzenie MTK może wpłynąć na dyplomatyczną przestrzeń do negocjacji”.

Twierdził, że nie chciał, aby Putin i inni Rosjanie zostali aresztowani, jeśli wyjechali poza granice kraju.

Powiedział, że śledztwo może osłabić Putina również w kraju. „Rosjanie mogą zdać sobie sprawę, że to kolejny powód, dla którego Putin nie może dłużej służyć swojemu krajowi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *