Proces Lori Vallo Table: Ława przysięgłych wydaje werdykt w procesie matki z Idaho oskarżonej o zabicie swoich dzieci

Tony Blakeslee/Pool/EastIdahoNews.com/AP

Lori Vallo Tabel, środkowa, słucha podczas rozprawy sądowej w St. Anthony w Idaho w 2022 roku.

(CNN) – Ława przysięgłych wydała werdykt w procesie o morderstwo Lori Vallo Table, matki z Idaho, oskarżonej o zabicie dwójki swoich dzieci i spiskowanie w celu zabicia byłej żony męża.

Werdykt, osiągnięty przez ławę przysięgłych składającą się z siedmiu mężczyzn i pięciu kobiet, zostanie odczytany o godzinie 14:45 czasu wschodniego, poinformował w oświadczeniu Wydział Sądowy Stanu Idaho.

Valo Table, której grozi dożywocie, nie przyznała się do dwóch morderstw pierwszego stopnia i trzech zarzutów spisku w sprawie śmierci jej dzieci, 17-letniego Tylee Ryana i 7-letniego Joshuy „JJ” w 2019 roku. ”. Valo, podobnie jak Tammy Tabel, jest byłą żoną swojego męża, Chada Tabela.

Lisa Cheney/Basen

Lori Vallo Table szepcze obrońcy Johnowi Thomasowi podczas procesu.

Zarzuty Vallo Tabelle obejmują wielką kradzież podejrzaną o zmianę konta bankowego w celu otrzymywania świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych w imieniu jej dzieci po ich śmierci. Opłata za maj 2021 r. East Idaho News poinformowało, że w czwartek prokuratorzy zbierają pieniądze na jej zaginione dzieci.

Ona jest niewinna.

Chad Table, który przyznał się do zarzutów, będzie sądzony oddzielnie.

Tommy Tabel zmarł we śnie w październiku 2019 r. – Valo Tabel poślubił Tabela kilka tygodni później.

W czerwcu 2020 roku organy ścigania znalazły szczątki pasierbów Tabelle w hrabstwie Fremont w stanie Idaho. Został oskarżony o dwa zarzuty spisku o przestępstwo; zmienianie lub ukrywanie dowodów; oraz dwa zarzuty zniszczenia, zmiany lub ukrycia dowodów.

Komisariat Policji w Rexburgu

Dzieci Lori Vallo Tabelle, 7-letni Joshua Vallo i jej 17-letnia siostra Tylee Ryan, zaginęły we wrześniu 2019 roku – poinformował Departament Policji w Rexburgu.

Prokurator hrabstwa Madison, Rob Wood Nalegał na wyrok skazujący Wallow Dabell za każdą liczbę zarzutów w końcowych argumentach, które zakończyły się w czwartek po miesięcznym procesie.

„Musisz ją ukarać” – powiedziała Wood w czwartek na sali sądowej, oglądając zdjęcia dzieci Vallo Tabelle i Tommy’ego Tabelle, donosi East Idaho News.

Przed odłożeniem sprawy we wtorek obrona złożyła tak zwany wniosek na podstawie Reguły 29 o oddalenie sprawy przed przekazaniem jej ławie przysięgłych, twierdząc, że nie ma wystarczających dowodów, aby uzasadnić postawienie zarzutów w tej sprawie, poinformował KBOI-TV stowarzyszony z CNN. Sędzia Steven Boyce odrzucił wniosek pod każdym względem w czwartek.

„Nikt tutaj nie myśli, że Lori naprawdę kogoś zabiła i dlatego jest oskarżona o spisek” – powiedział w czwartek adwokat Wallow Tabelle, Jim Archibald.

„Jeśli uznasz ją za winną, czy to przywróci dzieci? Nie. Jeśli uznasz ją za niewinną, czy to przywróci dzieci? Nie” – powiedział Archibald, według East Idaho News.

Ludzie zaznajomieni z parą, która pobrała się wkrótce po zniknięciu dzieci Wallow Tabelle, opisali ich jako głęboko religijnych członków kultu zagłady, donosi East Idaho News.

W akcie oskarżenia z maja 2021 r. zarzuca się, że para „przyjęła i popierała przekonania religijne” mające na celu usprawiedliwienie lub zachęcanie do zabójstw dzieci i Tommy’ego Tabela.

Ich historia została przedstawiona w zeszłym roku w dokumencie Netflix o prawdziwej zbrodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *