Prokurator generalny Ken Paxton domaga się nakazu powstrzymania administracji Bidena od demontażu kluczowych barier granicznych

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton uzyskał nakaz sądowy w oczekiwaniu na apelację przeciwko administracji Bidena, który uniemożliwia rządowi federalnemu dalszy demontaż barier z drutu harmonijkowego wzniesionych w Teksasie w odpowiedzi na historyczną inwazję niewykrytych obcokrajowców na teren stanu.

Wcześniej federalny sąd okręgowy stwierdził, że administracja Bidena posiada immunitet suwerenny, pomimo uznania, że ​​rząd federalny nie wyegzekwował istniejącego prawa imigracyjnego. Sędzia zezwolił agentom Straży Granicznej na wznowienie oczyszczania barier należących do Teksasu. Natychmiast prokurator generalny Paxton zaapelował Amerykański Sąd Apelacyjny dla Piątego Okręgu orzekł, że rząd federalny nie jest odporny na pozew i nakazał agentom granicznym Bidena, aby nie niszczyli, nie niszczyli ani w żaden inny sposób nie ingerowali w ogrodzenie z harmonijki w Teksasie.

„Jestem bardzo zadowolony, że sąd apelacyjny zakazał agentom federalnym wysłanym przez administrację Bidena niszczenia naszych ogrodzeń z drutu harmonijkowego” – powiedział prokurator generalny Paxton. „Biorąc pod uwagę zniszczenia na południowej granicy spowodowane celowymi działaniami rządu federalnego, podjęcie wszelkich możliwych kroków, aby utrzymać linię, jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Będę nadal walczyć ze skrajną polityką administracji Bidena i pracować nad tym, aby uczynić Teksas bezpieczniejszym miejscem.

Biuro Prokuratora Generalnego i zastępca radcy prawnego Texas Public Policy Foundation będą w dalszym ciągu chronić Teksańczyków przed niebezpiecznymi konsekwencjami polityki otwartych granic prowadzonej przez administrację Bidena.

Aby zapoznać się z zamówieniem kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *