Rafael Nadal wycofuje się z Wimbledonu z powodu kontuzji żołądka

WIMBLEDON, Anglia – Rafael Nadal wycofał się z Wimbledonu w czwartek z powodu kontuzji brzucha przed jego gorąco wyczekiwanym półfinałem z Nickiem Kyrgiosem. To zakończyło szanse Nadala Australijski tor otwarty I Francuski Otwarte Mistrzyni, która jako pierwsza od Steffi Graf w 1988 roku wygrała wszystkie cztery Wielkie Szlemy w roku kalendarzowym, wielokrotnie powtarzała, że ​​nie chce tego wyróżnienia.

Kyrgios, pierwszy zawodnik, który dotarł do finału walkowerem w nowoczesnej strukturze remisów Wimbledonu, które rozpoczęły się w 1922 roku, zmierzy się w niedzielę z trzykrotnym obrońcą tytułu Novakiem Djokoviciem lub Cameronem Norrie, którzy zagrają w piątkowych półfinałach.

„Jak możesz sobie wyobrazić”, zaczął Nadal podczas zaimprowizowanej konferencji prasowej, „Jestem tutaj, bo muszę się wycofać z turnieju”, szybko dodając: „To potwierdzone – mam rozdarcie w mięśniu”. „To oczywiste, że jeśli będę kontynuował, kontuzja będzie się pogarszać”, powiedział, dodając: „Podjąłem decyzję, ponieważ wierzę, że nie mogę wygrać dwóch meczów. [a semifinal and the final] W tej sytuacji”. „Dla mnie w pewnym sensie nie chcę wychodzić i być konkurencyjnym” – zauważył.

Powrót Novaka Djokovica dołącza do legendy kortu centralnego Wimbledonu

Powiedział: „Jestem bardzo zdenerwowany, to było trudne” i że decyzja pochłonęła mu cały dzień.

36-letni Nadal jest w centrum uwagi swojej dwuletniej kariery, która, jak sądził, zakończy się w jego czasach ćwierćfinałowy mecz z Kalifornijką Taylor Fritz W środę i podczas drugiego setu jego ojciec i siostra gestem z tłumu gestem dali mu znak, że powinien przejść na emeryturę. Kiedy wygrał ten epicki, 3-6, 7-5, 3-6, 7-5, 7-6 (10-4), dodał to do legendy, która narosła przez lata, ale ostatnio przyspieszyła. Kontuzja zgrzytania lub pozorna trudność w grze w tenisa na podwyższeniu.

W środę wieczorem powiedział, że będzie miał testy w czwartek, martwił się o grę w swoim pierwszym półfinale Wielkiego Szlema przeciwko Kyrgios i miał niewielkie szanse na leczenie. Powiedział, że w pewnym momencie w środę opuścił sąd, aby dostać leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wciąż udało mu się podnieść swoją formę do miejsca, w którym Fritz widział swój ruch na swojej zwykłej wysokości powyżej „normalnych graczy” – a Fritz powiedział: „Absolutnie wybijałem piłkę w narożniki, a on biegł. ..”

W czwartek wieczorem Nadal zauważył, że kontuzja brzucha pojawiła się kilka dni wcześniej, ale powiedział, że „to była bardzo mała rzecz, którą miałem kilka dni temu, a w środę zmieniła się w wielką”. Normalny okres rekonwalescencji to trzy lub cztery tygodnie, powiedział. Powiedział, że kontuzja nie spowoduje żadnych problemów z grą na linii podstawowej, ale spowoduje problemy z blokowaniem podczas serwowania. „Nie tylko nie mogę służyć z odpowiednią prędkością, ale także nie mogę służyć w normalnym ruchu” – powiedział. Powtórzył swój serwis w wolniejszym tempie, aby pomóc Fritzowi przetrwać, co stało się częścią narracji turnieju.

W tej decyzji Nadal mógł wykorzystać swoje doświadczenie z US Open 2009, turnieju, który przywiózł na Australian Open 2021, kiedy zadawał pytania dotyczące kontuzji.

– To zależy od rodzaju kontuzji – powiedział. „Myślę, że coś się zepsuło, masz zdenerwowanie lub podbrzusze – na przykład robiłem to w przeszłości i popełniasz błędy, ponieważ nie wiesz dokładnie, co się dzieje, gdy rywalizujesz. Na przykład w 2009 US Open pamiętam, że zacząłem US Open od ściśnięcia, tutaj w brzuch. Zaczynam od napięcia około sześciu milimetrów. . . Przegrałem w półfinale przeciwko [Juan Martin] Del Potro i ja zakończyliśmy mecz na 26 milimetrach. Oczywiście nie jest to mądra decyzja.

W tym półfinale Nadal odniósł rzadkie zwycięstwo 6-2, 6-2, 6-2 w swoich 65 meczach wielkoszlemowych. Wypłata jest jego drugą z tych 65 Tuż przed trzecią rundą French Open 2016.

Zakaz Wimbledonu i koronawirus otworzyły drzwi nowym twarzom

Nadal wygrał French Open w tym roku, pomimo kontuzji nogi, która wymagała znacznego leczenia, a czasami nie wierzył, że uda mu się ukończyć turniej. Jego droga obejmuje półfinał Alexander Zverev wycofał się z meczu w drugim secie Z urazem kostki wymagającym operacji. Nadal powiedział w czwartek, że Australian Open był prawie wolny od kontuzji, gdzie odszedł od kontuzji, podczas gdy French Open był „bardzo wymagający psychicznie, a zwłaszcza fizycznie”.

Mimo to dotarł do Wimbledonu i awansował przez graczy zajmujących 41. miejsce (w czterech setach), 106. (w czterech setach), 54. (w trzech setach), 25. (w trzech setach) i 14. (w pięciu setach). Uwielbiam jego kształt. Po przejściu przez 21st Botic van de Zandschulp w rundzie 16, zauważył swoje postępy podczas meczu: „Zacząłem czuć, że moja piłka zadaje więcej obrażeń niż na początku meczu. Znowu myślę, że forhendem popycham piłkę do przodu bekhendem. Myślę, że dobrze pasuje do tego utworu.

Nie wygrał Wimbledonu od 2010 roku, jego drugi z dwóch tytułów tutaj w rekordzie 22 głównych tytułów mężczyzn. Ale nie wygrał Australian Open od 2009, w tym roku powracając z oszałamiającym powrotem po dwóch setach przeciwko Daniilowi ​​Miedwiediewowi.

„Test mówi, co mam”, powiedział w czwartek. „Zawsze jest wybór, ale w tym konkretnym przypadku wiem, że jest kontuzja, a w tym konkretnym przypadku kontuzja się nie pogarsza, to nie jest jak z nogą. Jeśli będę kontynuował, oczywiste jest, że kontuzja się pogorszy, prawo?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *