Raport: Bojan Bogdanovic i Nets wymieniają Michaela Bridgesa z Knicks w zamian za wybór w drafcie

Miguel Bridges udaje się na Manhattan, aby dołączyć do swoich byłych kolegów z drużyny.

Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Brooklyn Nets osiągnęli we wtorek wieczorem porozumienie w sprawie wymiany Bridgesa z New York Knicks. W zamian Nets otrzymają Bojana Bogdanovicia i przyszły kapitał w drafcie – w tym cztery niechronione typy w pierwszej rundzie draftu.

Transakcja ponownie połączy byłą gwiazdę Villanova Bridges z innymi byłymi Wildcats Jalenem Brunsonem, Joshem Hartem i Donte DiVincenzo. Bridges spędził trzy sezony w Villanova i zdobył dwa mistrzostwa kraju.

Według Wojnarowskiego Nets otrzymają niezabezpieczony wybór w pierwszej rundzie draftu w latach 2025, 2027, 2029 i 2031. Otrzymają chroniony wybór w pierwszej rundzie wyborów w 2025 r., drugą rundę wyborów w 2025 r. i chronioną zamianę wyborów w 2028 r. od Milwaukee Bucks.

Bridges notował w zeszłym roku średnio 19,6 punktu i 4,5 zbiórek dla Nets, co było jego pierwszym pełnym sezonem w drużynie po podpisaniu kontraktu z Phoenix Suns przed ostatecznym terminem na 2023 rok. Pozostały mu dwa lata ważnego czteroletniego kontraktu wartego 90,9 miliona dolarów.

Pactanovic (35 l.) został sprzedany do Knicks z Detroit Pistons na początku tego roku i odegrał kluczową rolę w ich fazie play-off, przez co drugi sezon z rzędu nie dotarli do półfinału Konferencji Wschodniej. W 29 meczach z franczyzą notował średnio 10,4 punktu i dwa zbiórki.

Nets, którzy zatrudnili głównego trenera Jordy’ego Fernandeza, w zeszłym sezonie osiągnęli bilans zaledwie 32-50 i po raz pierwszy od 2018 roku nie dotarli do play-offów. Całkiem możliwe w nadchodzących latach.

Chociaż Knicks nadal mają ważne rzeczy do rozwiązania poza sezonem – zwłaszcza jeśli chodzi o OG Anunoby’ego – wyraźnie wierzą, że ponowne spotkanie Bridgesa z Villanovą może zapewnić im awans do finałów Konferencji Wschodniej po 25-letniej suszy. Następnej wiosny.

Nie robi się tam sieci.

Wkrótce po ogłoszeniu tej umowy Nets doszli do porozumienia z Houston Rockets w sprawie restrukturyzacji kilku wyborów w drafcie.

Według Wojnarowskiego do transakcji doszło, ponieważ Rockets chcieli pozyskać w przyszłości gwiazdę Suns, Kevina Duranta. Chociaż Suns nie powiedzieli, że są gotowi zawrzeć umowę z Durantem, który jesienią rozpocznie swój 18. rok w lidze, Rockets mają teraz opcje, aby zaprzepaścić taką transakcję.

Jeśli tak się nie stanie, Rockets będą „zaangażowani” w agresywne wykorzystywanie typów Suns gdzie indziej. Mówi się, że Rockets „teraz szukają poważnego ulepszenia”. W zeszłym sezonie Houston miało bilans 41-41 i opuściło play-offy pod wodzą pierwszego trenera Ime Udoki.

Ten post zostanie wkrótce zaktualizowany o więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *