Reakcja międzynarodowych stowarzyszeń filmowych i telewizyjnych – Termin

Aktualizacja, 1.18, 3 maja: Australijskie i kanadyjskie związki filmowe i telewizyjne dołączyły do ​​angielskiej Gildii Scenarzystów, prosząc swoich scenarzystów amerykańskich programów o zmniejszenie zatrudnienia podczas strajku.

Źródła międzynarodowe wskazywały na możliwość zatrudniania przez hollywoodzkie studia scenarzystów z Australii, Kanady i Wielkiej Brytanii do pracy w USA podczas akcji protestacyjnej, ale każda gildia zdecydowanie odradzała swoim członkom takie posunięcie.

Australijska Gildia Pisarzy wydała dziś oświadczenie, w którym popiera WGA. „Australijska Gildia Pisarzy wspiera naszych kolegów pisarzy z WGA w trwających negocjacjach i decyzji o podjęciu akcji strajkowej” – powiedział AWG. „Prawa i warunki scenarzystów wspierają każdą zdrową i dynamiczną branżę filmową.

„Ponieważ akcja strajkowa jest już w mocy, radzi AWG Członkowie nie mogą pracować nad aktywnymi projektami podlegającymi jurysdykcji WGA, opracowywać nowych projektów przeznaczonych do produkcji w ramach jurysdykcji WGA ani przekraczać rzeczywistych lub wirtualnych linii pikiet na czas trwania strajku.

w oświadczeniu Termin ostatecznyKanadyjska Gildia Scenarzystów (WGC) zapowiedziała, że ​​będzie wspierać WGA podczas strajku „w możliwym zakresie” ze względu na nowe zasady wprowadzone wokół pracy, którą członkowie kanadyjskiej gildii mogą podjąć podczas strajku.

Lista zasad stanowi, że podwójni członkowie WGC i WGA, którzy mieszkają w Stanach Zjednoczonych, są związani zasadami strajkowymi WGA. Członek WGC i mieszkaniec Kanady mogą kontynuować pracę w ramach umowy niezależnego producenta (IPA), która obowiązuje do 31 grudnia 2023 r. Jednak członkowie nie mogą akceptować „pracy ofensywnej”. Należą do nich programy, które zazwyczaj wchodzą w zakres WGA. Podobnie podwójni członkowie WGC i WGA mieszkający w Kanadzie mogą nadal pracować dla producentów objętych IPA. Ponownie unikaj „obraźliwej pracy”.

„WGC, wraz ze związkami zawodowymi pisarzy na całym świecie, solidaryzuje się z WGA w ich strajku o sprawiedliwsze odszkodowania dla pisarzy. Mamy nadzieję, że znajdziemy szybkie i sprawiedliwe rozwiązanie” – powiedziała dyrektor wykonawcza WGC Victoria Shen.

Przewodniczący WGC, Alex Levine, dodał: „Problemy z wynagrodzeniami, które skłoniły członków WGA do strajku, dotyczą wszystkich pisarzy w epoce cyfrowego przesyłania strumieniowego. Członkowie WGC wspierają pisarzy WGA w ich walce o sprawiedliwość, a my podziwiamy ich siłę i zbiorową determinację.

Gildia Scenarzystów Wielkiej Brytanii była jednym z pierwszych związków, które wezwały swoich członków do wspierania WGA. Streamerzy mogą współpracować z zagranicznymi scenarzystami przy lokalnych projektach niezwiązanych z WGA – wczoraj ujawniliśmy, że Paramount+ zatrudnił dwóch brytyjskich producentów do stworzenia seriali dramatycznych. Rozbitkowie.

Wcześniej, 2 maja o 11:16 czasu pacyficznego: Międzynarodowe związki reprezentujące scenarzystów filmowych i telewizyjnych z całego świata zaczęły dzielić się swoimi reakcjami na pierwszy od 15 lat strajk scenarzystów w Hollywood, a członkowie WGA przygotowują się do strajku.

Tysiące członków WGA ma rozpocząć strajk w Los Angeles, Nowym Jorku i innych głównych miastach USA we wtorek po południu po tym, jak WGA ogłosiło w ostatniej chwili, że nie jest w stanie zawrzeć nowego kontraktu z Gildią Producentów Filmowych i Telewizyjnych. Trzyletnia umowa, która zastąpi kontrakt, który wygasł w poniedziałek wieczorem.

powiedział Giorgio Claviano, prezes Związku Pisarzy Włoch Termin ostateczny Związek „śledził negocjacje naszych amerykańskich kolegów z wielkim niepokojem”.

Powiązane: Pełna relacja ze strajku Deadline

„Wyrażamy naszą solidarność z naszymi kolegami z WGA, ponieważ ich zmagania należą do nas” – powiedział Claviano. „Na całym świecie wizerunkowi scenarzysty zagrażają stale zaostrzone płace i coraz bardziej irytujące warunki pracy”.

Claviano poparł obawy WGA dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji, pisząc, że technologia sprawia, że ​​praca pisarzy „coraz bardziej staje się walką o przetrwanie”. Podczas negocjacji z AMPTP WGA starała się uregulować kwestie wykorzystania sztucznej inteligencji w programach MBA. W odpowiedzi studia wprowadziły coroczne spotkania w celu „omówienia postępów w technologii”.

Claviano podsumował list: „Będziemy wspierać naszych amerykańskich kolegów pod każdym względem. Ponieważ opowiadanie światu, ożywianie emocji i dawanie publiczności marzeń jest tym, co nas pasjonuje i co łączy nas wszystkich jako nauczycieli.

Powiązane: Co poszło nie tak? Scenarzyści i studia ujawniają, czego nie mogą (i mogą) robić, gdy jest ustawiony strajk

Tymczasem w Izraelu kraj przyniósł Fouda I Sztisel Dla świata, Izraelska Gildia Scenarzystów jednoznacznie wspierała WGA.

„Pisarze SGI solidaryzują się z naszymi braćmi i siostrami WGA E/W i wspierają ich walkę o przetrwanie pisarstwa jako opłacalnego zawodu” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym dziś rano w mediach społecznościowych. „SGI stoi ze wszystkimi strajkującymi członkami WGA E/W na linii pikiet i wzywa AMPTP do uczciwości i zapłaty”.

Hugh Farley, dyrektor Gildii Scenarzystów Irlandii, zwrócił uwagę na ostateczny termin wydania oświadczenia przez prezes WGI Jennifer Davidson 19 kwietnia.

„Irlandzka Gildia Scenarzystów pozostaje zaangażowana w negocjacje z naszymi kolegami z WGA w sprawie lepszych warunków dla swoich członków” – powiedział. „Kwestie, które poruszają, są problemami, przed którymi stoimy jako irlandzcy pisarze, jeśli nie teraz, to w przyszłości”.

Związane z: strajkujący pisarze gromadzą się w mediach społecznościowych; „Nie ufaj już szumowi. Będziemy walczyć”.

Członkowie WGA „zasługują na kontrakt, który pozwala scenarzystom dzielić się sukcesem tworzonych przez nich treści” – dodał Davidson, wskazując na potrzebę, aby irlandzcy pisarze byli producentami wykonawczymi ich własnych programów.

Zgodnie z międzynarodowymi umowami Gildii Scenarzystów, zarówno izraelskie, jak i irlandzkie związki zawodowe oświadczyły, że będą zachęcać członków scenarzystów na amerykańskich programach do odkładania narzędzi. Podobną dyrektywę wydała Gildia Scenarzystów Wielkiej Brytanii.

Susin Lindblom-Karman, dyrektor generalny szwedzkiej Gildii Scenarzystów, powiedziała nam: „Wiele kwestii poruszonych przez Gildię Scenarzystów Ameryki w negocjacjach dotyczy również szwedzkich i europejskich scenarzystów i jesteśmy wdzięczni, że zostali wybrani do wspólnego działanie.

„Ta walka będzie miała ogromne znaczenie dla pisarzy, aby mogli się utrzymać, a także dla pisarzy, aby wywierali wpływ artystyczny. Gildia Pisarzy Szwecji pragnie wyrazić nasze pełne wsparcie dla naszych szkół wyższych w Gildii Scenarzystów Ameryki i prosimy naszych członków okazać solidarność w czasie konfliktu.

Największy francuski związek pisarzy i stowarzyszona z WGA La Guilde, reprezentująca 250 profesjonalnych scenarzystów filmowych i telewizyjnych, czyli około jednej trzeciej krajowej puli, wyraziły poparcie dla akcji strajkowej.

„Nasze stanowisko to solidarność z WGA i jesteśmy absolutnie przeciwni każdemu, kto łamie strajk” – powiedziała Mary Roussin, przewodnicząca organizacji.

„Widzieliśmy prawdziwy upadek środowiska pracy amerykańskich pisarzy, wraz z rosnącą zmiennością i niestabilnością oraz wprowadzeniem mini-pokoju, który niszczy system, na którym pisarze ewoluowali i używali do budowania kariery”.

Zauważył jednak, że La Guilde nie może zabronić swoim członkom lub osobom niebędącym członkami pracy w Stanach Zjednoczonych, nawet jeśli jest przeciwna takiemu posunięciu.

„Nie wszyscy scenarzyści we Francji są członkami La Guilde. Jako jednostki mogą robić, co chcą. Nie mamy żadnej władzy nad ich działaniami. Nawet naszym członkom nie możemy odmówić pracy” – powiedział Roussin.

W zeszłym miesiącu La Guilde podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt we Francji pomiędzy SACD (Stowarzyszeniem Dramaturgów i Kompozytorów) a francuskimi organizacjami producentów SPI i l’UPSA.

Przełomowe porozumienie wprowadziło nowe wytyczne dotyczące umów między scenarzystami oraz pierwszą strukturę płacy minimalnej. „Jesteśmy znacznie silniejsi niż wcześniej, ale dzisiaj nie mogliśmy uderzyć [in France] Ponieważ nie wszyscy scenarzyści we Francji są zarejestrowani” – powiedział Roussin.

Kolejki do pikiet będą rosły we wtorek o godzinie 13:00 czasu pacyficznego w 10 studiach w Los Angeles, od Amazon po Warner Bros., oraz podczas prezentacji Peacock Newfront na 5th Avenue w Nowym Jorku.

Ostatni strajk WGA trwał 14 tygodni w latach 2007-08.

Będziemy aktualizować tę historię o więcej reakcji międzynarodowych w miarę jej rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *