Republikanie odrzucają wezwania Demokratów, by nie wzywać RFK Jr. jako świadka procesowego

Demokratyczny kandydat na prezydenta Robert F. Republikanie Izby Reprezentantów odrzucają wezwania Demokratów do wezwania Kennedy’ego Jr. jako świadka na czwartkowe przesłuchanie.

„Nie zgadzam się ze wszystkim, co powiedział” – powiedział w poniedziałek mówca Kevin McCarthy (R-Calif.).

Odmówił jednak zaproszenia Kennedy’ego, Demokraty kandydującego na prezydenta, do stawienia się w czwartek przed wybraną podkomisją Izby Sądownictwa ds. Federalnej Uzbrojenia, która bada audyt.

„Pytanie, które mamy w tym tygodniu, dotyczy cenzury” – kontynuował McCarthy. „Nie sądzę, aby cenzurowanie kogokolwiek było tutaj odpowiedzią”.

Kennedy ma zeznawać jako świadek wybrany przez Republikanów.

Ale po New York Post zgłoszone Jego komentarze w weekend skłoniły Demokratów do wycofania się z jego włączenia.

Przedstawiciele Debbie Wasserman Schultz (D-Fla.), Daniel Goldman (DN.Y.) i Judy Chu (D-Calif.) napisali w poniedziałek do McCarthy’ego i przewodniczącego Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów, Jima Jordana (R-Ohio). odwołać zaproszenie do Kennedy’ego.

„Pan Kennedy wielokrotnie w ostatnim czasie propagował nikczemne i niebezpieczne antysemickie i antyazjatyckie teorie spiskowe, które podważają jego wiarygodność jako świadka i nie powinny być usprawiedliwiane jego pojawieniem się przed Kongresem Stanów Zjednoczonych ani oficjalnej platformy przesłuchań komisji w celu propagować jego bezpodstawne i stronnicze poglądy” – powiedział Demokrata. Członkowie partii napisali w liście udostępnionym The Hill.

„Spiski wysunięte przez pana Kennedy’ego zostały dokonane bez żadnych dowodów naukowych, co nie jest zaskakujące, ponieważ nie ma takich dowodów. W rzeczywistości brytyjskie Biuro Statystyk Narodowych niedawno ujawniło dane pokazujące, że brytyjscy Żydzi mają wyższy wskaźnik śmiertelności z powodu COVID -19 w Wielkiej Brytanii niż jakakolwiek inna grupa etniczna.

Zapytana o wezwania do usunięcia Kennedy’ego, Komisja Sądownictwa Izby Reprezentantów wskazała na komentarze Jordana. Polityka powtórzył McCarthy.

„Całkowicie nie zgadzam się z tym, co powiedział, ale jest demokratą. Nie zgadzam się z innymi rzeczami, które powiedział, ale zatrzymujemy go z powodu cenzury” – powiedział Jordan.

A Raport Na Twitterze Kennedy skrytykował New York Post za złamanie umowy o zachowaniu poufności i zauważył, że jego raporty na temat rasowych skutków COVID-19 sprowadzają się do tego, że rządy opracowują broń biologiczną ukierunkowaną na rasę.

„Nie wierzę i nigdy nie miałem na myśli, że efekt rasowy został celowo zaprojektowany” – powiedział Kennedy.

Nadesłane przez Michaela Schnella.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Te treści nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *