Dym z kanadyjskich pożarów po raz kolejny zanieczyszcza powietrze w USA

Zanieczyszczone powietrze z kanadyjskich pożarów powróciło w tym tygodniu do Stanów Zjednoczonych, a urzędnicy stanowi w poniedziałek wezwali mieszkańców niektórych miast do podjęcia środków ostrożności poprzez ograniczenie aktywności na świeżym powietrzu i noszenie masek.

Tam są W całej Kanadzie płonie około 900 pożarówAle w tym tygodniu dym nadciągnie z zachodniej części kraju.

„Niestety pożary zaczną przenosić się z powrotem do strefy dymu, aby rozpocząć nowy tydzień” – poinformowała Narodowa Służba Pogodowa w rejonie Filadelfii.

Ostrzeżenia dotyczące jakości powietrza zostały wydane dla kilku obszarów, w tym Środkowego Zachodu, Wielkich Jezior, Środkowego Tennessee i Północnej Karoliny oraz północnego wschodu.

Od godziny 10:00 czasu wschodniego w poniedziałek miasta na Środkowym Zachodzie zgłaszały najgorszą jakość powietrza w kraju. Indeks jakości powietrza Agencji Ochrony Środowiska. Kod działa od 0 do 500; Im wyższa liczba, tym wyższy poziom zanieczyszczenia powietrza. AQI 201 lub wyższy jest uważany za bardzo niezdrowy. Billings, Mont. a Fort Wayne w stanie Indiana miał 161, podczas gdy obszar Cleveland miał 157.

Lokalne władze zaleciły mieszkańcom ograniczenie aktywności na świeżym powietrzu, korzystanie z transportu publicznego lub noszenie masek. Burmistrz Byron W. BRĄZOWY – Powtórzono wiadomość z Buffalo Powiedział mieszkańcom ABY ZACHOWAĆ ŚRODKI OSTROŻNOŚCI – W Chicago ostrzeżenie o jakości powietrza obowiązywało do niedzieli wieczorem.

„Zdajemy sobie sprawę, że ostatnie zjawiska pogodowe, które znacząco wpłyną na nasze miasto tego lata, są bezpośrednim skutkiem kryzysu klimatycznego” – powiedział burmistrz Chicago Brandon Johnson. powiedział niedzielaOstrzeżenie dzieci, osób starszych i osób z chorobami serca lub płuc, aby ograniczyły aktywność na świeżym powietrzu.

W poniedziałek na północy stanu Nowy Jork prognozowano złe warunki pogodowe AirNow, strona internetowa prowadzona przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska, która monitoruje jakość powietrza w całym kraju. Oczekuje się, że prognoza spowoduje warunki „niezdrowe dla wszystkich” na obszarze w pobliżu granicy z Kanadą. AirNow. W innych częściach stanu warunki mogą osiągnąć „niezdrowe dla wrażliwych grup”.

The Zastosowano ten sam warunek W poniedziałek Departament Ochrony Środowiska dla Pensylwanii wydał ogólnostanowe ostrzeżenie „Code Orange”. Zalecił, aby mieszkańcy i firmy pomogli ograniczyć spalanie liści, gruzu i innych materiałów oraz unikali używania zasilanych gazem urządzeń do pielęgnacji trawników i ogrodów.

„Kanadyjski dym z pożarów pozostanie na obrazie do wtorku, ponieważ północno-zachodnie wiatry znad kanadyjskich prerii nadal wpychają ciężki dym do górnych 48 stopni poniżej” – powiedział serwis pogodowy.

Już w zeszłym miesiącu poziom cząstek stałych w powietrzu ze smogu stał się niezdrowy, a kilka amerykańskich miast ustanowiło rekordy. W niektórych miejscach oddychanie może być niebezpieczne wszędzie, od Minnesoty i Indiany po regiony środkowoatlantyckie i południowe.

W miastach takich jak Nowy Jork, Toronto i Cincinnati widoczność spadła niepokojąco. W niektórych miejscach dym z pożarów pokrył niebo na pomarańczowo. Ten dym można przypisać pożarom lasów płonącym w Quebecu.

Oto przewodnik, jak zrozumieć wskaźniki jakości powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *