Akcje Hongkongu spadły o 2%, ciągnięte przez nieruchomości i technologię; Rynki azjatyckie były mieszane

Godzinę temu

Akcje Adani wzrosły po tym, jak prezes potwierdził standardy ujawniania informacji firmy

Prezes Adani Group potwierdził we wtorek ujawnienia firmy, mówiąc, że nie stwierdzono naruszenia i że raport Hindenburga zawiera fałszywe informacje.

„Raport jest połączeniem ukierunkowanych dezinformacji i zdyskredytowanych zarzutów, z których większość pochodzi z lat 2004-2015” – powiedział przewodniczący grupy Gautam Adani w przemówieniu do akcjonariuszy podczas dorocznego walnego zgromadzenia.

Powiedział, że panel ekspertów zajmujący się tą sprawą nie znalazł uchybień regulacyjnych i stwierdził, że ujawnienia grupy „nie stanowiły żadnego naruszenia”.

Akcje Adani Enterprise wzrosły o 0,56%, a Adani Transmission o 1,58%. Adani Green dodał 1,52%.

– Lee Ying Shan

4 godziny temu

Profesor mówi, że Chiny powinny odgrywać większą rolę w negocjacjach dotyczących restrukturyzacji zadłużenia krajów wrażliwych

Mauro Guillen, profesor Wharton School na University of Pennsylvania, powiedział, że Zachód nie zrobił wystarczająco dużo, aby doprowadzić Chiny do stołu negocjacyjnego.

Stany Zjednoczone i Europa powinny zaangażować się w rozmowy z Chinami na temat restrukturyzacji zadłużenia krajów wrażliwych, ponieważ „Chiny mają pieniądze” i wywierają wpływ na wiele krajów, powiedział Gillen w „Squawk Box Asia” CNBC.

Jego komentarze pojawiły się podczas spotkania 20-osobowej Grupy Ministrów Finansów w Gandhinagar w Indiach.

Nadal nie ma postępów w ustalaniu wysokości pomocy dla krajów o niskich dochodach potrzebujących restrukturyzacji zadłużenia.

Guillen zwrócił uwagę, że brak zaangażowania Chin może wynikać z ich własnych problemów w kraju. „Na prezydenta Xi wywierana jest duża presja, aby zorganizował bodziec dla własnej gospodarki” – powiedział. „Chiny mogą na razie preferować skupienie się na własnych problemach, zamiast rozwiązywać problemy innych ludzi”.

– Charmaine Jacob

4 godziny temu

Akcje nieruchomości i technologii poniosły straty, ponieważ Hang Seng spadł o ponad 2%.

Akcje nieruchomości i technologii doprowadziły do ​​​​strat na indeksie Hang Seng, który spadł o ponad 2%.

Deweloper Langfour Group był największym przegranym w indeksie, którego akcje spadły o ponad 9%, podczas gdy Country Garden Holdings odnotował spadek o 6,67%.

Na froncie technologicznym akcje JD Health International spadły o ponad 5%, największego przegranego w sektorze, podczas gdy spółka zależna Alibaba Group Alibaba Health Information Technology spadła o 4,2%.

4 godziny temu

RBA utrzymał stopy procentowe na stałym poziomie w obawie przed spadkiem inflacji i dalszym spadkiem wzrostu produkcji

Reserve Bank of Australia rozważa, czy utrzymać stopy procentowe na stałym poziomie, czy też podnieść je o 25 punktów bazowych na lipcowym posiedzeniu. Minuty ujawnione.

Bank centralny ostatecznie zdecydował się pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, twierdząc, że polityka pieniężna była „wyraźnie ograniczona” na poziomie 4,1%, a spłata odsetek od kredytów hipotecznych była najwyższa w maju.

Uznano również, że inflacja spowalnia, co pomoże złagodzić ryzyko wzrostu średnioterminowych oczekiwań inflacyjnych.

Bank powiedział, że gdyby stopy zostały podniesione, wzrost produkcji byłby wolniejszy niż oczekiwano, zauważając, że istnieje „znaczna niepewność” w konsumpcji gospodarstw domowych.

Przeczytaj więcej tutaj.

– Lim Hui Jee

6 godzin temu

Chiński Evergrande zgłasza większe straty w latach 2021 i 2022, więcej zobowiązań

Chiński deweloper China Evergrande Group odnotował znaczne straty w swoich długoterminowych wynikach za lata 2021 i 2022.

Firma odnotowuje całkowitą stratę netto w wysokości 686,2 mld juanów (95,68 mld USD) w 2021 r. i całkowitą stratę netto w wysokości 125,8 mld w 2022 r.

Do 2022 r Większość strat Straty związane z przejmowaniem gruntów, stratami na aktywach finansowych i innymi stratami nieoperacyjnymi wyniosły łącznie 69,37 miliardów juanów.

Łączne zobowiązania Evergrande wyniosły w ubiegłym roku 2,35 biliona juanów, co oznacza wzrost o 23%. W porównaniu do 2020 rJej łączne aktywa wyniosły 1,8 biliona juanów, o 20% mniej niż dwa lata temu.

– Lim Hui Jee

7 godzin temu

CNBC Pro: Po 80% wzroście ceny Bitcoina eksperci rynkowi przewidują, dokąd zmierza w 2023 roku

Po ponad 80% wzroście ceny bitcoina w pierwszej połowie 2023 r. obserwatorzy rynku kryptograficznego powiedzieli CNBC Pro, jak spodziewają się zachowania kryptowaluty w dalszej części roku.

Carol Alexander, profesor finansów na University of Sussex, Jeff Kendrick ze Standard Chartered i Antony Trenchev, dyrektor generalny firmy pożyczkowej Nexo, wyrazili swoje przewidywania.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ryana Browna

7 godzin temu

CNBC Pro: Barclays widzi „ograniczone korzyści” z szumu AI w stosunku do zysków z tych europejskich zapasów żetonów

Według Barclays, europejskie akcje półprzewodników czekają „trudny kwartał” ze względu na rozpoczynający się w tym tygodniu „sezon niestabilnych zysków”.

Bank inwestycyjny przedstawił kluczowe prognozy zysków dla ASML, Nokia, STMicro i Infineon oraz swoje średnioterminowe prognozy dotyczące zapasów chipów.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

13 godzin temu

ETF oprogramowania technologicznego osiąga nowe 52-tygodniowe maksimum

Fundusz ETF iShares Expanded Tech-Software Sector zyskał w poniedziałek 1,2%, osiągając nowe 52-tygodniowe maksimum.

ETF, którego celem jest ekspozycja na oprogramowanie, media interaktywne i powiązane firmy, wzrósł o prawie 42% w 2023 r. Tymczasem VanEck Semiconductor ETF wzrósł o 56,3% od początku roku w poniedziałek po południu, o ponad 1%. Rajd.

Sprawdź wykres…

ETF oprogramowania technologicznego

15 godzin temu

Ponad 40 spółek z indeksu S&P 500 osiągnęło nowe 52-tygodniowe maksima

S&P 500 nieznacznie wzrósł w poniedziałek rano o 0,3%, ale 43 składniki szerszego indeksu rynkowego wzrosły do ​​nowych 52-tygodniowych maksimów, w tym najwyższego poziomu od kilku dekad.

Zasoby Bookingu wzrosły do ​​rekordowego poziomu 2938,38 USD, najwyższego od czasu pierwszej oferty publicznej akcji turystycznych w 1999 roku.

Od swojego debiutu w 1983 roku, Cintas osiągnął rekordy wszechczasów. Dostawca mundurów korporacyjnych osiągnął najwyższy poziom 503,70 USD. Cintas odnotował hit w zeszły weekend, osiągając zysk w czwartym kwartale fiskalnym w wysokości 3,33 USD na akcję przy przychodach w wysokości 2,28 mld USD.

Firma Rollins zajmująca się zwalczaniem szkodników osiągnęła 44,78 USD, najwięcej od czasu rozpoczęcia notowań na nowojorskiej giełdzie w 1968 roku.

Darla Mercado, Chris Hayes

14 godzin temu

Jak Rebalancing Nasdaq 100 wpływa na Megacap Tech

Zaczynają pojawiać się szczegóły dotyczące rebalancingu Nasdaq 100, który wejdzie w życie 24 lipca.

Według Goldman Sachs, Nvidia i Microsoft to akcje, które odnotują największe spadki w ramach restrukturyzacji, a Apple będzie największą spółką w grupie, ale o mniejszej wadze niż obecnie.

Przeczytaj więcej o zmianach w indeksie i potencjalnym wpływie na akcje w CNBC Pro.

– Jesse Pound

19 godzin temu

Wzrost produkcji w straganach w rejonie Nowego Jorku, wynika z ankiety Fed

Działalność produkcyjna w regionie Nowego Jorku prawie zamarła w lipcu, a prawie tyle samo firm zgłosiło krótki wzrost.

Badanie Empire State Manufacturing Survey przeprowadzone przez nowojorską Rezerwę Federalną spadło o 6 punktów do 1,1, wskazując na rozbieżność między firmami, które odnotowują wzrost i spadek. Według Dow Jones, Wall Street szukała odczytu zerowego.

Nowe zamówienia niewiele się zmieniły i wyniosły 3,3, podczas gdy eksport spadł o 8,6 punktu, a zapasy spadły o 4,8 punktu do -10,8. Pojawiły się dobre wieści na temat inflacji, gdzie zarówno wskaźniki cen zapłaconych, jak i otrzymanych spadły o ponad 5 punktów.

– Jeffa Coxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *