Rodzina mówi, że Bruce Willis „wycofuje się” ze swojej kariery aktorskiej z powodu diagnozy afazji

Gwiazda Hollywood Bruce Willis niedawno „wycofał się” ze swojej kariery z powodu diagnozy afazji. Zaburzenia językowe Jego rodzina powiedziała w środę, że wpływa to na zdolność komunikowania się człowieka.

„Dla wspaniałych zwolenników Bruce’a, jako rodziny, nasz kochany Bruce doświadcza pewnych problemów zdrowotnych i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze” – napisała rodzina na Instagramie jego córki Rumora. Rachunek. „W rezultacie Bruce odchodzi od kariery, która jest dla niego bardzo ważna”.

„To bardzo trudny czas dla naszej rodziny i naprawdę doceniamy twoją nieustanną miłość, życzliwość i wsparcie” – dodała jego rodzina. „Przenosimy to do silnej struktury rodzinnej i chcemy wprowadzić jego fanów do środka, ponieważ wiemy, ile ma dla ciebie, tak jak ty dla niego”.

List został podpisany przez obecną żonę Willisa, Emmę Heming Willis i byłą żonę aktorkę Demi Moore i jej dzieci Rumor, Scout, Tallula, Mabel i Evelyn. Demi, Scout i Tallulah opublikowali tę samą wiadomość na swoich własnych stronach na Instagramie.

67-letni Willis jest najbardziej znany z roli Strażnika Nowego Jorku, Johna McLane’a w filmach „Die Heart”, chociaż jego kariera aktorska trwała kilkadziesiąt lat i obejmowała „Pulp Fiction”, „Szósty zmysł” i serial telewizyjny. „Doświetlenie księżyca”. Zdobył ponad 20 nagród, w tym Złoty Glob za „Moonlighting” i Primetime Emmy za „Moonlighting” każda, a także pojawił się w „Friends” zgodnie z jego profilem IMDB.

Ożenił się z Moore 13 lat przed rozwodem w 2000 roku i miał troje dzieci. Obecnie jest żonaty z Hemingwayem Willisem i ma dwoje dzieci.

Według Medycyna Johnsa Hopkinsa, Afazja to zaburzenie językowe, które wynika z uszkodzenia części mózgu, która kontroluje ekspresję i rozumienie języka. Johns Hopkins powiedział, że zaburzenie „sprawia, że ​​osoba nie jest w stanie skutecznie komunikować się z innymi”, dodając, że nasilenie zaburzenia zależy od tego, które części mózgu są dotknięte. Rozpoznanie afazji nie oznacza upośledzenia zdolności poznawczych, takich jak pamięć czy funkcje administracyjne. Według Amerykańskie Stowarzyszenie Słuchu Mowy i Języka.

Johns Hopkins powiedział, że afazja może mieć wiele przyczyn, w tym udar, uraz głowy, guz mózgu, infekcję lub demencję. Jeśli którykolwiek z tych czynników jest obecny, Willis nie jest jasne, co spowodowało to zaburzenie.

Ludzie z afazją mają potencjał do pełnego wyzdrowienia, a terapia mowy może pomóc ludziom odzyskać niektóre funkcje mowy i języka, powiedział Johns Hopkins – ale większość ludzi utrzymuje afazję na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *