Joe Biden jest bliski ogłoszenia kolejnego ważnego uwolnienia amerykańskich rezerw ropy naftowej

Prezydent Joe Biden jest bliski ogłoszenia kolejnego dużego uwolnienia ropy z zapasów awaryjnych w Stanach Zjednoczonych, ponieważ przyspiesza wysiłki na rzecz obniżenia cen ropy, które powodują wysoką inflację w całej gospodarce, powiedziały trzy osoby zaznajomione z planem.

Akcja w Białym Domu spodziewana jest w czwartek i będzie trzecią i największą Uwalnianie oleju Zapowiedziany od listopada.

Ceny ropy spadły w wyniku doniesień z ogłoszenia Bidena, że ​​amerykański indeks naftowy West Texas Intermediate spadł o 4,9 procent do 102,49 USD, a międzynarodowy benchmark ropy Brent spadł o 3,6 procent do 109,34 USD.

Dla kogoś zaznajomionego z projektem, ostateczne szczegóły nie zostały jeszcze zmyte, ale oczekuje się, że uwolnienie ze strategicznych rezerw ropy naftowej w USA potrwa kilka miesięcy, z do 1 miliona baryłek ropy dziennie.

Stany Zjednoczone zużywają około 20 milionów baryłek dziennie, co stanowi jedną piątą światowego popytu.

Biden ma przemawiać w czwartek o 13.30 na temat „środków mających na celu zmniejszenie wpływu jego administracji”. [Vladimir] Wzrost cen energii Putina i niższe ceny gazu pompowego dla amerykańskich gospodarstw domowych ”, zgodnie z harmonogramem Białego Domu.

Od czasu inwazji Moskwy na Ukrainę Biden coraz częściej obwinia rosyjskiego prezydenta o wysoką inflację. Wpływa na jego oceny akceptacji Zaszkodziło to szansom Demokratów na utrzymanie kontroli nad Kongresem w listopadowych wyborach śródokresowych.

Posunięcie Białego Domu następuje, gdy kraje zachodnie zaostrzają sankcje wobec Rosji, największego światowego eksportera ropy. zakaz w USA O imporcie ropy z kraju po wojnie moskiewskiej na Ukrainie.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna, organizacja nadzorująca zachodnie kraje konsumenckie, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​sankcje nałożone na Rosję i niechęć eksporterów do załadunku rosyjskiej ropy mogą obniżyć produkcję tego kraju o 3 miliony baryłek dziennie lub o 3 procent światowego PKB. Do kwietnia.

„Kierownictwo nie jest zdziwione rozszerzeniem [earlier stock releases] Ryzyko poważnego rosyjskiego kryzysu dostaw ropy nie zniknęło ”- powiedział Bob McNally, doradca byłego prezydenta USA George’a W. Busha, który obecnie kieruje Rapidan Energy Group.

Ceny ropy wzrosły od czasu okupacji, uderzając w Brent według międzynarodowych standardów Maksymalnie za 14 lat Ten miesiąc. Ceny Prawie podwojony W ubiegłym roku średnia cena benzyny wzrosła o prawie 50 proc. i osiągnęła rekordowe poziomy w ostatnich tygodniach.

Stany Zjednoczone wezwały Arabię ​​Saudyjską i innych głównych producentów ropy OPEC do przyspieszenia wzrostu podaży, ale Cartel Opierał się presji, aby to zrobić. Zespół produkcyjny ma spotkać się w czwartek, aby ustalić politykę wydawniczą.

SPR to utrzymywany przez rząd magazyn awaryjny, który ma cztery podziemne miejsca w kopalniach soli u wybrzeży Zatoki Meksykańskiej. Według Federalnej Administracji Informacji Energetycznej obecnie posiada 568 milionów baryłek ropy naftowej.

Biden ogłosił zwolnienie z SPR w listopadzie, kiedy Stany Zjednoczone dołączyły do ​​innych członków MAE w zeszłym miesiącu. Zintegrowana publikacja globalna.

Poprzednie poważne emisje zapasów były spowodowane zakłóceniami w dystrybucji, takimi jak huragan Katrina w 2005 roku i wojna domowa w Libii w 2011 roku.

Departament Energii odmówił komentarza.

Dodatkowy raport Milesa McCormicka w Nowym Jorku

Źródło energii

Energia jest podstawowym biznesem świata, a źródłem energii jest jej biuletyn. W każdy wtorek i czwartek Energy Source dostarcza najważniejsze wiadomości, analizę przyszłościową i spostrzeżenia bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Rejestracja tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *