Ryan Kelly: FBI aresztowało republikańskiego kandydata na gubernatora stanu Michigan pod zarzutem udziału w zamieszkach z 6 stycznia.

Kelly, lat 40, z Allendale w stanie Michigan, został aresztowany w Allentale pod zarzutem „6 stycznia 2021 r. za naruszenie prawa majątkowego”, jak twierdzi Bill Miller, rzecznik Prokuratury Stanów Zjednoczonych w Dystrykcie Kolumbii.

Kelly został zwolniony za kaucją po tym, jak pod koniec czwartku pojawił się w sądzie federalnym w Michigan. Po zwolnieniu powitał swoich zwolenników poza sądem, podniósł kciuk i przytulił ich, jak powiedzieli lokalni reporterzy na miejscu zdarzenia.

Biuro terenowe FBI w Detroit potwierdziło aresztowanie Kelly’ego i poinformowało, że jego dom został przeszukany w czwartek rano.

„Mogę potwierdzić, że agenci FBI z biura Grand Rapids wykonali nakaz aresztowania i przeszukania w domu pana Kelly’ego w Allendale w stanie Michigan. W tej chwili nie mogę podać żadnych informacji na temat charakteru zarzutów stawianych panu Kelly’emu” – powiedział. Mara Schneider. , Specjalista ds. public relations w biurze FBI w Detroit w pisemnym oświadczeniu powiedział, że oczekuje, że „przyjdzie więcej informacji”.

CNN podszedł do kampanii Kelly’ego.

W 2020 r. Kelly, pośrednik w obrocie nieruchomościami, zaczął przewodzić wiecom przeciwko zamkom i zamówieniom Govt-19 w Michigan. Według jego strony internetowej. Powiedział, że prowadził wiece przeciwko restrykcjom rządowym w State Capital i Grand Rapids w Lansing.

Kandydat gubernatora dodał, że podczas protestów latem 2020 roku „broniłem pomnika wojny domowej w jego rodzinnym mieście Allendale”.

Republikanie grają na zatłoczonym polu, by zmierzyć się z gubernator demokratów Gretchen Whitmer. Jeden z najbardziej skrupulatnie obserwowanych w kraju Te jesienne kampanie.

Aresztowanie Kelly’ego to kolejny zwrot w i tak burzliwej walce republikanów. Dzieje się tak po tym, jak Sąd Apelacyjny w Michigan na początku tego miesiąca odrzucił próby dwóch kandydatów republikańskich, aby umieścić swoje nazwiska w pierwszym głosowaniu na gubernatora w sierpniu.

Kandydaci na biznesmena Perry Johnson i doradca finansowy Michael Margie złożyli pozwy po tym, jak Michigan Canvasser Board zablokowało go w zeszłym miesiącu, o czym zdecydowało stanowe biuro wyborcze. Pięciu kandydatów na gubernatora Za mało ważnych podpisów, aby zakwalifikować się do głosowania.

Jednomyślna decyzja sądu była poważnym ciosem dla dotkniętych kandydatów, w tym byłego szefa policji w Detroit, Jamesa Craiga, który wniósł pozew, próbując odnowić swoje kampanie. Kelly nie znalazł się wśród kandydatów dotkniętych problemem z podpisem.

Kwestia podpisu doprowadziła do wyścigu o gubernatora w Michigan, dwa miesiące przed prawyborami w sierpniu.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *