Rynki azjatyckie często rosną w dni obfitujące w dane

6 godzin temu

Sektor produkcyjny w Chinach nieoczekiwanie się kurczy

Pracownicy zbierają się w warsztacie firmy produkującej sprzęt przy ulicy Yunmenshan w mieście Qingzhou w prowincji Shandong we wschodnich Chinach, 9 sierpnia 2023 r.

ObsadaZdjęcie | NoorZdjęcie | Dobre zdjęcia

Oficjalne dane z Chin W maju sektor produkcyjny nieoczekiwanie skurczył się.

Indeks Menedżerów Zakupów w Produkcji wyniósł 49,5, w porównaniu z 50,4 w kwietniu. Odczyt był poniżej sondażu Reutersa wynoszącego 50,4.

50-punktowa granica oddziela ekspansję od kurczenia się.

Odczyt PMI następuje po danych z początku tygodnia, które pokazały przemysł w Chinach Zyski wzrosły rok do roku o 4,3%. W okresie od stycznia do kwietnia.

– Shreyashi Sanyal

8 godzin temu

Inflacja bazowa w Tokio wzrosła w maju o 1,9%; W kwietniu produkcja przemysłowa w Japonii odnotowała niespodziewany spadek

Inflacja bazowa w stolicy Japonii, Tokio Maj wzrósł o 1,9%, a następnie w kwietniu o 1,6%.

Odczyt za maj był zgodny z oczekiwaniami wynikającymi z sondażu Reuters.

Dane dotyczące inflacji w Tokio są powszechnie uważane za wiodący wskaźnik tendencji ogólnokrajowych.

Co więcej, dane dotyczące produkcji przemysłowej w Japonii wykazały w kwietniu spadek o 0,1% w porównaniu z poprzednim miesiącem, wobec wzrostu o 0,9% według sondażu Reuters.

– Shreyashi Sanyal

8 godzin temu

Produkcja przemysłowa Korei Południowej rośnie w kwietniu, sprzedaż detaliczna spada

Oficjalne dane wykazały, że produkcja przemysłowa Korei Południowej wzrosła w kwietniu w porównaniu ze spadkiem w poprzednim miesiącu.

Indeks produkcji przemysłowej W kwietniu wzrosła o 2,2%. Po spadku o 3% w marcu, po wyłączeniu sezonowym.

Dane te przekroczyły także oczekiwania dotyczące wzrostu o 1,1% miesiąc do miesiąca, jak wynika z sondażu Reuters.

Wskaźnik sprzedaży detalicznej w Korei Południowej spadł w kwietniu o 1,2% i 2,6% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

– Shreyashi Sanyal

9 godzin temu

CNBC Pro: „Wiele szczęśliwych powrotów”: Barclays wymienia obecnie 2 światowe akcje ze 100% przewartościowaniem

Bank inwestycyjny Barclays optymistycznie patrzy na europejskie akcje „dzięki solidnym wzrostom zysków” [an] Wzrost EPS [earnings per share revisions]„W pierwszym kwartale.

„Ogólnie rzecz biorąc, marże są stabilne, zwroty kapitału wysokie, spółki nastawione optymistycznie, a rewizje EPS w górę. Cykliczne wzrosty odnotowują więcej wzrostów, ale ostatni wzrost ma charakter defensywny” – napisali analitycy. Teraz jest szansa na grę.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Amala Balakriszna

9 godzin temu

CNBC Pro: Goldman Sachs wymienia najważniejsze światowe akcje, które odegrają rolę w nadchodzącym boomie energetycznym w AI i innych obszarach

Boom na sztuczną inteligencję napędza popyt na energię, a wiele firm technologicznych szybko buduje infrastrukturę, rywalizując o dominację.

Ponieważ modele obsługujące duże języki wymagają dużej mocy obliczeniowej centrum danych, zapotrzebowanie na energię będzie rosło w nadchodzących latach.

Według Goldmana zapotrzebowanie na energię wykracza poza centra danych i inną infrastrukturę.

W tej sytuacji bank wprowadził koszyk akcji Power and Electric obejmujący 50 akcji w Chinach, Korei Południowej, Tajwanie, Indiach i Australii.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weissen Don

12 godzin temu

„Kwietniowe deszcze przynoszą majowe kwiaty” – mówi LPL Financial

Według LPL Financial indeks S&P 500 wzrósł od początku roku o 4,6%, co oznacza szósty najlepszy wynik w maju od 1950 roku. Według Adama Turnquista, głównego stratega technicznego w LBL Financial, wzrost rynku po kwietniowym spadku sugeruje, że „kwietniowe opady są lepszą analogią rynkową niż stwierdzenie„ sprzedaj i opuść maj ”.

Turnquist zauważył, że sezonowe tendencje występujące latem oznaczają, że czerwiec będzie nudnym miesiącem dla rynków. Od 1950 r. indeks szerokiego rynku rósł w czerwcu średnio o 0,1%, a dodatnie wyniki miesięczne występowały jedynie w 55% miesięcy.

-Hakyung Kim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *