Rynki Azji i Pacyfiku, głównie z powodu cięć podaży w ramach OPEC+

Oczekuje się, że bank centralny Australii podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych: sondaż Reuters

A Ankieta ekonomistów Reuters Oczekuje się, że Bank Rezerw Australii podniesie swoją główną stopę procentową o 50 punktów bazowych do 2,85%.

Kiedy członkowie zarządu RBA podnieśli stopy procentowe o 50 punktów bazowych, stwierdzili, że argument za wolniejszym tempem podwyżek narasta, jak wynika z protokołu z posiedzenia 6 września.

Analitycy z Nomura oczekują, że bank centralny podniesie stopy o 40 punktów bazowych, „by zasygnalizować pogląd RBA na koniec kolejnych podwyżek”.

Ekonomiści z Commonwealth Bank of Australia uważają, że podwyżka o 25 punktów bazowych jest bardziej prawdopodobna niż podwyżka o 50 punktów bazowych.

– Jihye Lee

Kurs funta brytyjskiego rośnie po doniesieniach, że rząd Wielkiej Brytanii obniży najwyższą stawkę podatkową

The funt brytyjski Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił w poniedziałek rano raporty, że odwróci plany zniesienia najwyższej stawki podatku dochodowego.

Po 7 rano czasu londyńskiego funt szterling zyskał 0,8% w stosunku do dolara, osiągając poziom 1,1250 USD, co doprowadziło funta do poziomów obserwowanych wcześniej. Komunikat ministra finansów Kwasiego Kwarteng wrz. Szeroko krytykowane obniżki podatków w dniu 23

ANZ dostrzega duże możliwości cięcia przez OPEC+ do 1 miliona baryłek dziennie

ANZ widzi „znaczny potencjał cięć” do 1 miliona baryłek dziennie przed posiedzeniem OPEC+ 5 października, analitycy firmy napisali w nocie.

Ten ruch może zostać wykonany „w celu rozwiązania problemu nadmiernej zmienności na rynku”.

Jakakolwiek produkcja poniżej 500 000 baryłek dziennie zostałaby „zmniejszona przez rynek”, dodała notatka.

– Jihye Lee

CNBC Pro: Profesjonalny inwestor mówi, że ETF to szansa na 10 bilionów dolarów – i ujawnia „ogromne” obszary wartości

Fundusze giełdowe oferują korzyści płynące z dywersyfikacji, mówi John Mayer, dyrektor ds. inwestycji Global X ETFs. Nazwał rynek ETF „wykładniczym wzrostem” i oszacował jego wartość na 10 bilionów dolarów.

Wymienia kilka możliwości dla inwestorów ETF na tym niestabilnym rynku.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javier Ong

Pogarsza się zaufanie biznesowe wśród największych japońskich producentów

Nastroje wśród głównych japońskich producentów pogorszyły się w kwartale lipiec-wrzesień, zgodnie z najnowszym kwartalnym badaniem nastrojów biznesowych w Tangen przeprowadzonym przez Bank Japonii.

Główny wskaźnik nastrojów wśród największych producentów wyniósł 8, w porównaniu z 9 w poprzednim kwartale. Ekonomiści ankietowani przez Reuters spodziewali się 11.

„Nasze oczekiwania i oczekiwania rynku są takie, że odczyt produkcji wzrośnie – warunki podaży uległy poprawie, widzieliście, jak wpływ na podaż słabnie z powodu polityki zerowej covid w Chinach, ceny towarów nieco spadły” Stephen Angric powiedział. Ekonomista w Moody’s Analytics.

„Fakt, że produkcyjna strona gospodarki nie radzi sobie tak dobrze, z pewnością nie jest dobry dla perspektyw”, powiedział CNBC „Squawk Box Asia”.

Dodał, że indeks nieprodukcyjny nieznacznie wzrósł, co wskazuje, że opóźnione ożywienie Covid w Japonii jest w toku.

– Off Abigail

CNBC Pro: Pięć światowych akcji doświadcza trendu globalizacyjnego, według HSBC

Nowe badanie przeprowadzone przez HSBC mówi, że łańcuchy dostaw, napięcia geopolityczne i pogarszające się warunki finansowe zmusiły wiele globalnych firm do „znacznego” skierowania się do wewnątrz w poszukiwaniu stabilnych przychodów i wzrostu.

Bank powiedział, że w trudnym środowisku gospodarczym, z presją recesyjną, zwrot wewnętrzny „prawdopodobnie byłby pomocny” dla tych akcji.

– Fala globalizacji? Sprzedaż zagraniczna europejskich firm spadła poniżej 50% w 2021 r., najniższego poziomu od pięciu lat.

Ceny ropy rosną po doniesieniach o cięciach produkcji mielonej OPEC+

CNBC Pro: Czy inwestorzy powinni wycofywać się z akcji? Stratedzy dają zdanie – i ujawniają, jak handlować zmiennością

Ponieważ oczekuje się dalszego zacieśniania polityki pieniężnej w nadchodzących miesiącach, a Wall Street coraz bardziej pogrąża się w otchłani rynku bessy, wielu inwestorów zaczyna się zastanawiać, czy nadszedł czas, aby wyjść z rynku akcji i umieścić swoje pieniądze w innych klasach aktywów.

CNBC rozmawiało z profesjonalnymi obserwatorami rynku i dowiedziało się, co myślą profesjonaliści dzięki badaniom banków inwestycyjnych.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javier Ong

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *