Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 284. dniu inwazji | Wiadomości ze świata

 • Rosja „nie zaakceptuje” ceny swojej ropy i zastanawia się, jak zareagować, powiedział Kreml w komentarzach zgłoszonych w sobotę w odpowiedzi na porozumienie mocarstw zachodnich, którego celem jest ograniczenie kluczowego źródła jego wojny na Ukrainie. Rosyjskie ceny ropy naftowej na morzu zostały ograniczone Przyjęty przez G7 i AustralięPo tym, jak kraje UE wyraziły na to zgodę.

 • Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że cena wynosi 60 dolarów Restrykcje dotyczące rosyjskiej ropy transportowanej drogą morską nie są radykalne i powstrzymają Rosję od prowadzenia wojny na Ukrainie. „To tylko kwestia czasu, zanim zostaną użyte silniejsze narzędzia. Szkoda, że ​​ten czas zostanie stracony” – powiedział w sobotnim oświadczeniu wideo.

 • — powiedziała sekretarz skarbu USA Janet Yellen czapka Byłoby to szczególnie korzystne dla krajów o niskich i średnich dochodach, które ponoszą ciężar wysokich cen energii i żywności. „Pułap ceny natychmiast obniży najważniejsze źródło dochodów (prezydenta Władimira) Putina” – powiedziała Yellen w oświadczeniu.

 • Ambasada Rosji w USA skrytykowała to posunięcie jako „niebezpieczne” posunięcie Zachodu i powiedziała, że ​​Moskwa będzie nadal znajdować nabywców na swoją ropę.

 • Sekretarz obrony USA Lloyd Austin oskarżył w sobotę Rosję o „umyślne okrucieństwo”. Podczas wojny na Ukrainie Moskwa twierdziła, że ​​celowo atakowała ludność cywilną. „Dzięki umyślnej brutalności Rosja stawia cywilów i cele cywilne na celowniku” – powiedział Austin na Forum Bezpieczeństwa Narodowego Reagana w Simi Valley w Kalifornii.

 • Ukraina nakłada sankcje na 10 starszych duchownych Służba Bezpieczeństwa poinformowała w sobotę, że była powiązana z kościołem promoskiewskim, ponieważ zgadzała się na współpracę z rosyjskimi władzami okupacyjnymi lub uzasadniała inwazję Moskwy. Ogłoszenie jest najnowszym z serii posunięć wymierzonych w ukraiński odłam Cerkwi prawosławnej, historycznie związany z Moskwą. Kościół prawosławny w Rosji popiera wojnę.

 • Osiemnaście ukraińskich placówek dyplomatycznych w 12 krajach Otrzymano krwawe paczki, w tym części zwierząt, które Ukraina określiła jako „kampanie terroru i zastraszania”. Oleg Nikołenko, rzecznik ukraińskiego MSZ, powiedział, że paczki zostały wysłane jednocześnie z kraju europejskiego, czego nie mógł ujawnić na czas trwania śledztwa.

 • Zachód musi zastanowić się, jak odpowiedzieć na żądania Rosji dotyczące gwarancji bezpieczeństwa Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w sprawie zakończenia wojny na Ukrainie. Powiedział, że Europa musi odpowiedzieć na obawy Putina, że ​​„NATO przyjdzie do jego drzwi” i że konieczne jest rozmieszczenie broni zagrażającej Rosji, ponieważ Europa przygotowuje swoją przyszłą architekturę obronną, donosi Reuters.

 • Ukraińska armia odbiła 13 osad w obwodzie ługańskim, region we wschodniej części kraju, według szefa administracji regionalnej Serhi Haidai. Powiedział, że siły rosyjskie nadal ostrzeliwują wioski artylerią. Lekarze mają przyjechać w przyszłym tygodniu, a dla mieszkańców Haitai przygotowano drewno opałowe Opublikowane w Telegramie.

 • Siły rosyjskie koncentrują swoje siły na zdobyciu miasta Pakmut w DonieckuWedług brytyjskiego Ministerstwa Obrony.

 • Znajduje się na Ukrainie Osiem osób zostało aresztowanych Kradzież muralu nieuchwytnego brytyjskiego artysty ulicznego Banksy’ego z muru na przedmieściach Kijowa – poinformowały władze. Szablonowy wizerunek mężczyzny w koszuli nocnej i masce gazowej trzymającego gaśnicę obok zwęglonych szczątków okna w miasteczku Hostomel. Zaginął w piątekOni powiedzieli.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *