Scoot Henderson z Trail Blazers i Amen Thompson z Rockets wyszli z kontuzjami w meczu letniej ligi

LAS VEGAS — debiutant Portland Trail Blazers, Scoot Henderson, nie wrócił po debiucie w Lidze Letniej NBA przeciwko Houston Rockets w trzeciej kwarcie z nieujawnioną kontuzją prawego barku.

I nie był jedynym godnym uwagi debiutantem kontuzjowanym w meczu.

Debiutant Rockets, Amen Thompson, numer 4 w drafcie NBA 2023, opuścił ten sam mecz pod koniec czwartej kwarty z powodu kontuzji lewej kostki. Został kontuzjowany podczas blokowania strzału środkowego Blazers, Ibou Badjiego, na około 50 sekund przed końcem po tym, jak obaj zaplątali się pod koszem.

Henderson, numer 3 w drafcie z zeszłego miesiąca, zakończył mecz z 15 punktami, sześcioma asystami i pięcioma zbiórkami w 21 minut. Nie było od razu jasne, w jaki sposób Henderson został kontuzjowany, a letni trener Blazers, Jonah Hersku, powiedział, że nie wie, kiedy i jak doszło do kontuzji.

— Uważaj — powiedział Hersku.

Blazers nie udostępnili Hendersona, mówiąc, że chcą go zabrać do placówki, w której mógłby otrzymać odpowiednią opiekę medyczną. Wyszedł z szatni ze słuchawkami na szyi i zatrzymał się na krótką pogawędkę z głównym trenerem Chaunceyem Billupsem. Następnie odebrał telefon, trzymał telefon lewą ręką i został wyprowadzony z areny przez personel Blazers. Henderson wrócił na arenę godzinę po swoim meczu, aby uścisnąć dłoń rodzinie i przyjaciołom na trybunach. Kilka razy podniósł prawą rękę i prawą ręką odbił się od barierki, aby uzyskać kontakt. Nie wygląda, jakby niósł ramię.

Kolega z drużyny Chris Murray powiedział, że nie miał pojęcia, że ​​kontuzja jest poważna. „Nie jest tak źle. Będzie dobrze”, powiedział Murray. „To jest coś, czego nie chcesz zbytnio naciskać w lidze letniej”. Murray powiedział, że oparł swoją opinię na czytaniu mowy ciała Hendersona w szatni. Nie jestem lekarzem, nie znam tajników ludzkiego ciała… (Ale) Myślę, że wszystko z nim w porządku. Nie martw się o to”.

Thompson zdobył 16 punktów z pięcioma asystami w 28 minut.

„Zablokowałem strzał, wylądowałem na jego nodze i skręciłem kostkę” – powiedział później Thompson. „To naprawdę zależy od personelu (jeśli zagra w ten weekend). Wiem, że nic mi nie będzie, ale to od personelu zależy, czy zatrzyma mnie na sezon.

Henderson i Thompson byli rozgrzewką przed debiutem pierwszego wyboru i szefa reprezentacji reprezentacji Victora Wembayamy, zaplanowanym na mecz z San Antonio Spurs po meczu Blazers-Rockets na tym samym korcie Thomas and Mack Centre Court w Las Vegas.

The Rockets wygrali 100-99 po mocnym strzale Jabariego Smitha Jr., który jest numerem 3 w drafcie 2022.

Jason Quick i Kelly Igo przyczynili się do powstania tego raportu.