Serena Williams ponownie wypadła z pierwszej rundy na Wimbledonie

Wimbledon, Anglia – Serena Williams gra na Wimbledonie po raz 21. To pierwszy raz Harmony Dana, ale będzie on wybierany w drugiej rundzie All England Club.

Więc nie Na 115. miejscu Francuzka, mniej znana w swoim kraju, pokonała Williams, najlepszą mistrzynię tenisa kobiecego swojej epoki. 7-5, 1-6, 7-6 (10-7). Williams nie grał singli na trasie od czasu przejścia na emeryturę z powodu kontuzji uda w pierwszej rundzie Wimbledonu w zeszłym roku, ale dużo grał w tenisa we wtorek wieczorem na korcie centralnym, gdzie zdobył siedem tytułów singlowych Wimbledonu. Jego zacięta walka z Donem trwała 3 godziny i 11 minut. Nieobecność Williamsa była ekscytującą, uspokajającą decyzją i nie wahała się, gdy zapytano ją, czy byłoby w porządku, gdyby pamiętała swój ostatni Wimbledon.

„Oczywiście, że nie. Znasz mnie. Oczywiście, że nie”, powiedział 40-letni Williams. „Ale dzisiaj dałem wszystko, co mogłem, wiesz, dzisiaj. Może jutro dałbym więcej. Może tydzień temu mogłem dać więcej. Ale dzisiaj udało mi się to zrobić. W pewnym momencie możesz to naprawić. I to wszystko, co mogę zrobić. Nie mogę zmienić czasu ani nic ”.

Udało mu się zmienić tempo gry, która została rozegrana pod gołym niebem w pierwszym secie we wtorek, a po zamknięciu dachu przebyła resztę drogi, aby zapewnić oświetlenie stadionu potrzebne do kontynuowania. Williams dominował w drugim secie, ale Don walczył ponownie w trzecim meczu, podczas gdy pozycja i energia Williamsa załamały się pomimo jego braku ducha walki.

Zapisała punkt meczowy w swoim serwisie późno Wyskoczyła na prowadzenie 4-0 w ostatnim secie i super tiebreakerze, co jest nowością na tegorocznym Wimbledonie, ponieważ nie mogła znieść kilku ważnych strzałów, w tym forhendu w drugim punkcie meczowym Dana.

„Fizycznie myślę, że dobrze sobie poradziłem” – powiedział Williams. „Ostatnie dwa punkty, myślę, że pracowałem tam bardzo ciężko, ale w tych kluczowych punktach, aby zdobyć kilka punktów, myślę, że potrzebujesz czegoś, co zawsze musisz zachować mentalnie, w jednym lub dwóch z nich poszło mi dobrze, ale oczywiście niewystarczająco.

Zdolność Dana do jasnego myślenia pod presją Wielkiego Meczu była godna uwagi dla gracza z bardzo małym doświadczeniem i po raz pierwszy pojawił się na korcie centralnym. Powiedziała jednak, że musi walczyć w sobie, aby uwierzyć, że naprawdę może pokonać Williamsa.

„Byłem tak przerażony, kiedy zobaczyłem Drawa, ponieważ to była Serena” – powiedział 24-letni Dan. „Ona jest bohaterką, tak, mówię „O mój Boże, jak mam grać?” Jeśli wygram jeden lub dwa mecze, to dla mnie bardzo dobrze.

Zamiast tego wygrał dwa sety, zamieniając historię dobrego samopoczucia dla Williamsa w ciasną porażkę, co rodzi pytanie, jak bardzo profesjonalny tenisista Williams chce grać. We wrześniu skończy 41 lat, a jego dążenie do zdobycia 24. tytułu wielkoszlemowego w singlu jeszcze się nie skończyło. Numer przez długi czas. Był 1., teraz w rankingu 1204, bez żadnych rankingów wkrótce. Nie dał jednak ostatecznej odpowiedzi, czy to będzie jego ostatni występ na Wimbledonie.

„To jest pytanie, na które nie mogę odpowiedzieć” – powiedziała. – Nie wiem. Kto wie, gdzie się pojawię?

Ale przynajmniej mogła opuścić klub All England z mniej bolesną pamięcią niż ona. Wimbledon w zeszłym roku, Opuścił kort centralny, kiedy nie trafił pierwszego seta swojego meczu pierwszej rundy z Alyasandrą Sasnovich i zerwał sobie udo. Nie grał ponownie, dopóki nie wrócił do gry w deblu z Ansem Zaberem w Eastbourne w Anglii w zeszłym tygodniu. Wtorkowy mecz z Donem będzie pierwszym singlem Williamsa.

„To zdecydowanie długa, długa bitwa i walka, zdecydowanie lepsza niż w zeszłym roku” – powiedział Williams.

To był tatuś, ale ostatecznie godny podziwu występ, gdy próbowała rozwiązać niezliczone zagadki i oczyścić rdzę Dona, który obserwował Williamsa tylko z daleka, aż do ich walki. „To było takie przerażające, widzieć ją blisko mnie, zanim wyszliśmy na kort, ponieważ jest taka nachalna” – powiedział Dan po francusku. „Było ciężko, nawet w końcu, kiedy uścisnęliśmy sobie ręce, ona wciąż naciska”.

„Wiele razy oglądałem ją w telewizji, kiedy byłem młodszy” – powiedział w wywiadzie sądowym. „Mój pierwszy Wimbledon, aha!”

Zbliżające się zwycięstwo Williams było raczej świadectwem jej determinacji niż siły, ponieważ nie udało jej się zdominować swojego pierwszego serwisu lub pełnego powrotu, zamiast tego walczyła o trzeci set w długich rajdach i kompromitujących sytuacjach, kopiąc dla Dona. Płynne ujęcia i uderzenia w rogi. Williams pracował 5-4 w grze i miał dwa punkty z wygranej 30-15, stracił kolejne trzy punkty, a kiedy jego serwis trafił lekkomyślnie zbliżonego uderzenia z forhendu, Dan wyprzedził ją i wygrał z bekhendem.

Williams i jego boks gracza to całkowicie rodzina, przyjaciele i członkowie zespołu, w tym on sam Trener Eric HectmanNie mogłem świętować. Walczył z punktami meczu 5-6, 30-40 ze zwycięzcą forehand Volley. Musiała założyć tiebreaker mimo zmęczenia w nogach i napięcia w oczach. Wyszła na prowadzenie 4-0, zanim Dan Reel wyciągnął kolejne pięć punktów z remisu.

Don, trenowany przez finalistkę Wimbledonu 1998, Natalie Toussaint, nie ma czystej energii i pełni drugą służbę w Buffalo, ale rozumie geometrię tenisa i dysponuje niezwykłym zestawem narzędzi, które najbardziej pasują do trawy. Miała też dobry raport harcerski: Toussaint miał 54 lata i długo był na emeryturze, ale trzy razy zmierzyła się z Williamsem w singlu, pokonując go na szybkiej, nisko skaczącej nawierzchni w finale zawodów halowych w 2000 roku w Paryżu . Taujiat rozumie, jak ważne jest utrzymywanie Williams z dala od jej głównych stref uderzenia.

„Dziękuję, Natalie,” powiedział Dan podczas przesłuchania w sądzie, patrząc na Toussainta w boksie gracza.

Od samego początku Dan odgadł Williamsa, często rzucając w siatkę eleganckimi dropami; Płaty wieży z przeciwległymi uderzeniami z bekhendu; Boczne elementy forhendowe z zapętloną rotacją górną.

„Każdy inny przeciwnik lepiej pasowałby do mojej gry” – powiedział Williams, dodając, że rzadko był w stanie zaaklimatyzować się w pojedynkach Power Baseline lub jakiejkolwiek innej formie gry przez długi czas.

Nikt poza Danem nie wiedział, co nadchodzi. Williams w kwiecie wieku również przegrał z graczami, którzy kochali różnorodność. Ona również wyglądała na ciasną jak drut fortepianu, starając się zrzucić swoją naturalną siłę, nie trafiając w huśtawki i strzały przy klastrach, gdy pracowała, by poruszać się na boki.

W świetle jej długiego zwolnienia było to z pewnością zrozumiałe, a tłum początkowo odpowiedział niezręczną ciszą. Grand Tennis Theatre, w którym Williams przez dziesięciolecia doświadczał wielu wzlotów i upadków, na początku był prawie w połowie pusty, ale gdy rywalizacja przekształciła się w maraton, wypełniła się wsparciem i emocjami, gdy Williams próbował uniknąć trzeciego pierwszego meczu. – Zakończył swoją karierę w meczu wielkoszlemowym.

Pomimo jej pozornego pragnienia, nie mogła sobie z tym poradzić i wiele wielkich meczów może nie dojść do skutku, chociaż Williams nie wykluczył powrotu do US Open, gdzie w 1999 roku zdobyła swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy. Wiek 17 lat.

– Twój pierwszy raz jest zawsze wyjątkowy – powiedziała miękko i cicho. „Oczywiście, wiesz, jest dużo motywacji, aby stać się lepszym i grać w domu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *